Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám rendberakni a...

Hogyan tudnám rendberakni a szétesett családomat a vallásuk miatt?

Figyelt kérdés
Anyukám körülbelül 3 éve belépett egy ilyen hites valamibe, és mára már annyira behálózta őt meg a rokonaimat ez a dolog, hogy normális emberi dolgokról nem lehet velük beszélni. Bibliai életet élnek, folyton arról papolnak. Emiatt anyu és apu elváltak lassan 2. éve, és azóta se családom, se testvérem, se semmi. Elköltöztünk aputól, mert Ő meg Németországban dolgozik, így nem maradhatunk ott. Most anyummal élek, és a hites "barátjával" akivel csak házasságon belül lehet bármilyen testi kontaktus. Elegem van, hogy a mamám, nagybátyáim meg a családjai, meg mi is ilyennek kellett hogy legyünk. Tudnátok valamit, hogy hogyan tudnám "kirobbantani" őket ebből a szektás hülyeségből? Hozzáteszem, én is voltam ott, jártam oda 1 pár alkalommal..

2012. dec. 12. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Vallás miatt vitázni annyira primitív dolog...
2012. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

te most arról beszélsz hogy a Hit gyülekezete behálóz embereket, és családokat szakít szét?

mert akkor az nem a Hit gyülekezete lesz

2012. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
66%

Eléggé zavaros amit írtál, de a vallásnak inkább össze kellene tartania a családot, A házasságot Isten hozta létre és az lenne a célja, hogy a házasok szeressék és tiszteljék egymást, hogy a gyermekeknek (családi) biztonságot adjon. Mivel a családi elrendezés Istentől van, az csak akkor tud jól működni, ha mindenki megfogadja a rá vonatkozó alapelvet. Erről magad is meggyőződhetsz, ha elolvasod, leellenőrzöd, meggyőződsz róla személyesem.

Íme néhány: Efézus 5:23,25-29 - férjeknek

Efézus 5:33 1Péter 3:1,2- feleségeknek

Kolossé 3:20 vagy Efévus 6:1-3 - a gyerekeknek

Hidd el, azért működik rosszul a család, mert nem fogadják meg a jó működéshez szükséges tanácsokat. Tanuld meg, és tanítsd meg őket. Megér egy próbát.

Sok sikert hozzá.

2012. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha 2 éve édesapád 1000 km-re lakik, akkor már sehogy. Az mindegy, hogy melyik "szektáról" beszélsz, értem a problémád: apád nem bírta az inkvizíciót, és elhagyta a családot. Bár nem tudom mennyire súlyos eset, nehéz egy olyan családban felnőni, ahol erőszakosan tömik az ember fejébe azokat a dolgokat, amikkel nem ért egyet. Főleg úgy, ha emiatt családon belüli viszály keletkezik.


Meg tudod mondani, hogy hány éves vagy? Én is voltam ilyen helyzetben, és 14-15 éves koromban nagyon egyszerűen megmondtam édesanyámnak, hogy nem járok többet templomba és kész.

2012. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy rossz helyre írtam, mert ahogy látom, itt is hasonló papok is vannak.
2012. dec. 12. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos, nem tudsz velük semmit kezdeni. Ez a szekta teljesen átmossa az emberek agyát. Alig van ember, aki képes megszabadulni tőlük.

Csak annyit tehetsz, hogy te nem tartasz velük, hanem megpróbálsz normálisan gondolkodó maradni.

2012. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Hitesként mondom, hogy anyukád valamit nagyon rosszul csinál. A leírás alapján egy-két dologban nem, de sok mindenben igen. Egy kereszténynek (egyébként másnak sem) nem lenne szabad így szétvernie a környezetét, a házasságát. Az a baj, hogy távolról egyszerűen nem tudok tanácsot adni sem neki, sem neked, ehhez még a leírt info is túl kevés. Tudom, hogy ez így igazából "nesze semmi, fogd meg jól", de felelősséggel ezt nem tudom megtenni.
2012. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Anyukád elrontotta, ugyanis ha nem házas apukáddal akkor össze kellett volna házasodni mikor belépett ebbe a közösségbe (ha ez egy keresztény egyház és nem szekta (amit gyanítok)), ha meg házasok akkor nem lehetne barátja.

Nem tudom, mit tegyél. Talán ha megmondanád, hogy melyik szekta, akkor ellent mondhatnánk nekik a Bibliából, így anyukádat is megrengetve.

2012. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy ez az egész "szétszedte" a családod akkor nem lehet kilépni vagy valami?
2012. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!