Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A párommal mindketten gyakorló...

A párommal mindketten gyakorló katolikusok vagyunk, és nem szeretnénk szeretkezni az esküvő előtt. Na igen ám, de ez így borzasztó! Annyira felizgulok már egy csóktól is, hogy elvesztem a fejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 L

2012. júl. 4. 00:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
39%

Nah, én vagyok az a kedves 19. kommentelő. :) Én halálosan komolyan vettem a kérdést, azért írtam, amit. Arra, hogy ezt a fajta bigott vallásosságot én is csőlátásnak tartom, most nem fogok kitérni, mindenkinek szíve joga, hogy milyen elvek szerint él, engem nem bánt vele.

Mielőtt még el lennék könyvelve valamiféle erkölcstelen söpredéknek, aki úgyis a pokolban végzi ( :) ), köszönöm szépen, a szexuális életem maximálsian rendben van. Én SEM feküdtem össze minden héten más férfivel tiniként (haha, 20 éves vagyok), vártam, amíg úgy éreztem, hogy na, ennek a fiúnak odaadhatom, mert megérdemli. És láss csodát, még mindig vele vagyok, együtt tervezzünk a jövőt. Nem tudom, kedves kérdező..mitől félsz? Büntetéstől? Vagy hogy erkölcstelen, amit teszel? Szerintem nyisd ki kicsit a szemed, gondolkodj, nézz szét a világban, és merj MEGKÉRDŐJELEZNI dolgokat, amiket eddig kérdés nélkül, fejet hajtva elfogadtál. Magadnak akarj megfelelni, ne egy képzeletbeli, kitalált fantázialénynek. :)

Szép életet kívánok, és sok szép évet együtt! :)

2012. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
* -n
2012. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Lindbergh válasza:
46%

Tisztelet a kivételnek, de pár kommenten kívül a jelentős rész egy vödör szenteltvizet nem ér...

Miért is zárjátok magatokat felesleges korlátok közé? Elhiszem, hogy gyakorló katolikusok vagytok, de arra nem gondoltok, hogy a vallásotok kissé idejét múlt? Olyan, mintha még mindig egy Ford T-modellel járnál, amikor a technika már picit túlhaladta a kurblis indítást s a viharlámpát.

22 éve vagyok házas. Éltünk előtte rendesen, meg néha alatta is... ennek ellenére a legnagyobb retyában is kitartottunk egymás mellett. Istenke, meg ördögöcske valahogy eddig elkerült.

Magadban és a másikban kell hinni senki másban mert nincs más s nincs második esély. Neked kell lenni egy saját erkölcsi struktúrádnak, hogy mi és mikor fér bele. Legyen az bármi az életben, nem külső, nem létező szakállas bácsikák tanácsainak kell megfelelned, ami vagy úgy van, vagy meg nem.


A vallásod a te dolgod, de lévén egy életed van ezért nem tanácsos ezt az egyet elpuskázni.


Szerencsétlen "biztos út" blog amire annyian hivatkoznak a szex és a vallás témakörében, pedig akkora ökörségeket hord össze, hogy csak viccként tudom értelmezni 2012 júliusában. Konkrétan nem tudok elképzelni olyan élethelyzetet amikor bármilyen szinten rentábilisak lehetnek az ott leírtak.


Nos ennyi... gondolom nem voltam hasznos, de őszintén szólva nagyon nem érdekel.

2012. júl. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
77%

Egy dologról valahogy itt a legtöbben megfeledkeztek: a kérdező nem azt kérte, hogy a vallását kritizáljátok. Nem is az volt a kérdés, hogy szerintetek jól teszi-e, amit tesz, mert egyértelmű, hogy számára így helyes. Ha segíteni akarunk neki (és nem kioktatni), akkor az ő keretein belül adhatunk tanácsot.

Nem mintha én annyira egyetértenék a katolikus egyház álláspontjaival, viszont ez a norma (a szexualitás helye a házasságban van) egyáltalán nem a katolikusok, sőt, nem is csak a kereszténység sajátja. Számtalan ember kibírta már korábban, hogy várjon az esküvőig, szóval ne csináljunk úgy, mintha ez valami aberráció lenne :) Ma már nem igazán elvárás, ez tény, de az az ember sem beteg vagy elmeháborodott, aki vár a házasságig.

2012. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
38%
Az Isten által teremtett világ nem tökéletes, miért pont ti lennétek azok?
2012. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy elmeháborodott. De ha eszerint szeretne élni, SAJÁT elhatározásból, akkor ne itt rimánkodjon, hogy derossz, nem bírja ki. :)
2012. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ha ilyen korlátok közé akarja magát zárni, mégegyszer, saját elgondolásból, akkor szerintem alapvető, hogy viseli a következményeit is. (előző voltam, 19eske)
2012. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén örülök, hogy vannak még olyan párok, akik várni szeretnének a szexel az esküvőig, így legalább nem érzem magamat egyedül.

Tudod, mi a párommal sokszor alszunk együtt, nem csak kabátban meg társaságban szoktunk csókolózni, mégis "nemet" tudunk parancsolni a szükséges helyzetben. Mi azon az elven vagyunk, hogy nem elmenekülni kell a kísértéstől, hanem legyőzni... És nem is annyira nehéz. A lényeg, hogy megtanítsd magad arra, hogy nem a tested parancsol, hanem az eszed. Higgy abban, hogy erős vagy!

Off:

A házasság egy szentség, nem köthető meg csupán gondolatban vagy anyakönyvvezetőnél... A vallásunk nem azt tanítja, hogy a szex csak gyermeknemzésre szolgál... Miért őrültség az, ha az ember tényleg csak egy embernek adja oda magát? És a házasság a biztosíték arra, hogy a kapcsolatotok egy életre szól.

Szóval kitartás, szorítok értetek, sok boldogságot! :)

2012. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
2012. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Akkor tegyétek még. Vagy házasodjatok össze minél előbb. Sok boldogságot. :)
2016. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!