Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánban hiszek, ez baj?...

Sátánban hiszek, ez baj? Indoklás lent

Figyelt kérdés

egész egyszerűen semmi okom sincs Istenben hinnem.

Sátán mindig megmutatja, hogy ő van !!!

Az egész életem egy szerencsétlenség és csak 25 éves vagyok.

Ami úgy látszik sikerül, az az utolsó pillanatban mégsem.

Családban mindenki szerencsétlen. Nem sikerül semmi.

Anyagi gondokkal is küzdünk. Próbálunk eladni valamit, de most is az volt, hogy az utolsó pillanatban még sem jön a vevő megnézni a dolgot... és ez nagyon sokszor előfordult.

De ez csak 1 példa volt. Amibe fogunk minden kudarc lesz.

Ma minden Istennel való dolgot kitettem a lakásból, vagy összetörtem, összetéptem.


2012. júl. 16. 13:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Felőlem a Repülő Spagettiszörnyben is hihetsz.
2012. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Nekem aztán mindegy. Én meg a tündérekben hiszek és letojom ki mit gondol.
2012. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nem baj, de ezzel szerintem ezzel csak a saját tehetetlenségedet próbálod másra hárítani.
2012. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Háhá! Ha a Sátánban hiszel, akkor Istenben is ám! A kettő egymás nélkül nem létezhet. Legfeljebb te a sátánt imádod, nem az istent.
2012. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 perfectlie ***** válasza:

Ha hiszel a sátánban,akkor elismered isten létét.Ettől még nem kell "hinned" istenben,de a létezését nem tagadhatod.

Ha pedig azt nézzük,mennyi sz@r dolog van az életedben,akkor ismét csak istennél tartunk,hiszen a sátán jó dolgokkal kecsegtet és elhalmoz majd aztán tör össze.

A kérdésre válaszolva,nem baj ha sátánban hiszel,bár ez inkább csak annak tűnik,hogy próbálod magyarázni valamivel a folyamatos balszerencsét az életedben(ami sajnos valós).

Szerintem,ahelyett,hogy próbálod megmagyarázni veled miért történik ilyen,állj fel újra és újra,és próbálkozz,mert ha nem teszed még az esélye sem lesz meg annak,hogy változzon a dolog.

Sok sikert.

2012. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Az én egész életem is szerencsétlenség, csak 20 éves vagyok. Ha valamit komolyan eltervezek, biztos, hogy közbe jön valami über rossz dolog. Én is anyagi gondokkal küzdök. Most fogom elkezdeni úgy az orosit, hogy nincs egy vasam sem, kb. diákhitelből fogom végigcsinálni az egészet (bár állami támogatással, de...). És a hab a tortán, hogy apám, az egyetlen akív pénzkereső a családba, rákos lett. De ha még ezek mellett olyan dolgokkal foglalkoznék, mint Isten vagy Sátán, akkor már az a tény sem vigasztalhatna, hogy a józan eszem legalább még megvan.

19/L

2012. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 perfectlie ***** válasza:

19/L

Viszont ott van az eszed,ami valljuk be nem egy utolsó szempont.Grautlálok az orvosihoz,és drukkolok,hogy jól végezd el!

2012. júl. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Nos sok okfejtést olvashatunk, és tetszett hogy sokan írták, hogy ha Sátánban hiszel akkor istenben is.

De az már nem mindegy hol foglalsz állást.

Talán ismered a bibliában történteket, hogy ez a lázadó angyal mit tett az emberiség ellen, és most már vesztésre áll. ezen kívül az egyik kedves hozzá szóló írta, hogy Sátán tud a szolgáinak "jó"ajándékokat is adni, de aztán...

Egy bibliai előadásban határozottan ki emelte az előadó a bibliából, hogy Sátán sokat ígér, keveset ad, és aztán mindent elvesz.

Vegyük Ádám, Éva esetét.

Sokat ígért nekik, de nem kapták meg, mert nem lehettek "istenek"

Keveset kaptak, mert elvesztették azt sok jót amit a teremtő adott, sátán pedig nem tudott jobbal szolgálni.

És végül meghaltak, mert Sátán örök életet ígért nekik, ha engedetlenek lesznek istennek, de ezt sem tudta biztosítani nekik, mert nem Ő az élet forrása, az élet forrását, meg önként hagyták el, és a teremtő vezetését elutasították. így mindent elvesztettek még az életüket is.


Gondolkozz, és mérlegelj.

Szeretettel Kata

2012. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 eric_one ***** válasza:
Az indoklásodból kiderül milyen jó dolog a sátánban hinni, hiszen tele van átokkal az életed. Én Istenben hiszek, és a bizonyságaim azok áldásokról szólnak... Talán rossz oldalon állsz ez nem fordult meg a fejedben?
2012. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 HudsonHawk ***** válasza:
72%

Én keresztényként azt javaslom, hogy közeledjetek Istenhez!!! Miért? Egyszerű, egy próbát megér!!!


Hallgassatok a lelkiismeretetekre, olvassatok bele az Újszövetségbe ÉS IMÁDKOZZATOK!!! Hogyan? Vegyetek fel egy kényelmes pozíciót, egy csendes helyen, csukjátok be a szemeteket és beszélgessetek vele, mintha ott állna előttetek. Mondjátok el hogy érzitek magatokat, mik a gondjaitok, mit szeretnétek, mit nem értetek... ÉS hallgassátok meg a válaszát. Rendszeresen, hetente többször, pár hónapig. Ha semmi nem változik, akkor elmondhatjátok hogy megpróbáltátok!!!


Előre is köszönöm Isten nevében!!!

2012. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!