Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megkülönbözteti az...

Isten megkülönbözteti az embert a többi élőlénytől? Ha igen, akkor mi történik a többi élőlénnyel a haláluk után?

Figyelt kérdés
Például az állatok nem biztos, hogy hisznek Istenben, és őket ugyebár nem lehet megtéríteni. Mindazonáltal ők is Isten teremtményei. Isten mit vár el tőlük? Hogyan fog felettük ítélkezni?

2012. szept. 8. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Te miről beszélsz?

Sajnálom lehet ez most rosszul esik de nincs isten!

Ezt az állatok is tudják.

2012. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést, kiegészíteném a kérdést annyival, hogy olyanok véleményét várom, akik hisznek Istenben, vagy legalább valami rálátásuk van erre a témára.
2012. szept. 8. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Ha vissza megyünk Ádám idejébe, már meg is kapjuk a választ.


Az állatoknak a teremtő nem ígért örök életet csak az embereknek.

Őket nem értelemmel, gondolkodó képességgel teremtette, hanem ösztönből bölcsességgel.

A génjeikbe beírta mi a dolguk azt is teszik.

De ezenkívül taníthatóak is.


Valamiért így látta jónak ezt, majd egyszer megtudjuk miért.de az állatok elérve egy bizonyos kort, sajnos elpusztulnak.

Tudom nagyon rossz érzés mert nekem is van egy kutyusom, és már vesztettem el kutyát.


Zsömle/lány

2012. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Isten visszaveszi az élető erőt, de nem támadnak fel a feltámadáskor, nem úgy mint az ember. Ennyi.
2012. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az állatok velünk ellentétben nem élnek "bűnben" tehát a helyzet az hogy őket nem "nem lehet megtéríteni" hanem "nem kell."

Ők természeti, anyagi élőlények és mint az anyag, el is pusztulnak egyszer. Mi emberek is félig állatok vagyunk, az anyagi testünk és az ösztönviláguk, lelkecskénk elpusztul. De van egy szellemi részünk is (ezt hívják sokan halhatatlan léleknek) amely tulajdonképpen a bennünk lakozó Istent jelenti. A szeretetet, az isteni szikrát, a fényt. Ez nem huny ki. Hogy ez tudatos-e az ember halála után, nem tudom és nem is érdekel.


Ha elfogadod a Bibliát akkor tudod, hogy lesz egy végső feltámadás. Ott lesz az emberi test és lélek egységes egész ismét. Hogy akkor Isten újra teremti majd az állatokat, vagy a régieket szólítja elő, lényegtelen.


Egy állat bölcsessége abban rejlik, hogy tudja mikor élt eleget és nem vágyik az örökkévalóságra. azt sem tudja, mi az. Mi emberek szeretnénk happy endet nagyon.


Hiszek Istenben, de nem izgat a túlvilág, bocs. de én így látom.

2012. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...miért?...talán azt tudod, hogy az emberrel mi történik, vagy csak tudni véled? :)


..bocsi, de erre a kérdésre most találtam rá, és megmosolyogtatott...

2013. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!