Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet "jól" hinni? És ki...

Hogy lehet "jól" hinni? És ki nek, kik nek hihetek? Bibilát olvasgatni egyedül érdemes?

Figyelt kérdés

Azt hiszem csak félelemből tudnék hinni.

Csak azért keresném Istent,Jézust, mert félő,hogy a halál után valami rossz jöhet.

De félelemből hinni...?

Hogy lehet ezt megváltoztatni?

Az olyan számító,hogy csak azért keresni valaki az Úrat,mert fél,hogy a túlvilágon rossz lesz neki.

Itt olvastam,hogy hit által igazul meg az ember én nem a cselekedetei által.

De olyat is,hogy a hit mit sem ér cselekedetek nélkül.

Ez az annyit hangoztatott ellentmondás a Bibliában... ?

Csak azért jót cselekdeni,mert az kedves Ő elötte is számító cselekedet szerintem.

Annak őszintén kell(ene)jönnie.

Hogy lehet úgy hitem,hogy azt nem érdekből keresem?

Nem tudom érthető-e?


Bibilát olvasni egyedül éerdemes-e ha nincs aki elmagyarázná,hogy mit is olvasok és azt,hoy kell érteni?


Ráadásul honna tudjam melyik felekezetnek hihetek? Kik értelmezik helyesebben a Bibliát?

Lehet,hogy a Koptok és nem a Katolikusok,Evangélikusok,Reformátusok. Mi van ha a Hitgyülisek?

Honna tudjam kinek van igaza. Azt könyű mondani,hogy olyat kell keresni akikkel egyet tudok érteni,de az még nem biztos,hogy a helyes út is.

Vagy úgysem tudhatjuk meg ahalálunkig,hogy a jó ösvényt választottuk?



2012. dec. 3. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A halál elég nagy valószínűséggel olyan lesz mint születésed előtt. Nincs min stresszelni. Éljél!


"Lehet,hogy a Koptok és nem a Katolikusok,Evangélikusok,Reformátusok. Mi van ha a Hitgyülisek?

Honna tudjam kinek van igaza. Azt könyű mondani,hogy olyat kell keresni akikkel egyet tudok érteni,de az még nem biztos,hogy a helyes út is."


Van a Buddhistáknak a muszlimoknak, a majáknak... is vallása. Na bumm még több választási. Ha random választasz egyett kevesebb mint 0,1% esélyed van a megfelelőt kiválasztani. Beleszámolva azt is,hogy nem feltétlenül lett az igaz vallás kitalálva/gyakorolva.

2012. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ugyan már, mi rossabb lehet az életnél?

Olvasd el a János, Lukács, Máté, Márk evangélumát, aztán ha érdekel a téma, akkor jár el templomba, hittanra vagy bárhová.

Egyébként pedig a hit valóban halott cselekedet nélkül.

De még mindig jobb, ha benne van a jó szándék, mintha nem is lenne.

Ha megismered Jézus tanításait, talán a cselekedni is könyebb lesz. Ha megérted a szavait, hogy nem te vagy a lényeg, hanem mi.

2012. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Talán az utolsó mondatod volt a legigazabb, ha objektíven nézzük a dolgot. Egyébként én személy szerint azt javaslom, bármiféle kötelezettség nélkül el lehet menni templomba (akármelyikbe) istentiszteletre, majd leszűrni hogy vajon megfelel e neked az az eszme amit ott adnak. Károd nem fog származni belőle. De ha ehhez nincs kedved léteznek biblia olvasó csoportok, ahol nincs más csak az aktuális bibliai rész értelmezése. Igazából ez nem garantálja hogy a helyes útra lépsz, de csak úgy adhatod meg az esélyt arra magadnak hogy megtaláld, ha keresed is. Úgy gondolom idővel mindenkit megtalálhat a hite, ha keresi.
2012. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 nagylzs ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az emberek számára a hit nem egy lehetőség, hanem egy szükséges dolog. Nagyon keveset tudunk a világról. Még az olyan legreálisabb természettudomány is mint a fizika, csak a teljes fizikai világ egészen kis részéről volt képes kideríteni dolgokat. Gondolj pl. a sötét anyagra és a sötét energiára, ami a fizikai világ tömegének nagy részét alkotja, és fogalmunk nincs róla hogyan keletkezett, vagy mi az. És ez még csak a világ fizikai része volt. A nem fizikai részét mégcsak vizsgálni se tudjuk objektív módon, ezért odáig még nem jutottunk el, hogy ezeket tudományos módszerekkel vizsgáljuk. De megszülettünk, és itt élünk és létezünk. Ha valamilyen értelmes életet kívánunk élni itt a Földön, akkor szükségünk van magyarázatokra olyan dolgokkal kapcsolatban, amikkel kapcsolatban nem tudunk tényeket gyűjteni. Ilyen fontos kérdésekben, mint pl.: miért jöttünk a világra? Miért pont ide? Van-e az életnek célja? És mi az? És hogyan érjük el? stb.


Tudás nélkül csak úgy tudunk magyarázatot lelni, ha hiszünk. Aki azt mondja hogy nem hisz semmiben, az vagy hazudik.


Az alap kérdésed: hogy lehet "jól hinni"? A hit akkor jó, ha segít eligazodni az életben. A "jó" hitet arról lehet megismerni, hogy nem mond ellent a megtapasztalható dolgoknak, ellentmondásmentesnek látszódik, magyarázatot ad az élet lehető legtöbb talányára. Hogy konkrétan neked miben és hogyan kellene hinned, azt senki nem mondhatja meg. Ennek legfőbb oka, hogy a hit sokszor nélkülözi a tényeket, ezért a hit mindig egyéni. Te magad kell hogy megtaláld a hitedet (és ugyanígy, a jelen életed célját is). Ez a szabadság kifejeződése. Mert valamennyien (relatíve) szabadnak születtünk. Ha tudsz vele élni, akkor a szabadság az nem rossz. A szabadság az lehetőség. Valami, amin keresztül megvalósíthatod magadat.


Amikor olyan kérdéseket teszel föl, hogy "melyik felekezetnek hihetek", akkor önként adod föl a szabadságodat. Ez alapvetően nem jó dolog. Természetesen van értelme tanulmányozni a különböző vallásokat. De ha azt kívánod hogy mások mondják meg miben kell hinned, azzal elveszítessz magadból egy darabot. Az eredeti kérdésed nem is a vallás volt, hanem az, hogy hogyan kell jól hinni. Lehetséges, hogy számodra valamelyik vallás nagyon hasznos lesz. De az is lehet, hogy nem. Egy dologra nagyon figyelj: a hitednek úgy kell változni, ahogy neked. Minden változásban van, és nem szabad elfogadnod olyan hitet, ami ellentmond a tapasztalataidnak és a józan eszednek.


Sok sikert!

2012. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én keresztény gimibe jártam és sok vallásos táborban voltam, ifire jártam és templomba. Őszintén amíg így éltem, nekem is ugyanez a gondom volt, amiket leírsz, félelemből hittem, nem másért. Sajnos mindenhol azt tapasztaltam, hogy egy ostorozó Isten ábrázolnak, szabályok, dogmák vannak, amiket be kell tartani ha jót akar az ember. Érdekes, amióta nem járok semmi ilyen közösségbe egyre "normálisabb" leszek. Szeretet érzek Isten iránt nem félelmet, Bibliát olvasok, imádkozom és érzem az életemben a jelenlétét. Úgy érzem számíthatok rá. Ezzel nem elrettenteni akarlak a templomtól, biztosan olyan ember vagyok aki fogékonyabb az ilyen rossz dolgokat kihallani amiket fentebb írtam, mindenesetre a barátnőim közül is nem egy "szenvedett" ettől mint én. Szerintem a szeretet a legfontosabb. És ne keseredj el, ha kéred Istent hogy mutassa meg a helyes utat biztosan választ kapsz. Amúgy Jézus egyik példázatában azt mondja: mikor eljön különválasztja az embereket, itt kérdéseket ír aminek a lényege hogy szeretted-e a többi embert, ez fog dönteni. Eszerint ha jó buddhista voltál :) aki szerette és segítette a felebarátait, üdvözülsz attól hogy nem katolikus vagy baptista voltál :)
2012. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Jól hinni"? Nem hinném, hogy ezt bárki el tudná magyarázni. Felmerül maga a kérdés, létezik-e egylátalán "megfelelő ösvény", vagy egyszerűen csak vargabetűk során végül mindenki ugyanoda lyukad ki? Számít egyáltalán, melyik vallásnak van igaza, ha ebből indulunk ki? Hiszen minden út egy felsőbb hatalomhoz vezet, amit nem is lényeges, hogy nevezünk. Sokkal lényegesebb az ebbe a hatalomba vetett hit, aminek semmiképp sem szaba félelemre épülnie, éppúgy nem alapulhat elvakultságon, fanatizmuson, vagy az ismeretek teljes hiányán. A Biblia mindössze egy útjelző tábla az autópályán: érdemes figyelmet fordítani rá, foglalkozni vele, sőt, el sem mehetsz mellette anélkül, hogy legalább egy pillantást ne vetnél rá legalább megszokásból, viszont nincs kőbe vésve. Ahogy a sztrádán is, lehetőséged van letérni az egyenes útról: megállni, várost nézni, szórakozni, csinálni, amit akarsz, és lehetőséged van visszamenni rá. Senki nem kényszeríthet rád semmit, a hitet sem. Viszont minden eljön a maga idejében: a hit is, az a bizonyos félelem nélküli, feltétlen hit, amihez nem lesz szükséged dogmákra, vallásokra, magyarázatokra, csak arra, hogy kinyisd a szemed, mert Isten jelenléte sokszor éppen a legapróbb dolgokban mutatkozik meg. Az, hogy keresed ezt a hitet, már előrelépés, de sem erőltetni, sem elnyomni nem lenne jó ötlet.

Aminek jönnie kell, jönni fog. És, ha itt lesz, szembe kell nézni vele... lehetőleg félelem nélkül :)

2012. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ember!

Keress meg PM.

Hinni - nem = a hiszékenységgel.

A gör. "pisteüo" egyszerűbb szótárakban valóban: "hinni, bízni, remélni".

Ám tényleges jelentése egészen más. Még van időd, hogy ha holnap írsz, mivel jó úton jársz, - még választ is kaphatsz. Ha tetszik néhány korábbi válaszom, írj, PM

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

# 13/18


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

# 1/2


Barátsággal: F. B.

2012. dec. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Félelemből hinni még mindig jobb, mint egyáltalán nem hinni. Higgy és cselekedj eszerint (tartsd be a parancsolatokat stb.), ha kitartóan gyakorlod a hitedet, meglátod, meglesz az eredménye, és a hatására ki fog alakulni benned a szeretet is az Úr iránt.


"Itt olvastam,hogy hit által igazul meg az ember én nem a cselekedetei által.

De olyat is,hogy a hit mit sem ér cselekedetek nélkül.

Ez az annyit hangoztatott ellentmondás a Bibliában... ?"

Ez egyáltalán nem ellentmondás. A hit ugyanis cselekedeteket eredményez, azaz igazlelkű életmódhoz vezet, melynek eredményeképpen üdvözülünk. (És természetesen Krisztus engesztelő áldozata által.) Az első lépés mindenféleképpen a hit. Második a hithű cselekedetek. Harmadik a mindvégig kitartás. Ha ez is megvan, üdvözülhetsz.


Ha nincs, aki elmagyarázná, akkor is érdemes Bibliát olvasni. A legbiztosabban az Úr magyarázhatja el azt. Mielőtt leülsz olvasni, imában kérd az Urat, hogy segítsen megértened az olvasottakat. Olvass lassan, figyelmesen, gyakran állj meg olvasás közben és gondolkodj el az olvasottakon.


"Ráadásul honna tudjam melyik felekezetnek hihetek?" Csakis az Úr segítségével. Rendszeresen imádkozz azért, hogy el tudd dönteni, melyik felekezetnek van igaza. Legyél nyitott és érdeklődő, keress, kutass kitartóan és szorgalmasan. Ha őszintén szeretnéd megtalálni az igazságot, meg is fogod tudni találni azt.


A kulcsszó: mindig figyelj az érzéseidre! Az Úr a Szentlélek által, érzéseken keresztül kommunikál velünk. Ne is várj olyasmit, hogy megjelenik egy angyal vagy más látványos "jelet" kapsz arra vonatkozóan, hogy melyik az igaz egyház. Kutass, keress, légy nyitott, és mindig figyelj a Szentlélekre, hogy mit súg neked az érzéseiden keresztül.

2012. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Így van olvasd először az evangéliumokat. S amikor felmerül az első kérdésed olvasás közben azt írd le. Olvass tovább!

Ha megint lesz kérdés akkor megint írd le.

Aztán ezeket a kérdéseket akár itt a Gyk-n is felteheted. Beírod a kérdést ,s már is kiad egy lehetséges találatot a Gyk. mert már más is fel tette ugyan azt a kérdést.

Ha végképp nem boldogulsz még mindig van egy csomó lehetőséged. Megkérdezel itt valaki személyesen. Vagy elmész egy gyülekezetbe. Inkább pásztort vagy lelkészt keress és ne papot.

2012. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes az Evangéliumokkal kezdeni, aztán jöhetnek a Levelek.
2012. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!