Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus elhatárolodásait vagy...

Jézus elhatárolodásait vagy kritikáit szeretném összegyűjteni a judaizmus vagy a korabeli izraelita intézményekkel szemben! . Hol vannak ezek a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ezenkívül még azokat a részeket is, amelyek az egyetemességre vagy internacionalizmusra törekedtek .Én azokra vagyok kiváncsi , amelyeket Jézus mondot ki.

2012. aug. 27. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Újszövetségben.
2012. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Máté 3

9

És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak. "


Itt a parázna nőt védi meg.

[link]


Itt szombaton dolgozik:

[link]


Egyébként állandóan meg akarják ölni, mert a farizeusoknak nem tetszó dolgokat beszél.


Érdemes ezt elolvasni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ezt is érdemes megnézni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ezen kívül mindig a bűnösökkel evett és az önzetlen szeretetre tanított.

2012. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Máté 5

38

Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.

39

Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is.

40

És aki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

41

És aki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

42

Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

43

Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

45

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

46

Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

47

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é?

48

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.


Valamint nem Izraelnek való tejhatalom adás volt a célja.

Maj

2012. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez eddigiekt , a nagy része eddig is megvolt , de voltak például olyan radikális zsidó mozgalmak mint a zélóták . Júdás és buzgó Simon is zélóta volt tudtommal , ami azért érdekes mert az apostolok között ott volt a vámos Máté .



Jelenleg én arra vagyik kiváncsi Jézus mikor utalt rá legjobban , hogy nemcsak a zsidóknak kell eljuttatni az ő tanitását , hanem mindenki számára ?

2012. aug. 27. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Izrael nem teremte meg az igaz imádat gyümölcsét, hanem hitehagyottá vált, és önmagának termett gyümölcsöt. Három nappal azelőtt, hogy Jézus utoljára jött össze hűséges apostolaival, ezt mondta a képmutató zsidó vezetőknek: „mondom nektek: az Isten királysága elvétetik tőletek, és olyan nemzetnek adatik, amely megtermi gyümölcseit” (Máté 21:43).


(Máté 23:37, 38) 37 Jeruzsálem, Jeruzsálem, aki megöli a prófétákat, és megkövezi azokat, akik hozzá küldettek — mily gyakran akartam egybegyűjteni gyermekeidet, miként a tyúk a szárnya alá gyűjti csibéit! De ti nem akartátok. 38 Íme! Elhagyatottá lesz nektek a házatok.


A nemzetnek e megváltozott helyzete fontos lépést jelzett Isten azon szándékának megvalósításában, hogy megáldjon minden nemzetet.


(János 18:36, 37) . . .„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”


Minthogy a keresztények Krisztus Jézus követői, és Isten Királyságának alattvalói, ez is elhatárolja őket a világtól.


(János 6:15) 15 Jézus ezért — mivel tudta, hogy oda akarnak jönni, és meg akarják őt ragadni, hogy királlyá tegyék — ismét visszavonult a hegyre egymagában.


Gondoljunk csak arra, mennyire vágytak rá, hogy legyen egy jó uralkodójuk, aki képes tenni az érdekükben. Szeretett hazájuk idegen hatalom elnyomó uralma alatt áll. Így hát megpróbálják rávenni Jézust, hogy vegyen részt a politikai életben.

Az álláspontja teljesen egyértelmű volt. Határozottan elutasította, hogy részt vegyen hazája politikai életében, és később sem gondolta meg magát. Azt mondta, hogy a követőinek ugyanezt az álláspontot kell képviselniük (János 17:16).


(János 17:16) 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

2012. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg ez a példa is erre utal. Próbálok még majd keresni, ha lesz időm.

2012. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Máté 28

18

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében.

2012. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Máté 25 (ezt már linkeltem egy másik kérdéshez)

32

És elébe gyűjtetnek mind a NÉPEK, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.


Esetleg a lelki Izrael címszóra érdemes keresni a googlen.

Még gondolkodni fogok.

De minden szövegből kiolvasható, hogy a jóság a lényeg és nem a származás.

2012. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Máté 12

21

És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.


Márk 13

9

Nyomorúságoknak kezdetei ezek. Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert törvényszékeknek adnak át titeket, és gyülekezetekben vernek meg titeket, és helytartók és királyok elé állítanak én érettem, bizonyságul ő nékik.

10

De előbb hirdettetnie kell az evangyéliomnak minden pogányok között.

2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!