Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "vidám vasárnap" hogy...

Gelazso kérdése:

A "vidám vasárnap" hogy passzol a keresztény szerénységhetz és áldozatossághoz? A fényüzö megjelenésre gondolok. Vagy egy már a földiparadicsom diszlete?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 08:56
1 2
 1/11 kzs ***** válasza:
67%

Katolikus szemmel mérlegelve biztos hogy nem.

De kérdezlek Téged, gelazso: mi az hogy keresztény szerénység és áldozatosság??


Megkérnélek hogy olvass bele a Zsoltárok könyvébe: ott részletesen le van írva hogy milyennek kell lennie a dicséretnek: NEM orgonazenét ír, hanem:

"Dicsérjétek őt kürt-zengéssel, dicsérjétek őt hárfán és citerán, dicsérjétek őt dobbal és tánccal, dicsérjétek őt hegedűkkel ás fuvlával,dicsérjétek őt hangos cimbalommal, dicsérjétek őt harsogó cimbalommal" 150. zsoltár


Ezenkívül a 149. zsoltár is foglalkozik vele.


144. zsoltár/9.rész: "Isten! Új éneket éneklek néked; tízhúrú hangszerrel zengedezlek téged" (ez megfelel a gitárnak)


Tehát bármennyire is furcsának tűnik egyesek szemében ez féle dicséret, sőt lehet hogy meg is botránkoznak rajta, a SzentÍrás alapján EZ a dicséret kedves Isten előtt.

2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Az egy szekta, ne törődj velük. De annyiból igazuk van, hogy túlságosan besavanyodott, borúlátó mindenki. (Nem minden fekete vagy fehér, nekik is lehet valamiben igazuk.)


Viszont én a szerénységet és az áldozatosságot nem úgy értem, hogy állandóan csendesen szomorkodni kéne, hanem hogy nem szabad túl sokat dicsekedni és áldozatot kell vállalni, amikor szükséges.


Nem tudom, pontosan milyen egy ilyen vidám vasárnap, és úgy hallottam, hogy a szervezők túlságosan nagy hangsúlyt fektetnek önmaguk imádtatására. Azért az alapgondolat nem rossz: szerintem be kéne vezetni a vidám hétfőt, vidám keddet stb., hiszen a megváltás miatt minden nap van okunk a vidámságra. Ezt persze nem mindennapos féktelen bulizáson keresztük kell átélni, hanem hogy örömmel dolgozzunk, mindenben keressük meg, hogy miért jó.


Szóval szerintem ez a szekta is - mint sok másik - a kereszténység főágainak egyik nagy hibájára tapintott rá, és azt kijavítandó túllőtt a célon. Nekünk nem kell túllőni a célon, de levonhatjuk a tanulságokat.

2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kzs ***** válasza:
35%

@ "ma 09:16"


Ezt írod: "Az egy szekta, ne törődj velük"

Miért szekta? És miért ne törődjön velük?


Igaz ugyan, hogy az előbbi hozzászólásomban világosan feltüntettem azokat az Igehelyeket, ami alapján megalapozott az ilyen jellegű dicséret, de azért szekta...

Talán ha elmagyaráznád hogy miért (mitől) szekta, és ha már itt tartunk, melyik nem szekta?


Ezt írod: "Nem tudom, pontosan milyen egy ilyen vidám vasárnap..."

Miért nem tudod? Nincs tévéd?

Vagy ÉRTEM: Nem tudod milyen, de azért leszektázod!Hurrá!!


"... és úgy hallottam, hogy a szervezők túlságosan nagy hangsúlyt fektetnek önmaguk imádtatására."

Hallottad? Szóval HALLOTTAD??


Tehát semmilyen személyes megtaasztalásod sincs, csupán hallomás az egész. Meg milyen önimádás?

Hol és mirefel hallottad ezt? Mert én soha ilyet nem tapasztaltam, hogy bárki is önmagát imádná ott.


Nekem valahogy az tűnik ki, hogy Istenhez imádkoznak ott, Neki adnak hálát miközben Igei megvallásokat tesznek.

Következtésképpen semmilyen önimádat nincs.


Válaszodban - maximális jóindulattal - számomra csak a 2. bekezdésben írtak érnek valamit, az összes többi...

Szóval kapsz érte egy piros lefelé nyilat, éppen ezért.

Üdv!

2012. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
A "vidám vasárnap" nem éppen keresztény esemény. Egy másik, a kereszténységgel azonos alapokon lévő valláshoz köthető inkább.
2012. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kzs ***** válasza:
60%

@ "ma 09:47"


Na ez némileg nyugodtabb válasz, de figyelj csak ide:

Mint te is tudod, a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által.


Namost én úgy veszem észre, hogy a beérkező észrevételeket, kéréseket, kérdéseket a vezető lelkész a SzentÍrásban foglaltakkal közelíti meg (vagyis arra kap választ az illető, hogy az adott helyzetet illetően mit mond a SzentÍrás).


Az Igehirdetés benne az, amit Jézus tett annak idején: tanított. Pál azt írja ugyanis, hogy az Igehallgatás "bolondsága" tartja meg a hívőt.


A dicséret - mint ahogy már kifejtettem - teljesen alátámasztható a SzentÍrással.


Ami az imádkozást illeti: Isten felé történik az ima, mégpedig a SzentÍrásból vett megvallásokkal.


Innentől kezdve ne haragudj, de nem értem a hozzászólásodat...

2012. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

"A "vidám vasárnap" hogy passzol a keresztény szerénységhetz és áldozatossághoz? A fényüzö megjelenésre gondolok."


Ha ez neked kérdés, akkor hasonlítsd össze a katolikus és a református templomokat kívül-belül! Pedig mindkettő keresztény!

2012. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kzs:


"Új éneket éneklek néked; tízhúrú hangszerrel zengedezlek téged" (ez megfelel a gitárnak)"


Kifejtenéd, hogy miért jelent gitárt a tízhúrú hangszer?

2012. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pietrosol ***** válasza:
29%

Szia!


A külsőség,mindig kifelé szól,valakinek!


Pedig:"Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

2012. okt. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Lehet hogy kevered a 'keresztény szerénységet' a fukarsággal.

Áldozatosságot és irgalmasságot az cselekszik, aki a saját adományaival felékesíti azt a vendégfogadó házat, ahova az Istent kereső megtérni vágyó emberek betérhetnek, és ott méltó módon ékesen tisztelhetik Istent:

"Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom neked."

Lukács 10:35

2012. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 eric_one ***** válasza:
73%

Én is ezt olvasom a 100. zsoltárban hogy:


"Vígan énekelj az Úrnak te egész föld!"


"Szolgáljatok az Úrnak örvendezéssel; menjetek eléje vígassággal."


"Menjetek be az ő kapuin hálaadással, tornáczaiba dicséretekkel; adjatok hálákat néki, áldjátok az ő nevét!"


Isten jelenlétébe a Szentírás szerint a fentiek sorrendjében lehet bekerülni. Aki ezt a valóságot még sosem tapasztalta meg az nem is érti, és el sem hiszi mindezeket.

2012. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!