Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom pontosan mely...

Nem tudom pontosan mely szekták csinálják, de már kezd egy kicsit elegem lenni, hogy folyamatosan gyalázzák a hitemet (római katolikus vagyok). Miért kell folyamatosan gyűlölni a másikat? Jézus tanításából tényleg ez jön le nekik?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondanak, amitől már-már utolsó söpredéknek kéne éreznem magam. Persze, biztos, hogy katolikus is szólt már be szektásnak, nem egyszer, de szerintem a katolikus hívőket és az Egyházat sokkal több ilyen támadás éri. Gondolom már volt ehhez hasonló kérdés, de egyszerűen kezd már egy kicsit sok lenni.. Tudom, nem kell foglalkozni velük, de nem furcsa, hogy egy-egy ilyen kirohanásuk után meg verik a mellüket, hogy mekkora nagy keresztények??

2012. aug. 28. 20:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%

- Hiszel Istenben?

- Nem.

BUMM! Halott.

- Hiszel Istenben?

- Igen.

- Hiszel az én Istenemben?

- Nem.

BUMM! Halott.


Az én Istenemnek nagyobb farka van, mint a te Istenednek.


/George Carlin/

2012. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 valaki a tömegből ***** válasza:
48%
És téged ez miért érekel? Miért törődsz ezzel a problémával? miért fontos neked hogy a más ember miben hisz? Ha te tudod hogy miben hiszel, azok amiket mondanak csak üres szavaknak kellene lenniük.
2012. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 B25 ***** válasza:
47%
Én is római katolikus vagyok és nekem is gyakran előfordult h akkor beszéltek erről amikor én is ott voltam de nem tudták h én is az vagyok. Én nem csinálok semmit. Ők máshogy látják és ez ellen nem tudsz mit tenni. Inkább nézd meg az ő szempontjukat. :)
2012. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
20%
Tudod az a baj,hogy te azt hiszed,hogy titeket több támadás ér,de ez nem igaz pont annyi,mint az összes többit!Mit lehet tenni? Talán mindenki tiszteletben kellene,hogy tartsa a másik döntését!Ez visszont úgy tünik nehéz,mert mindenki marhára úgy érzi csak neki van igaza!Pedig csak azokat a mondatokat elég lenne elhagyni,hogy akkor,majd meglátod amikor eljön az ítélet napja,akkor be bizonyosodik,hogy igazam volt.Szóval a provokációk okozzák a támadásokat! Ok-okozat törvénye(fölényeskedsz? mi rá a válasz? elküldenek melegebb éghajlatra)
2012. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 kzs ***** válasza:
95%

Nem, nem erről van szó.

Nincs itt semmiféle gyűlölet, az egész támadás kizárólag amiatt van, mert a katolikus tanítások túlnyomó többsége a SzentÍrással egybevetve, azzal totálisan ellentmond.

(ilyen pl. a Mária-tisztelet, a védőszentek tana, purgatórium, halottakért történő imádkozás, stb.)


És a legszomorúbb az, hogy kevesen vannak, akik elfogadják a SzentÍrás valóságát: általában az a jellemző, hogy hagyományokat védenek. Közben pedig elenyészően kevesen jutnak el arra a szintre, hogy felismerjék azt, hogy az a hagyomány ami Istentől van, sohasem mondhat ellen a Bibliának. Isten nem hasonul meg önmagával (vagyis nem mond ellent az Írásának) - mert - mint ahogy Jézus a Máté Evangéliumában elmondja - az ilyen ország elpusztul.


Értsd meg kérlek: NEM a hitedet gyalázzák. Sokkal inkább arról van szó, hogy azt szeretnék, hogy sokkal inkább a Bibliában kijelentett igazságokat kövesd, mintsem olyan tanításokat, amiknek köze sincs se az Evangéliumhoz,sem pedig a korai kereszténység (Pál, Jakab, Péter, János, Júdás apostol) által hirdetettekhez.


Más szóval fogalmazva: az egyház csakis akkor méltó Krisztus Testének neveztetni - vagyis akkor van létjogosultsága - ha tanításaiban a SzentÍrást és Isten Szellemét követi. Innentől kezdve NINCS helye olyan tanításoknak, amik ettől eltérőek - függetlenül attól, hogy ezek a tanítások mennyire szépek és emberi logikával mennyire felépítettek. Ha mást mond a Biblia, akkor az ilyen tanítás HAZUGSÁG.

2012. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

valaki a tömegből!


Neked nem fáj, ha téged, vagy szerettedről hazudoznak, rágalmazzák és elmondják mindenfélének??


Kzs!

Most nem akarok teológiai vitát folytatni arról, hogy milyen felekezetek hogy követik a Szentírást, mert erre már van épp elég körkérdés. De hidd el (higgyétek el), mi se a levegőbe beszélünk, a Katolikus Egyház 2000 év óta ugyanazt tanítja, és ezt a tanítást mindig összeegyeztette a Bibliával. (a purgatóriumra, a Mária-tiszteletre, a szentek tiszteletére igenis vannak utalások a Szentírásban is) Nem mondhat ki olyan dolgokat a Tanítóhivatal, ami szöges ellentétben állna a Bibliával! De tényleg nem akarok ebbe belemenni...

Én elhiszem, hogy a tanítást kritizáljátok, nincs is ezzel semmi gond, nem kell hinnie mindenkinek ebben. Csak akkor azt nem értem, hogy miért kéne nekünk hinnünk feltétlen a tietekben? Megmondom, hogy nekem ez a hitem, és onnantól kezdve egyből én leszek az Antikrisztus, a Sátán szolgája és a parázna Babilon egy személyben.

2012. aug. 28. 22:10
 7/36 anonim ***** válasza:
22%
én már csak azt nem értem,ha az ember normálisan válaszol a kérdésre,akkor miért kell lepontozni?Csak mert te nem úgy gondolod? hmmm...... (Erre légyszíves mindenki piros kezet nyomjon,de komolyan!Érdekes ez csak a vallás és ezo téma körbe menő!vajon miért?És még kérdezitek melyikőtöket éppen miért cseszteti a többi)
2012. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Sok vallás (sőt mindegyik), azt gondolja, hogy övé az igaz tanítás, és csak Nekik van igazuk. Abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy ne vedd fel az ilyen sértegetéseket, hiszen nem lesz semmi bajod, ha nem veszed figyelembe. Elhiszem, biztosan rosszul esik. De ha belegondolsz, nem csak a katolikus egyházat éri támadás..

Manapság már az is kiveri a biztosítékot az emberekben, hogy hisz az ember Istenben.. De a legfontosabb, hogy bocsáss meg Nekik akik sértegetnek, mert így úgy cselekszel, ahogy a Teremtőd elvárja. Mellesleg, hogy lehet az, hogy a keresztény felekezetek ugyanabban az Istenben hisznek, ugyanaz a megváltójuk, ugyanaz az értékrendjük, és mégis támadják a másikat. Szerintem nem ezt várja el Isten...

2012. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is fáj, amikor ezt csinálják az Egyházzal, ugyanakkor értem a szempontjaikat - refi voltam 21,5 éven át... :) Immár 3 éve katolikusként mit teszek, mikor ebbe ütközöm? Hálát adok azért, ami az enyém, és hálát adok mások istenkereséséért is. Valamint imádkozom nekik szeretetért... Vitákba csak legindokoltabb esetekben megyek bele, amúgy a közös pontokat keresem. Ha valaki nem partner ebben, nem megyek bele vele vallási témába. Simán szeretettel vagyok felé, úgy, hogy lássa: én őt szeretem, azzal együtt amilyen vallású, ugyanakkor nem óhajtom őt megtéríteni. Sok szép dolog született már így. Van több olyan protestáns barátom, aki egyre kíváncsibb lett előítéleteit az ajtóban hagyva a katolikus világra, és mert kérdezni a számára furcsa dolgokról, hogy megtudja, katolikusként mindezt hogy éljük meg - mert ő csak azt látta, amit ők gondolnak a mi vallásunkról, és megismerve néhány valóban hívő katolikust elkezdte magában beismerni, hogy nem lehet az a sok mocsok mind igaz, amit szórnak ránk.


Mit tégy... ne mérgelődj, az az elsődleges. Légy kedves, légy példa, hallgasd meg, akit kell, és ne menj bele gyűlölködésbe. Amúgy pedig imádkozz egységért, egységért, ami nem a mi elképzeléseink, hanem Isten álmai szerint valósul meg. Aki nem akar egységet, az szektás. Nem tudom, hogy lehet úgy egy egyház, hogy ne akarjon senki senkit beolvasztani, megtéríteni. De azt tudom, hogy az Úr tudja.

2012. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, de ahogy a kérdésedet kezdted (egyből szektásoknak hívtad őket), abból nekem az jött le, hogy ez amolyan adok-kapok, ami viszont szintén nem Jézus tanítása.
2012. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!