Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A párommal mindketten gyakorló...

A párommal mindketten gyakorló katolikusok vagyunk, és nem szeretnénk szeretkezni az esküvő előtt. Na igen ám, de ez így borzasztó! Annyira felizgulok már egy csóktól is, hogy elvesztem a fejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 L

2012. júl. 4. 00:15
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű a képlet: azt mondtad nem szeretnétek házasság előtt szexelni. Akkor ne tegyétek, de skkor viseljétek el a szexuális vágyat.

Vagy szexeljetek házasság előtt, és rájöttök, hogy másnap mégis fel fog kelni a Nap.

2012. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
48%

Ha lehet, hozzátok előrébb az esküvőt, így kevesebbet kell várni.


Amúgy meg egyszer olvastam egy könyvet, amiben az író azt tanácsolja a hozzátok hasonlóknak, hogy menjenek el futni. Ő maga a menyasszonyával gyakran futkározott a kocsi körül, és ettől lelohadt a vágy. Emlékszem, mekkorát röhögtem ezen a részen! :D Az azonban igaz, hogy ez a szexmentesség csak úgy fog működni, ha szándékosan kerülitek a kísértést, de ha belegondolsz, ez a gyakorlatban rettentő nehezen megvalósítható. Pl. sokat segíthet, ha nem randiztok kettesben, vigyetek gardedámot. :)) Csókoljátok meg egymást ruhán (vastag kabáton) keresztül. MOndjak még ilyeneket? :)) Ti tudjátok, számotokra mi a kísértő helyzet, hát azt igyekezzétek elkerülni. Akkor már csak gondolatban meg álmaitokban fogjátok megtenni, amit bűnnek éreztek, mert az ember nincs fából, főleg ha még szerelmes is. Mivel egyházatokban a gondolatban elkövetett szeretkezés is szeretkezésnek számít, íme, máris elkövettétek... nehéz kérdés ez, de ha komoly az elhatározás, akkor küzdjetek érte.


ja, és plusz egy tanács: szervezzétek úgy az esküvőt, ha ne tartson pirkadatig, mert különben nászéjszaka helyett 1-2 órás nászhajnal jut nektek, és hulla fáradtan lehet, hogy más lesz az élmény, mint amire számítotok...

2012. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
77%

"Vagy szexeljetek házasság előtt, és rájöttök, hogy másnap mégis fel fog kelni a Nap."


Valami hasonlóra szerettem volna én is felhívni a figyelmet, 09:29 voltam. Ha megteszitek, hát megteszitek, az élet menni fog tovább. Nem érdemes ezen a dolgon görcsölni.

2012. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha nem csókolóznátok?

Kettesben csak közterületen legyetek, ahol mások is járkálnak.


Attól függ, mit akartok. Ha a célotok, h ne szexeljetek, akkor lépjetek visszább és ne adjatok támadási felületet. Ez lenne a logikus.

Mit vártok? Hogy egy egészséges embernek semmiféle reakciója nem lesz, ha csókolózik azzal, akibe szerelmes? Ez elég naiv, nem? :D


Ki lehet bírni, de baromi nehéz. Tapasztalat:D

2012. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%
Váltsatok vallást, ahol lehetséges a házasság előtt szeretkezni.
2012. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy kegyetlen vallás.
2012. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

A gondolatban sexelés nem bűn.

Nem vagyunk robotok.


A gondolatban vétkezést így képzeld el:

Egyiknap a haveroddal eltervezitek, hogy elteszitek az anyóst láb alól. Mindent alaposan megterveztek és alig várjátok, hogy hazajöjjön és megegyék a kutyák pl.

Az anyós nem jön haza. Másnap megtudjátok, hogy elköltözött egy pasival, akivel addig élnek boldogan, amíg meg nem halnak.

Ti viszont meghaltak pár év múlva és néztek nagyon, hogy miért vagytok gyilkosnak mondva. Azért, mert elterveztetek valamit szívetekben, bűnt. Csak szerencsére nem történt meg (nem rajtatok múlt, különben megtörtént volna).


Én legalábbis így tudom elképzelni. Nehogy már bűn legyen a harag, a vágyak. Én ezt inkább kísértésnek mondom. Emiatt aki rossznak érzi magát, az szerintem fölösleges lelkiismeretfurdalást csinál magának.


Ha akarjátok, ki tudjátok bírni sex nélkül. Csak rajtatok múlik. Szerintem ha szenvedélyesen csókolóztok attól csak jobb lesz és nem rosszabb. (ha eldöntötték, hogy vártok).

Ha nincs önuralmatok, akkor mindegy. Bármire rávehetőek vagytok.


További szép napot!

2012. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok hívő, nem ítélek el senkit, de szerintem ez nem logikus.

Mi van ha mégis megtörténik? Isten meggyűlöl titeket? Kiutál mert beteljesítettétek a szerelmeteket, az igaz szerelmeteket? Azt hiszem, Isten csak igaz szeretetre, és becsületes, jó életre akar tanítani, nem önsanyargatásra és szörnyű elérhetetlen vágyakozásra...amit ti tennétek, miért lenne rosszabb mint az, amit a házas emberek? ők megtehetik, mert van róla egy papírjuk? Ilyen felhatalmazás? :D Mert Isten színe előtt megesküdtek?

Szerintem ez csak egy színjáték, egy szép jelenet, amit eljátszunk saját magunknak, embereknek. Ha valóban van Isten, akkor ő tudja, hogy szeretitek egymást, tudja, hogy hűségesek lesztek, és kitartotok egymás mellett, ha meg nem, azon egy esküvő se változtatna.

2012. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
24%
"Isten" nem létezik, csináljátok nyugodtan, senki nem fog haragudni.
2012. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Kedves 19. kommentelő, pontosan az ilyen típusú válaszok miatt tettem a kérdést a szerelem, szexualitás témakör helyett ide... Akik komolyan vették a kérdést, azoknak köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 4. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!