Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bhagavad Gita melyik fordatá...

A Bhagavad Gita melyik fordatását ajánlanátok olvasásra? Baktay Ervinét, amihez nincs magyarázat vagy a krinások fordítását, ami tartalmaz magyarázatot is? (Részletek. )

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a nálunk elterjedt fordítás + magyarázat a krisnások által készült.


Azt szeretném megkérdezni, hogy a főszöveg fordítása és a magyarázata mennyire megbízható? Esetleg hozzáidomították mindazt a saját tanaikhoz?



Azért kérdezem, mert van a Baktay Ervin fordítása is, magyarázatok nélkül pl. és nem tudom, melyiket válasszam olvasásra?

Ez engem mint hindu vaisnava szentirat érdekel.



Tudom, hogy a keresztény Bibliánál pl. a Károly verzió a "jó", míg pl. a Jehova Tanúk fordítása már inkább ferdítés a tanaikhoz.


(Kéretik nem elmenni a JT irányba, mert a fő kérdés a Bhagavad Gita, és nem a keresztény Biblia!!!)


2012. szept. 1. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én olvastam a krisnásat és kissé félre lett fordítva. Ha szóról szóra meggyőződsz a szavak jelentéséről, akkor nagyon jó! Baktay egy alap, szerintem olvasd a kettőt egyszerre! :)

Én a magyarázatot nem igazán olvastam, kicsit érdekesek voltak... Egyébként gyönyörű mű! ♥

2012. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!!!

Azóta elkezdtem a Baktay-fordítást olvasni. Gyönyörű és tanulságos eddig.


Beleolvastam a krisnás változatba is, de az nekem nagyon nem jött be (csak a személyes tapasztalatomat mondom el, nem szándékom bárkit is megsérteni!). Ott az volt az érzésem, mintha a magyarázat fontosabb lett volna, mint a fő szöveg. Továbbá az, mintha náluk volna az egyetlen, igaz ismeret...

2012. okt. 19. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mint vaisnava írás érdekel, akkor a krisnás fordítást, mivel Baktay nem volt vaisnava és a fordítása sem a vaisnava filozófián alapszik.
2016. ápr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!