Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kedvenc Bibliai idézetetek?

Van kedvenc Bibliai idézetetek?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik az?

2012. aug. 17. 00:28
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
a Szeretet himnusza végig :)) nagyon szép
2012. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az nekem is nagyon tetszik :) Ment a zöld, és jöhetnek még a vélemények! :)
2012. aug. 17. 00:44
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Máté 5,3-12 Máté 5,5: "Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet."

„Aki meg akarja találni életét, elveszíti, aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja." (Mt 10,39)

2012. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Az enyém:

"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti

szíveiteket." (Zsid. 4:7).


A szakdolimat Dániel könyve 5. fejezetéből írtam, és ez az igevers foglalja legjobban össze - mintegy esszenciaként - ennek a történetnek a mondanivalóját. Úgy gondolom, hogy a megtérés a legfontosabb dolog az

ember életében, ez egy olyan döntés, amit - ha Isten szól - nem szabad halogatni, mert az életed múlhat rajta.


Üdv. Péter

2012. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

(1János 4:18, 19) 18 A szeretetben nincs félelem, hanem a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályozólag hat. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben. 19 Ami minket illet, mi azért szeretünk, mert először ő szeretett minket.


Nyilván egységben kell maradnunk a mi szerető Istenünkkel. Nem kell rettegnünk tőle, és ne is féljünk közeledni hozzá imában. János korábban ezt javasolta: „ha szívünk nem vádol minket, bizodalmunk van az Istenhez; és akármit kérjünk, megnyerjük tőle, mert megtartjuk az ő parancsolatait” (1János 3:21, 22). Igen, ha jó a lelkiismeretünk, szabadon közeledhetünk Istenhez, a bénító vagy gátló félelem érzése nélkül. Mivel szeretjük felszabadultan közeledünk hozzá, és felszabadultan intézzük hozzá imáinkat. Ilyen értelemben „a szeretetben nincs félelem”.

2012. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyikőtöknek ment a zöld
2012. aug. 17. 12:33
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

" Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet."

Tudom, nem igazán vallásos, de a Bibliában található, Példabeszédek 4,23. Ezt az Igét kaptam konfirmálásomkor.

2012. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc idézetem: János 16:33


"Azért beszéltem ezt néktek, hogy békességetek legyen én bennem,

E világon nyomorúságtok lészen: de bízzatok: én meggyőztem a világot."

2012. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen van, méghozzá a Példabeszédek 10:22, mely igy hangzik:Jehova áldása az, ami gazdaggá tesz, és ő nem ad ahhoz fájdalmat.

Azért ez a Biblia vers a kedvencem, mert:


Áldások, amelyek már most ’gazdaggá tesznek’ minket

A bibliai tanítások pontos ismerete. A kereszténység vallásai általában azt állítják, hogy hisznek a Bibliában. A tanítások tekintetében viszont nincs közöttük egyetértés. Gyakran még ugyanannak a vallási csoportnak a tagjai is eltérően gondolkodnak arról, hogy mit tanít valójában a Szentírás. Mennyire más az ő állapotuk, mint Jehova szolgáié! A nemzeti, kulturális vagy etnikai hovatartozásunktól függetlenül mi azt az Istent imádjuk, akit név szerint ismerünk. Ő nem egy titokzatos háromszemélyű istenség (5Mózes 6:4; Zsoltárok 83:18; Márk 12:29). Annak is a tudatában vagyunk, hogy Isten egyetemes szuverenitása, a legfőbb vitakérdés hamarosan rendezésre kerül, és az iránta tanúsított feddhetetlenségünk megőrzése által mindannyian személyesen részt veszünk ennek a vitakérdésnek a megválaszolásában. Ismerjük az igazságot a halottakról, és nincs bennünk beteges félelem egy olyan Istentől, akiről sokan azt hiszik, hogy a tüzes pokolban kínozza az embereket, vagy a purgatóriumba küldi őket (Prédikátor 9:5, 10).

Továbbá micsoda öröm tudni azt, hogy nem egy ellenőrizetlen evolúció véletlenszerű termékei vagyunk! Ellenkezőleg, Isten teremtett minket a saját képmására (1Mózes 1:26; Malakiás 2:10). A zsoltáríró így énekelt Istenének: „Magasztallak, mert félelmet keltő, mily csodálatosan alkottál meg! Csodálatosak a te műveid, és jól tudja ezt az én lelkem” (Zsoltárok 139:14).

Szabadulás az ártalmas szokásoktól. A média széles körben figyelmezteti az embereket a dohányzás, a túlzott alkoholfogyasztás és a szabados nemi élet veszélyeire. Ám e figyelmeztetések nagy része süket fülekre talál. De mi történik olyankor, amikor egy őszinte szívű ember megérti, hogy az igaz Isten elítéli ezeket a szokásokat, és szomorúságot okoznak neki azok, akik ilyesmiket gyakorolnak? Nos, ez a személy arra érez indíttatást, hogy kizárja az ilyen helytelenségeket az életéből (Ézsaiás 63:10; 1Korintusz 6:9, 10; 2Korintusz 7:1; Efézus 4:30). Bár ezt elsősorban azért teszi, hogy Jehova Isten kedvében járjon, ez számára is előnyös, hiszen javul az egészségi állapota, és elmebeli békét élvezhet.

Sokan nagyon nehezen tudnak megszabadulni a rossz szokásaiktól. Évente mégis tízezreknek sikerül. Átadják magukat Jehovának, és vízben megkeresztelkednek, így adva nyilvánosan tanújelét annak, hogy kiirtották az életükből az olyan cselekedeteket, amelyek Isten nemtetszésével találkoznak. Micsoda buzdítás ez mindannyiunknak! Megerősödik bennünk az elhatározás, hogy nem leszünk a bűnös és ártalmas viselkedés foglyai.

Boldog családi élet. A családokra sok országban rossz idők járnak. Számos házasság válással végződik, aminek gyakran az a következménye, hogy érzelmileg súlyosan sérült gyermekek maradnak hátra. Némelyik európai országban a családoknak majdnem a 20 százaléka egyszülős. Hogyan segít nekünk Jehova, hogy ezen a téren is a feddhetetlenség útján tudjunk járni? Kérünk, olvasd el az Efézus 5:22—6:4-et, és figyeld meg, milyen nagyszerű tanácsot ad Isten Szava a férjeknek, a feleségeknek és a gyermekeknek. Ha alkalmazzuk azt, amit itt, valamint a Szentírás más részeiben olvasunk, az mindenképpen megerősíti a házassági köteléket, segít a szülőknek a gyermekek megfelelő nevelésében, és hozzájárul a boldog családi élethez. Ez vajon nem olyan áldás, aminek örülhetünk?

Bizonyosság afelől, hogy a világ gondjai hamarosan megoldódnak. A tudományos és technikai ismeretek, valamint egyes vezetők őszinte erőfeszítései ellenére is megoldatlanok a mai élet súlyos problémái. Klaus Schwab, a Világgazdasági Fórum megalapítója nemrég azt nyilatkozta, hogy „a világot sújtó nehézségek listája egyre bővül, míg a megoldásukra fordítható idő egyre kevesebb lesz”. Megemlítette, hogy „a veszélyek, mint például a terrorizmus, a környezetpusztulás és a pénzügyi bizonytalanság átnyúlnak az országhatárokon”. Majd így foglalta össze mondanivalóját: „Még soha nem volt ennyire sürgős együttesen és határozottan fellépni a világra leselkedő veszélyek ellen.” Amint a 21. század előrehalad, az emberiség jövője nem sok jóval kecsegtet.

Mennyire jóleső érzés tudni azt, hogy Jehova létrehozott egy elrendezést, amely képes megoldani az emberiség minden gondját, és ez nem más, mint a messiási Királysága! Általa az igaz Isten ’megszünteti a háborúkat’, és elhozza a ’béke bőségét’ (Zsoltárok 46:9; 72:7). A felkent Király, Jézus Krisztus, ’megszabadítja az elnyomástól és az erőszaktól a szegényt, az elnyomottat és az alacsony sorút’ (Zsoltárok 72:12–14). A Királyság-uralom alatt nem lesz élelmiszerhiány (Zsoltárok 72:16). Jehova ’letöröl majd minden könnyet a szemünkről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak’ (Jelenések 21:4). A Királyság már létrejött az égben, és rövidesen megteszi a szükséges intézkedéseket, hogy mindent rendbe hozzon itt a földön (Dániel 2:44; Jelenések 11:15).

Tudjuk, hogy mi ad igazi boldogságot. Mitől lesz valaki igazán boldog? Egy pszichológus szerint a boldogságnak három összetevője van: élvezetek, elfoglaltságok (munkában vagy családi tevékenységekben) és célok (nagyobb célok elérése, mint csupán a saját kívánságaink kielégítése). A három közül az élvezetekről állította azt, hogy a legkevésbé szükséges, megjegyezve: „Ez említésre méltó, hiszen oly sok ember van, aki az élvezetek hajszolása köré építi fel az életét.” Mi a Biblia nézőpontja ebben a kérdésben?

Salamon, az ókori Izrael királya, ezt mondta: „Azt mondtam magamnak a szívemben: »Na, gyerünk, hadd örvendezzek, és hadd lássak jót!« Íme, ez is hiábavalóság volt. Azt mondtam a nevetésre: »Esztelenség!«, és az örvendezésre: »Mi haszna?«” (Prédikátor 2:1, 2). A Szentírás szerint az élvezetek nyújtotta boldogság legjobb esetben is csak átmeneti. Mi a helyzet az elfoglaltságokkal? Olyan munkánk van, amely a legjelentőségteljesebb, amiben valaki csak részt vehet: a Királyság-prédikáló és tanítványképző munka (Máté 24:14; 28:19, 20). Ha megosztjuk másokkal a megmentés Bibliában körvonalazott üzenetét, olyan munkában veszünk részt, amely által mi is megmenekülhetünk, és azok is, akik figyelnek ránk (1Timóteusz 4:16). ’Isten munkatársaiként’ azt tapasztaljuk, hogy „nagyobb boldogság adni, mint kapni” (1Korintusz 3:9; Cselekedetek 20:35). Ez a munka értelmet ad az életünknek, és lehetővé teszi, hogy a Teremtő válaszolni tudjon rágalmazójának, Sátánnak, az Ördögnek (Példabeszédek 27:11). Igen, Jehova megmutatta nekünk, hogy az iránta tanúsított odaadás igazi és tartós boldogságot hoz (1Timóteusz 4:8).

Egy fontos és hatékony képzési program. Gerhard vénként szolgál Jehova Tanúi egyik gyülekezetében. Visszaemlékezve a fiatalkorára, ezt mondja: „Fiatalon nagy nehézséget jelentett számomra a beszéd. Amikor ideges voltam, szinte egyáltalán nem lehetett érteni, amit mondok, és rám jött a dadogás. Mivel kevesebbre tartottam magam másoknál, kisebbségi érzésem lett. A szüleim beírattak egy beszédkészség-fejlesztő tanfolyamra, de az erőfeszítéseik hiábavalók voltak. A problémám nem fizikai, hanem lelki eredetű volt. De aztán Jehova csodálatos gondoskodásában részesültem: az, hogy beiratkoztam a teokratikus szolgálati iskolába, önbizalmat fejlesztett ki bennem. Minden tőlem telhetőt megtettem, hogy gyakoroljam, amit tanultam. Ez segített! Szabadabban tudtam beszélni, megszűnt a komplexusom, és bátrabbá váltam a szolgálatban. Ma már nyilvános előadásokat is tartok. Igazán hálás vagyok Jehovának, aki új életet adott nekem az iskola által.” Vajon nem származik örömünk abból, ahogyan Jehova képez minket a munkája elvégzésére?

Személyes kapcsolat Jehovával, és támogatás az egyesült, nemzetközi testvériség részéről. A Németországban élő Katrin nagyon megrémült, amikor hallotta a hírekben, hogy Délkelet-Ázsiát erős földrengés rázta meg, amit cunami követett. A lánya épp Thaiföldön volt látogatóban, amikor a katasztrófa bekövetkezett. Ez az anya 32 órán át nem tudta, hogy a lánya életben van-e vagy az áldozatok között, akiknek a száma óráról órára növekedett. Mennyire megkönnyebbült, amikor végül telefonhívást kapott, és megtudta, hogy a lánya biztonságban van!

Mi segített Katrinnak azokban a szorongással teli órákban? Ezt írja: „Szinte végig Jehovához imádkoztam. Újra meg újra átéltem, hogy ez mennyi erőt és elmebeli békét ad. Ezenkívül szerető szellemi testvérek is meglátogattak, és mellettem álltak a bajban” (Filippi 4:6, 7). Mennyivel rosszabb lett volna a helyzete, ha azokban a gyötrelmes órákban nem imádkozhatott volna Jehovához, és nem kapott volna vigasztalást a szerető szellemi testvériségtől! Meghitt kapcsolatunk Jehovával és a Fiával, valamint szoros összetartozásunk a keresztény testvériséggel olyan páratlan áldás, amely túl értékes ahhoz, hogy természetesnek vegyük!

Reménység, hogy újra látjuk majd elhunyt szeretteinket (János 5:28, 29). Egy Matthias nevű fiatalember Jehova Tanújaként nevelkedett. Ám nem volt tudatában az áldásainak, és tizenéves korában elsodródott a keresztény gyülekezettől. Most ezt írja: „Soha nem voltak komoly beszélgetéseink az apámmal. Az évek folyamán rengeteget vitatkoztunk. Ennek ellenére édesapám mindig a legjobbat akarta nekem. Nagyon szeretett, csakhogy én ezt abban az időben egyáltalán nem fogtam fel. Amikor 1996-ban az ágya szélén ültem, és a kezét szorítva keservesen sírtam, elmondtam neki, hogy mennyire sajnálom mindazt, amit tettem, és hogy mennyire szeretem őt. Csakhogy ezeket a szavaimat már nem hallhatta. Rövid betegség után elvitte a halál. Ha megérem, hogy lássam édesapámat, amikor feltámad, mindent bepótolunk. Biztos boldog lesz, ha megtudja, hogy a fia végül vénként szolgált, és a feleségével együtt úttörőszolgálatot végzett.” Micsoda áldás, hogy reménykedhetünk a feltámadásban!

„Ő nem ad ahhoz fájdalmat”

Jézus Krisztus ezt mondta égi Atyjáról: „ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is” (Máté 5:45). Ha Jehova Isten még az igazságtalanokra és a gonoszokra is áldásokat áraszt, mennyivel inkább megteszi ezt azok esetében, akik a feddhetetlenség útján járnak! A Zsoltárok 84:11 kijelenti: „Jehova semmi jót sem tart vissza azoktól, akik feddhetetlenül járnak.” Ha elgondolkodunk azon, hogy milyen különleges bánásmódban és törődésben részesíti azokat, akik szeretik őt, a szívünk repesni fog a hálától és az örömtől.

„Jehova áldása”, ez az, ami által a népe szellemi jólétnek örvend. Azt az ígéretet is kapjuk, hogy „ő nem ad ahhoz fájdalmat” (Példabeszédek 10:22). Miért van akkor, hogy próbák és nehézségek sújtják Isten sok lojális szolgáját, rengeteg fájdalmat és szenvedést okozva nekik? A bajok és gyötrelmek három fő okra vezethetők vissza: 1) saját bűnös hajlamaink (1Mózes 6:5; 8:21; Jakab 1:14, 15); 2) Sátán és a démonai (Efézus 6:11, 12); 3) a gonosz világ (János 15:19). Noha Jehova megengedi, hogy rossz dolgok történjenek velünk, ezeket nem ő okozza. A helyzet inkább az, hogy „minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá” (Jakab 1:17). Jehova áldásai nem járnak fájdalommal.

2012. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!