Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi bizonyos véralkot...

Jehova Tanúi bizonyos véralkotókat elfogadhatnak, vagy hogy van ez? Olvastam valami ilyesmiről, de már elfejeltettem. :S

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Gyakran alkalmazható plazmatérfogat-növelőként az egyszerű sóoldat, a Ringer-laktát-oldat vagy a dextrán, s ezek majdnem minden modern kórházban rendelkezésre állnak. Ezek alkalmazásával még a vérátömlesztéssel járó kockázatok is elkerülhetők. A Canadian Anaesthetists’ Society Journal (1975. január, 12. o.) ezt írja: „ Ami a vérátömlesztések kockázata, az a plazmapótszerek előnye: elkerülhetők velük a bakteriális és vírusfertőzések, a transzfúziós reakciók és az Rh-összeférhetetlenség.” Jehova Tanúinak semmilyen vallásos ellenvetésük sincs a vért nem tartalmazó plazmapótszerek ellen.


Vér nélküli orvoslás és sebészet

Néhány módszer

Folyadékok: Ringer-laktátot, dextránt, hidroxietilkeményítő-oldatot és más oldatokat használnak a vér térfogatának a fenntartására, és a vér mennyiségének kóros csökkenése miatt bekövetkező sokk (hypovolaemia) megakadályozására. Néhány vizsgálat alatt álló folyadék alkalmas az oxigénszállításra.

Gyógyszerek: Génsebészettel előállított fehérjék serkenteni tudják a vörösvérsejtek (eritropoetin), vérlemezkék (interleukin-11) és különféle fehérvérsejtek (GM-CSF, G-CSF) képzését. Más gyógyszerek nagymértékben lecsökkentik a műtét alatti vérveszteséget (aprotinin, antifibrinolizinek), vagy segítenek az akut vérzés mérséklésében (desmopressin).

Biológiai vérzéscsillapítók: Kollagén- és cellulózragasztók közvetlen alkalmazásával megállítható a vérzés. Fibrinragasztókkal és -tömítőkkel elzárhatók a szúrt sebek, illetve befedhetők a nagy területen vérző szövetek.

Vérmentés: A vérmentő készülékek hasznosítják a műtét vagy sérülés során elvesztett vért. A vér megtisztítva, egy zárt körben visszajuttatható a betegbe. Szélsőséges esetekben e rendszer használatával több liter vért lehet hasznosítani.

Sebészeti eszközök: Néhány eszközzel egy időben lehet vágni és elzárni a véredényeket. Más eszközökkel nagy szövetterületeken lehet elállítani a vérzést. Laparoszkópos (optikával ellátott hasüregtükröző eszközök) és minimális behatolást lehetővé tevő eszközökkel a műtétek a nagy vágásokból adódó vérveszteség nélkül végezhetők el.

Sebészeti technikák: A műtét gondos megtervezése — melyhez hozzátartozik a tapasztalt klinikussal való konzultáció — segít a sebészcsapatnak, hogy elkerülje a komplikációkat. Lényeges a vérzés gyors megszüntetése. A huszonnégy óránál további késlekedés jelentősen növelheti a beteg elhalálozásának a valószínűségét. Ha a nagy műtéteket több kisebbre osztják fel, csökken a teljes vérvesztés kockázata.


eritropoetin (EPO)


hemoglobinalapú oxigénszállítók


plazmapótlók:


vasdextrán (Imferon)


vérlemezke-termelést serkentő anyag


videofilm: Transzfúzió nélküli orvosi ellátás a beteg igényeinek és jogainak figyelembevételével:

videofilm: Transzfúziót helyettesítő eljárások – Egyszerűek, biztonságosak, hatékonyak:

videofilm: Vér nélkül – Az orvostudomány vállalja a kihívást:

www.jw.org

2012. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-sőnek

Ne haragudj de mi köze van a gén sebészetnek a videó filmhez?

Ezt a hibát egyszer már valaki felvetette egy másik ügyben. Vagy talán nem bírsz a véreddel?

Az egyháznak megbocsátottál a papok ellen felhozott vádak miatt?

Mert akkor azokat a cikkeket is ide belinkelhetnéd.

Még sem hagyták el a hívek az egyházat, mert egy-két ember megbolondult.

Ez közel húsz éve történt, egy személy miatt, nem ítélhetsz el ezért másik 8 milliót mert egy embernek elment a józan esze.

Akkor az egyházak jelenlegi tagjait is elítélhetnéd, mert egykor benne voltak háborúkban és sok vér szárad a kezükön


Egyébként nem vagyok pedofil, és soha senkit nem öltem meg.Ne bújj az internet mögé mond meg velem mi a bajod?

Kíváncsi vagyok mernél e velem szemtől szembe találkozni

Egy másik kérdés arról szólt egy alkalommal, hogy jelentenie kell egy papnak ha valamelyik egyház tag gyilkosságot követ el?voltak akik azt válaszolták, hogy nem.

Na ehhez mit szólsz?

Akkor ezzel az erővel pellengérre állíthatnál olyan egyház szervezeteket a képekkel újság cikkel amiket az egyházak követtek el.

Szerintem a béke, és a megbocsájtást tanította nekünk Jézus, és 20. évvel ezelőtt 25 éves fiatal anyuka voltam, és itt magyar országon ilyet nem is olvastál.

Ezért nem kellene háborút szítani, mert akkor sokunknak lenne miért.!!!!!!!!!!!:(((

2012. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 lsandor ***** válasza:
40%

Kedves 2. válaszoló. Nem tudom, hogy jön ide az a gondolat, hogy az 1-es válaszoló háborút szítana.

Kedves kérdező!

Jehova Tanúi elfogadnak bizonyos vérfrakciókat, ami azt jelenti, hogy a vér 4 fő alkotóelemének a különböző részeit. Tehát pl a vörösvérsejt RÉSZEIT. De ez lelkiismereti kérdés, tehát mindenkire személy szerint van rábízva, hogy hogyan dönt a vérfrakciók elfogadásával kapcsolatban

2012. aug. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Isandor!

A lelkiismereti kérdés mit jelent nálatok? Mert valami tiltott, vagy nem, köztes állapot nem igazán van, nem? Elmondanád? Köszi.

2012. aug. 4. 10:21
 6/10 lsandor ***** válasza:
Jól mondod, hogy van ami helytelen vagy nem az. Szóval ez a téma megengedett, de ennek ellenére a személyekre van bízva, hogy elfogadják e az úgynevezett vérfrakciókat, mert lehet, hogy egy személy azt mondja, hogy az ő lelkiismerete nem engedi meg, annak ellenére, hogy el lehet fogadni ilyen készítményeket, tehát erre utaltam.
2012. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A lelkiismereti kérdésre egy biblia pl: 1 Korintus 8:7-13

2012. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!