Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1. Keresztények, nektek...

1. Keresztények, nektek szokott Isten jeleket küldeni az életetekben? Megosztanátok velem? 2. Ezt jelnek vehetem?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akik érdemben is hozzá tudnak szólni a témához.


Az én esetem:

Elég sokáig jártam egy férfival, sajnos csúnya vége lett a kapcsolatunknak. Ennek már több, mint egy éve, de persze továbbra is bennem él és teljesen maradéktalanul nem tudom elfelejteni, annak ellenére sem, hogy már nem szeretem.

Mikor szakítottunk, édesanyám is oda volt, őt is megviselte az eset.

Egy este az imáiban arra kérte a Szűzanyát (tehát nem Istent, de végül is a lényeg ugyan az :)) hogy ha a volt barátom és én valaha még egy párt fogunk alkotni, akkor küldjön valami erre utaló jelet.

Erre pár napra rá, megjelent egy újság, amibe volt egy cikk egy rendezvényről, amin akkoriban részt vettünk a volt barátommal. Hatalmas rendezvény volt több ezer jelenlévővel, de pont mi voltunk láthatóak a volt barátommal a cikk mellett lévő fényképen, ahogy egymást ölelve állunk.

Mikor mutattam neki az újságot, akkor mesélte el, hogy jelet kért a Szűzanyától, és számára ez a jel.


Azóta nem haladt se előre, se hátra az életem, de mai napig bennem van az a különös érzés és talán a Szentek már csak nem csinálnak hülyét belőlünk. :D

(félreértés ne essék, nem várok a csodára, nem is foglalkozom a volt barátommal, nem is tartjuk a kapcsolatot és igyekszem tovább lépni, csak ott van ez a dolog...és nem hagy nyugodni.)


Vélemények?

Szívesen olvasok tapasztalatokat is.



2012. júl. 19. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Isten tud egyértelmű jeleket adni, de mindig személyre szóló módon... ezért én nem is írnék konkrétumokat, amiket én kaptam, azokról mindig biztosan tudtam, hogy jelek, és be is bizonyosodott.

A te esetedről azért nem tudok nyilatkozni. Azt tudom, hogy Isten tudja, mi neked a legjobb, és azt fogod kapni, ami a legjobb...

2012. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

1) igen, ahogy mindenki másnak

2) lehet, hogy jel, de nem biztos, hogy jól értelmezed, akár arra is utalhat, hogy el kell engedned, ami megtörtént


Ha már nem szereted az exed, minek kezdenél vele újra? egyáltalán édesanyád is minek erőlteti ezt? Miért szól bele az életedbe? A ti döntésetek volt a szakítás, lépj tovább.

2012. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Édesanyám nem erőltet semmit, és nem is szól bele az életembe.

Ez akkoriban történt, amikor a szakítás volt, tehát nem mostanában. :)

Egyébként nem tudom, hogy újra kezdeném e vele, nem csak akkor kezdhet az ember kapcsolatot a másikkal, ha totálisan szerelmes belé. (mikor összejöttünk, akkor sem szerettem eleinte)


Értem én...de ha azt kérte, hogy akkor mutasson jelet, ha még valaha együtt leszünk, akkor miért küldött volna olyasmit, amivel azt mutatja, hogy felejtsem el? Nem tudom, hogy érthető e. :)

2012. júl. 19. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nos Én majdnem mindig ellent mondok:)

A teremtő olyan dolgokban küld "jeleket" ami összhangban van az akaratával.

Mivel a teremtő nem támogatja a "paráznaságot," ezért ez a jel nem jöhet tőle.

A másik ok szintén bibliai, mivel ez a mérvadó, és Jézus tanítása.

Nos nem a "szűz"anya a közben járó a teremtő, és közted illetve az emberek között, hanem Jézus.

Így amikor imádkozunk minden esetben Jézus által kell imádkozni a teremtőhöz.

(János 14:13, 14) 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által. 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.


((1Timóteusz 2:4, 5) . . .. 5 Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,

2012. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szűzanya. Katolikus vagyok.

És ki beszélt itt paráznaságról? :O

2012. júl. 19. 19:51
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Bocsánat de lehet, hogy félre értettem, egy évig tartott a házasságotok, vagy csak úgy együtt éltetek?

Mert Én úgy vettem ki a kedves szavaidból, hogy házasság nélkül voltatok egy évig együtt.

bocsi.

2012. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jártunk. Egy párt alkottunk, de nem laktunk együtt. (ilyenbe nem mennék bele.)

Több, mint egy éve szakítottunk.

2 évig voltuk együtt.

Így ok? :)

2012. júl. 19. 22:03
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Jehova tanú!

Szerinted nem vagy egy kicsit prűd!

Miért veszed el a kedvét egy fiatal lánynak ?

A paráznaság messze van egy kézfogástól, vagy egy öleléstől.

Ez egy kicsit durva beszólás volt. Egy nagy butaság az, hogy két fiatal nem foghatja meg egymás kezét, vagy nem ölelkezhet össze házasság kötés előtt. Nincs ilyen a bibliába leírva.

Ne vedd el az Istenbe vetett bizalmat senkitől.

2012. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia !



Biztos lehetsz benne nem az Istentől van ez a jel, ugyanis ellentmond az Igazságnak ezért ez így nem áll meg.

Az úgynevezett jelekkel ÓVATOSAN ! mert az tapasztalatom többször van mögötte az ördög mint az Isten.

Azt gondolják emberek Istentől kapnak jeleket pl olyan személytől mint (Mária) akin keresztül Isten nem küldene jelet.

Isten először is Biblián keresztül, szól az emberhez bűnbánat, megtérés, újjászületés

(víztől és Szellemtől ), Igazságban járás majd ezután megtanulod a Szent Szellem vezetését észrevenni és követni.

Ez nem megy egyik napról a másikra ez egy hosszú folyamat eredménye amelyet ebben az egyházban nem szokás megtanítani a hívőkel a szellemedet úgymond edzeni kell, csak szellemi ember képes az Istentől kapott kijelentéseket, jeleket észrevenni.

Könnyű dolognak tűnik alapok nélkül jeleket kapni és ezeket követni ez így félresiklik, veled történt eset nem volt véletlen de Máriának nem feladata a közbenjárás és jelek küldözgetése sem, ezzel félrevezetnek ezt biztosan nem Mária küldte.

Befejezéssül még annyit, hogy az Istenhez kérést intézni nem ugyanaz mint Máriához imádkozni.



Shalom.

2012. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 8-as.

Már ne haragudj de próbálom tisztán átadni a biblia üzenetét.

Egyáltalán nem volt szándékomban senkinek semmitől elvenni a kedvét.

Mindössze a válaszomban szerettem volna a krisztusi tanítást helyesen tovább adni.

Szerintem elég felnőtt a kérdező, hogy megtudja magát védeni, és ha nem vetted volna észre bocsánatot kértem, mert nem akartam rosszat tenni. De felőlem mindenki úgy él ahogy akar. De ha tudom hogy valami nem helyes akkor illik szólni szeretetből, hogy ne kövessenek el hibát.

Minden Jót és szépet:):(

2012. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!