Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit szokott kérni egy...

Mennyit szokott kérni egy katolikus pap a temetésért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 17:53
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
kb. 25000 Ft-ot. + a mise díja, ami nálunk 2100 Ft. Ha nincs az egyházközségi hozzájárulás kifizetve, akkor azt is kérik.
2012. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 rajcziz ***** válasza:
100%
Egy kérdés: ilyenekért kötelező fizetni? Elméletileg nem kellene... szóval mi van, ha nem fizetek neki olyanért, amiért nem is kell.
2012. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Mi az, hogy elméletileg nem kellene? Miért ne lenne kötelező? Kérsz egy szolgáltatást, aminek meghatározott díja van. Vagy kell, vagy nem kell.
2012. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 rajcziz ***** válasza:
100%
A papok kapnak fizetést, és a munkaköri leírásukban gondolom ez is benne van. A bibliai oldalát nem említem, mert csak rossz sülhet ki belőle. Szóval ez egy kicsit olyan, mintha a rendőr pénzt kérne tőled azért, amiért kijön, ha hívod egy rablás miatt. A pap van a hívekért és nem fordítva.
2012. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Andizsuzsi ***** válasza:
47%
A Bibliának az ég egy adta földön semmi köze ehhez. A pap természetesen kap fizetést, de a szolgáltatásokért beszedett díj nem az övé, hanem az egyházközségé. Ha te elmész útlevelet csináltatni, az okmányiroda alkalmazottja is kap fizetést, sőt a munkaköri leírásában is benne van, mégis neked fizetned kell érte. Szerinted, ha az egyház minden szolgáltatást vatikáni valutáért teljesítene, akkor miből kapná a pap, a kántor a fizetését, fizetnék a közmű díjakat stb?
2012. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 rajcziz ***** válasza:
75%
Hagyjuk, nem fogjuk meggyőzni egymást. Azért kösz, hogy válaszoltál.
2012. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
Nincs miről meggyőzzelek, nézd meg bármelyik plébánia honlapját, fizetni kell. Egyéni szolgáltatás, nem kötelező, fizetni kell érte. Ennyi. De nagyon szívesen:)
2012. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 rajcziz ***** válasza:
100%
Tudom, hogy fizetni kell, csak én ezt nem tartom helyesnek.
2012. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Hazardteam ***** válasza:
63%
Na de hát kapnak lóvét nem? Ott az a rengeteg tök hitetlen, meg más vallású ember, akiknek az adó milliárdjaiból eltartatják magukat az állammal. 2x kell fizetni? Vagy ez olyan "szolgáltatás" mint a fogászat, hogy vonják a béredből, de aztán megint fizetsz?
2012. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezért nem fér össze az én szememben a Jézus tanításai és az egyház viselkedése. Ki tudják magyarázni szépen, de miért nem elég egy szerény élethez az egyházi adó, az 1%-os felajánlás, az állami támogatás? Azt is megértem, ha konkrétan gyűjtenek valamilyen célra, de ez a pénzlenyelde? Gusztustalan.
2012. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!