Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Katolikus papnak mennyi a...

Egy Katolikus papnak mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy nagyvárosi templomban pap, nem pedig egy kis faluban. Honnan kapja a fizetését, és körülbelül mennyit?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2012. júl. 10. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Úgy tudtam az önkormányzattól, de most elbizonytalanodtam. Mindenesetre nem a perselypénzből.

Pap lennél? Én is, csak nő vagyok, ez a bökkeNŐ. :)

2012. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lelkész szeretnék majd lenni, de nem Katolikus. Egyébként csak érdekességképpen tettem fel a kérdést, a pénz nem érdekel.


Pusztán a kíváncsiság vezérel, hogy a Katolikus papok az államtól kapják-e a fizetést, vagy az hívek adományából? És ha igen, általában mennyit.

2012. júl. 10. 18:13
 3/16 anonim ***** válasza:
Annyit hallottam, hogy a pedagógusokkal egyező a fizetésük.
2012. júl. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Reformátusként nő is lehet!
2012. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Ami az apácáktól csurran-cseppen havonta.
2012. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy alapbért kapnak az Egyháztól, aminek nem tudom, mi az alapja - lehet, hogy állami pénz is van benne, fogalmam sincs. Ez az alapbér meglehetősen alacsony, főleg kezdő papoknál. Viszont rezsit nem kell fizetniük, és a legtöbben kapnak (valamilyen) járművet is használatra (ismerek olyat, aki 25 évig egy trabival járt, amikor kirohadt alóla, kapott valami használt autót). Mi pl. megyeszékhely vagyunk, és a székesegyházunk fiatal káplánja konkrétan tudom, hogy havonta ingyen lakhatást kap, fizetik a tb-t neki és kb. 20-25 ezer költőpénzt kap, valamint valamennyi kaját. Neki autója nincs, de ha kell, gondolom a plébánosét használhatja. Nem egy nagy karrier. :) Szerzetespapok pedig nem kapnak külön fizetést, vagyonközösségben élnek.


A stólapénzeket gondolom a világi papok megtarthatják, a misézésért befizetett összegek viszont általában a templom és plébánia fenntartására mennek.

2012. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ismerek egy katolikus papot elég jól, az ő fizetéséről tudok nyilatkozni. Ez a pap egy kb. 20e-30e lakos közötti település papja. Az alapbére olyan 70000 körül van, erre még jön sok "bónusz", temetések, házasságok, stb., így azt mondta nekem, hogy akár 200000 forint is összejöhet neki havonta, de ez elég ingadozó. Nagy szerencséjére csak az alapbére után kell adóznia. Ő neki is van egy autója, amit nem tudom hogy teljesen vagy csak részben fizettek ki neki, mivelhogy elég jó autó (Skoda Superb). Egy egyházi iskola fenntartójaként is sok munkája van, azért viszont nem kap semmi fizetést. Hogy ki állja az alap fizetését, azt nem tudom.

2012. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

"Nagy szerencséjére csak az alapbére után kell adóznia."

Mert a többit feketén kapja.


"Hogy ki állja az alap fizetését"

Az állam.

2016. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Nem az államtól kapja a fizetését, hanem a püspökségtől.

És nem lesz jogosult állami nyugdíjra egy katolikus pap, akkor is az egyház fogja eltartani.

2016. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Na, és a püspökség honnan szedi a pénzt?

Azt bizony az államtól kapja. Egy kis része talán adomány, de azt inkább másra költik.

2016. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!