Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten jóságos, és igazságos...

Ha Isten jóságos, és igazságos, miért buzdított ártatlan állatok megöletésére?

Figyelt kérdés
A vér áldozatokra gondolok.
2013. jan. 5. 23:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
54%

Kérdezel egy olyan világot, ahol az állatnak már több joga van, mint az embernek.


Ám a válasz ez: mert az állat nem ember, semmi sem tiltja a leölést. Eszel húst? Ne egyél. Sajnáld őket.


Nekem ma az jutott eszembe, hogy ha valaki képes 5 kutyát is örökbe fogadni, csak mert sajnálja őket és jaj nehogy meghaljanak, akkor egyetlen emberrel ugyanezt miért nem tudja megtenni?

Akik meg megteszik, azok meg le vannak hülyézva, és más szemét jelzőket aggatnak rájuk.

2013. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
5%
Isten miért fehér? Mi van a sárgákkal és a feketékkel meg a satöbbivel. Szép kis mese, de csak parasztvakítás.
2013. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
6%
Nem is baj, ha több joga van...több szeretete ad egy állat, mint a legtöbb ember...
2013. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"Kérdezel egy olyan világot, ahol az állatnak már több joga van, mint az embernek." ??? ilyet sehol sem tapasztaltam.


"mert az állat nem ember, semmi sem tiltja a leölést." attól, hogy nem ember, még vannak érzései vágyai... képesek örülni, és szenvedni, akárcsak az ember.



"Nekem ma az jutott eszembe, hogy ha valaki képes 5 kutyát is örökbe fogadni, csak mert sajnálja őket és jaj nehogy meghaljanak, akkor egyetlen emberrel ugyanezt miért nem tudja megtenni" A kutya más, mint a gyerek, teljesen más ellátást kíván. egyébként egy csomó kutyát megölnek amiatt, mert nem találnak új gazdit nekik. Emberekkel nagyon-nagyon ritkán tesznek ilyet.


"Akik meg megteszik, azok meg le vannak hülyézva, és más szemét jelzőket aggatnak rájuk."

???? még nem tapasztaltam ilyet, viszont most te hülyézted le azokat, akik kutyákat fogadnak örökbe. a saját viselkedésed vetíted ki másra.

2013. jan. 5. 23:45
 5/35 anonim ***** válasza:
Egy idegen embert mindig veszélyes befogadni. Megölhet és kirabolhat. Egy állat, az meg szeretet ad és hálát.
2013. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy gondoljátok. :)

De attól, mert le lettem pontozva, még igazam van és az a normális, ha többre van tartva az ember az állatnál. Ez van emberek.

2013. jan. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

"az a normális, ha többre van tartva az ember az állatnál."


tehát Isten azért jóságos és igazságos, mert akiket kevesebbre tart, mint egy embert, azok megöletésére buzdít?

2013. jan. 6. 00:10
 8/35 anonim ***** válasza:
30%
De mert miért kéne az embert többre tartani? Kéne tanulnod egy kis filozófiát, vagy csak gondolkodj többet. Számomra egyenrangú az állat és ember.
2013. jan. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Miért több egy kutya vagy egy macska, mint egy tyúk, sertés, marha vagy hal?
2013. jan. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

A valósznűleg keresztény (bár lehet, nem katolikus) Válaszom eszembe juttata egy korábbi kérdésemet, ott többen nem értették, mire gondolok. de Válaszom válaszai is pont olyanok, amik miatt feltettem a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. jan. 6. 00:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!