Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálnak a papok a...

Mit csinálnak a papok a szabadidejükben?

Figyelt kérdés
Egy pap szemével nézve a világot, amerre csak nézünk, fertő van. De akkor mégis hogyan tud beilleszkedni egy pap ebbe a világba, amikor épp nincs "szolgálatban"?
2008. máj. 29. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felénk, az atya akiről tudok, általában betegeket látogat, kertészkedik, vagy szabadidős progikat szervez gyerekeknek. Igaz, a beteglátogatás végül is meló.. meg azt hiszem tart jegyesoktatást, ja meg tanít is az aki itt nálunk a plébános mert egyházjogász is...
2008. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ők is emberek, hasonló dolgokat, mint mi.

Láttam már olyat aki motorozik, egy idős pap könyvet írt számítógépen(!), a mienk például sokat netezik...

2008. máj. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

papnak lenni nem csak egyszerűen egy szakma, hanem egy életforma. Eléggé határeset arról beszélni, hogy mit csinálnak szabadidejükben. Nem csak akkor "dolgozik", amikor a templomban van, hanem elvileg ez egész életét átjárja a hivatása. Amikor pl. valakivel elbeszélget a bevásárlószatyorral a hóna alatt, akkor is a hivatását gyakorolja.


Mindazonáltal persze neki is van magánélete, lehet hobbyja stb. Én ismertem olyan református lelkészt, aki rock'n'roll versenytáncos volt úgy mellesleg.

2008. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában igaz, hogy az egész élete a munkája is, mert báármilyen tevékenység közben "dolgohat". Például az előbb említett bevásárlás közbeni beszélgetés, vagy akár kertészkedés közben is imádkozik. De egyébként olyan szabadidős tevékenységeket űzhet egy pap is, mint bárki más. Ismerek olyat, aki rendzsresen fut, olyat is, aki focizik. De van, aki például sokat olvas, vagy akár barkácsol. De hogy olyat mondjak, akit mindenki ismer: II. János Pál szívesen focizott, szeretett síelni és általában szerette a sportot.
2008. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi papunk egy zenekarban dobol a szabadidejében :) És úgy hallottam, hogy imádja az autókat is :)
2008. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem dobtam egy hátast, amikor a lelkészünkkel egy rockkoncerten találkoztam. Hát ilyen is van :)
2008. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%
Kisgyermekeket molesztálnak.
2008. jún. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem molesztálnak kisgyermekeket. Ha valaki egy ilyenről tud, akkor általánosít, vagyis az összes pap molesztálja a kisgyerekeket. És akkor mit kellene szólni, amikor azt halljuk hogy egy "édesapa" molesztálja saját édes gyermekét??? Akkor is általánosítunk, hogy ugye az édesapák a saját gyereküket molesztálják? Ugye nem?
2008. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Én egy olyan papról hallottam, aki szabadidejében vonattal felutazott Pestre a kis somogyi faluból ahol a papipari tevékenységet folytatta, a vonat WCjében átöltözött, és Pestre már mint playboy érkezett meg. Volt egy luxusgarzonja a belvárosban, körbetelefonálta a lányokat, buli, szex, sangria...

Aztán szabadnapjai leteltével visszavonatozott, a WCben átöltözött, és tervezgette a következő akciót.


Ha én pap lennék, ezt tenném. Plussz jókat röhögnék a gyónásokon.

2008. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a papok mindenfélét csinálnak, ez elsősorban az életkoruktól függ.

Egyébként az nem igaz, hogy az ő szemükkel nézve mindenhol fertő van. Az emberi kultúra vívmányait, amennyiben azok nem hit-vagy erkölcsellenesek, elismeri és támogatja az Egyház.

2009. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!