Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Mindenképp 3...

Katolikusok! Mindenképp 3 lila 1 rózsaszín gyertya van az adventi koszorún?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mennyire tartják be ezt a hagyományt a hívők, mert manapság mindenféle színű koszorú van.

2012. nov. 26. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem betartani, mert ennek is van jelentősége (a lila a bűnbánat színe, a rózsaszínt meg az öröm vasárnapján szoktuk meggyújtani), de ha más színű gyertyák vannak, akkor sem fog összedőlni a világ. Nagyon szép másmilyen koszorúkat is láttam már.
2012. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi!

fehér gyertya van itthon, azért kérdeztem, meg a lila-rózsaszín nem is tetszik annyira.


de ugyanakkor a hagyományokat is szeretném betartani, mégha nem is a gyertya színe számít hanem az érzelmek őszintesége.

2012. nov. 26. 21:21
 3/5 mustafa33 ***** válasza:
régen csak fehérel csináltuk
2012. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt itt: [link]


A szalagozós megoldás nekem tetszik.

Különben nálunk a templomban is fehér gyertyák szoktak lenni, és még csak nem is úgy gyújtják meg, hogy egy hétig csak az egyik ég, aztán ugyanaz, és egy második, stb... ami logikus is, mert a misék alatt minden nap ég, vasárnap minden mise alatt, szóval az első gyertya hamar elfogyna :)

2012. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok, tényleg jó a szalagos megoldás!! :))
2012. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!