Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogyan lehet...

Jehova tanúi, hogyan lehet osszegyeztetni a Biblia tanításával azt az álláspontot, amelyet a jehova tanúi által kiadott 1972. Ortorony január 1. (angol) számának 31. és 32. oldalán megfogalmaz, miszerint az álatokkal való fajtalankodás nem vállóok?

Figyelt kérdés

Idézet az Ortoronyból:



Idézet Az Őrtorony 1972. január 1-i (angol) számának 31. és 32. oldalairól:

2012.10.31. 12:44 | Johnny Joker | 108 komment


Idézet Az Őrtorony 1972. január 1-i (angol) számának 31. és 32. oldalairól:


Olvasók kérdései


Egy házas személy homoszexuális cselekedetei Szentírási alapot képeznek a válásra, szabaddá téve ezzel az ártatlan félt az újraházasodásra? - U.S.A.


A homoszexualitást határozottan elítéli a Biblia, úgy mint egy olyan dolgot, amely megakadályozza, hogy az egyén Isten helyeslését élvezze. (1 Kor. 6:9, 10) Azonban azt, hogy az ártatlan társ a Szentírás szerint újraházasodhat-e miután a homoszexuális cselekedetekben bűnös társától jogilag elvált, az alapján kell meghatározni, amit a Biblia ír a válásra és az újraházasodásra vonatkozóan...


... Bár a homoszexualitás és az állatokkal való fajtalankodás undorító perverzió, egyik esetben sem szakad meg a házassági kötelék. Csak az olyan cselekedetek törik meg ezt a köteléket, amelyek egy személyt "egy testté" tesznek egy másik, ellenkező nemű személlyel, az ő törvényes házastársán kívül.


2012. nov. 8. 01:36
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Azt miért nem idézed, hogy mit ír a Biblia?
2012. nov. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

A válasz egyszerű.

Benne van abban amit idéztél,


Ha valaki rendelkezik helytelen vágyakkal, az még nem váló ok, csak akkor ha fizikálisan is megtette.

Mert még ki lehet igazítani, változtatni, ha a vétkes fél hajlandóságot mutat.

A megbocsájtás nagy erény.

Jézus a hetero házasságokban sem kötelez a válásra ha törés következik be.

A vétlen fél megbocsáthat a félre lépőnek. De ez az Ő kettőjük ügye. s ha már megbocsátott soha többé nem hozhatja szóba vagy bánthatja vele a társát, ha az megfelelő megbánást mutatva gyengeségből követte el és lehetőség van a válás elkerülésére.


Jehova gyűlöli a válást, ám Jézus ezt az egy Bibliai okot adta a válásra, az újra házasodáshoz.

Egyéb esetekben nem szabad senki az újra házasodásra.

2012. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha a vétlen fél nem bocsát meg.Raymond Franz, aki a jehova tanúi brooklini székhelyu kozpontjában dolgozott, mint a Vezeto Testulet egyik tagja, leírja azt az esetet, amikor jehova tanúi szervezetébol kikozosítették azt a feleséget, aki elvált a férjétol, mert az állattal fajtalankodott. Meg tudnák magyarázni jehova tanúi, hogy miért kellett az asszonyt megbuntetni, a férjét pedig,aki állattal fajtalankodott megturni a gyulekezetben?
2012. nov. 8. 23:20
 4/8 A kérdező kommentje:

Az Ortorony szervezuet Vezeto Testulete helytelken módon alkalmazta a Szentírás erkolcsi alapelveit azoknan az esetekben is,amikor az anális kozosulést szintén nem tekintette házasságtorésnek, és nem engedélyezte jehova tanúinak a vállást.


Ime a Vezeto testulet egyik tagjának visszaemlékezése:



Valójában sok más esetről is, amelyek eljutottak hozzánk, így vélekedtem. Legtöbbször, amikor ilyen dolgokról döntenünk kellett, az Írásokban nem találtunk alapot dogmatikus álláspontunk alátámasztására. Ezt a véleményemet tehát kifejeztem ebben a cikkben, és a Vezető Testület ezt így el is fogadta. A későbbiekben újra és újra hasonlóan fejeztem ki a véleményemet, de csak ritkán fogadták el.

Amikor nézegetem ezeket a leveleket, az az elégtétel, amit a helyreigazítási anyag elkészítésénél éreztem, most üresnek tűnik. Tudom, hogy függetlenül attól, ami elhangzott, sohasem lehet kárpótolni, vagy helyrehozni azokat a károkat, amiket a kínos megaláztatások, elmebeli összekuszálódások, lelki szenvedések, maró lelkiismeret furdalások, zátonyra futott házasságok okoztak, az előző Vezető Testületi döntés miatt, egy olyan döntés miatt, amelyet néhány óra alatt hoztak olyan férfiak, akik "hidegen" közelítettek ezen problémához, anélkül hogy előzőleg bármit is tudtak volna erről, vagy átgondolhatták volna, vagy elmélkedhettek volna, vagy különösebben imádkoztak volna, vagy tanulmányozták volna az Írásokat, és mégis öt éven keresztül a döntéseiknek messzemenő hatalma volt, és sok embert egy életre megpecsételtek! Mindezekből semminek sem kellett volna megtörténnie!

Felbukkant egy másik kérdés is, amelynek bizonyos összefüggése volt az előzőleg említettekkel, és egy dél-amerikai Jehova Tanúja testvérnőt érintett, akinek a férje bevallotta, hogy szexuális viszonya volt más nővel. A probléma abban rejlett, hogy a férj azt mondta, ez a viszony egyike volt a már előzőleg leírt tiltott közösülési formáknak: ebben az esetben anális és nem genitális közösülésről volt szó.

A Vezető Testület döntése szerint, ezt nem lehet úgy értékelni mint házasságtörést, mivel a házasságtöréshez minden esetben szükséges a genitális kapcsolat, amikor "lehetséges a gyermek nemzése". Ezért állítólag ez a férfi nem volt "egy test" más nővel, és feleségének az Írások szerint nincs alapja a válásra, majd egy újabb házasságra.

2012. nov. 8. 23:35
 5/8 A kérdező kommentje:

A Vezeto testulet ezen volt tagja elbeszélését így folytatja:



Felbukkant egy másik kérdés is, amelynek bizonyos összefüggése volt az előzőleg

említettekkel, és egy dél-amerikai Jehova Tanúja testvérnőt érintett, akinek a férje bevallotta,

hogy szexuális viszonya volt más nővel. A probléma abban rejlett, hogy a férj azt mondta, ez

a viszony egyike volt a már előzőleg leírt tiltott közösülési formáknak: ebben az esetben

anális és nem genitális közösülésről volt szó.

A Vezető Testület döntése szerint, ezt nem lehet úgy értékelni mint házasságtörést,

mivel a házasságtöréshez minden esetben szükséges a genitális kapcsolat, amikor „lehetséges

a gyermek nemzése”. Ezért állítólag ez a férfi nem volt „egy test” más nővel, és a feleségének

az Írások szerint nincs alapja a válásra, majd egy újabb házasságra.

Az akkori gyakorlat szerint egyhangú döntésnek kellett megszületnie, és én

alkalmazkodtam. De mélységes nyugtalanságot éreztem, ha arra az asszonyra gondoltam,

amikor majd közlik vele, hogy az Írások szerint nem különülhet el a férjétől, aki így vétkezett

ellene. Ebből a döntésből származott egyúttal az is, hogy a Biblia szerint nem lehet elválni

olyan férjtől, akinek homoszexuális kapcsolata volt más férfiakkal, sőt állatokkal, mivel a

férfi nem válhat „egy testté” más férfival, vagy állattal oly módon, hogy „lehetséges a

gyermek nemzése”. Az Őrtorony folyóirat azévi, korábbi száma konkrétan kimondta ezt35.

2012. nov. 9. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Nem tudom honnan ásod elő ezeket a "kiadványokat" és "történeteket" illetve, mennyire pontosan tudod fordítani.

Ezért inkább a jelenlegi megfogalmazást másolom be neked amit nem lesz bonyolult értelmezni:paráznaság olyan meg nem engedett szexuális kapcsolatra utal, mely a szentírási, azaz a Szentírás szerint érvényes házasságon kívül jön létre. Ez magában foglalja a házasságtörést, a prostitúciót, a nem házas felek közti szexuális kapcsolatot, valamint a szájon, illetve a végbélen keresztül történő közösülést, és azt is, ha valaki egy olyan személy nemi szerveit izgatja, aki nem a házastársa. Ezenkívül ide tartozik még az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat, és az állatokkal való fajtalankodás.


A kérdéseddel kapcsolatban az utolsó mondatra hívom fel külön a figyelmedet.

Nos, a paráznaság és a polgári törvények szerinti válás feljogosítja az ártatlan félt az újraházasodásra.

2012. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
A homoszexuálisok is Isten teremtményei. Nem ők tehetnek arról, hogy ilyen hajlammal születtek, hanem, ha akarom, akkor maga a Teremtő.
2012. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Tehát a "hajlam" egyenlő az elkerülhetetlenséggel? Ezt melyik biológia tankönyvben olvastad?
2012. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!