Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek viszonylag felszabadu...

Ismertek viszonylag felszabadultabb, tehát vicces, "mókás" vagy groteszkes vallásos rövid meséket vagy történeteket? Legjobb lenne olyan, ami nem nagyon ellenkezik református nézetekkel és >esetleg< konfirmációhoz valahogy kapcsolódhat? Van ilyen?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a helyzet az, hogy ilyesmiket katolikus verzióban ismerek, itt találsz párat: [link]


Hátha valamelyiket alkalmasnak ítéled.

2013. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajna nem igazán viccekre gondoltam, márcsak azért is, mert azok nekem még rövidek.

Pl. valamilyen kisgyerekeknek való történet lenne jó (természetesen a fent jelzett témában), ami nem túl hosszú, nem sok oldalas, pl. 10 perc alatt elmondható, de 5 percnél nem túl rövidebb.


Egyébként akkor is köszönöm a keresést!

2013. jan. 11. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó kis sztori, valahol olvastam, leírom a saját szavaimmal, hátha megfelel.


Volt egyszer egy ember, akinek a faluját elöntötte az árvíz. Ez egy hívő ember volt, mindig az Úrban bízott. Elmosta a házát az árvíz, felmászott a tetőre, jöttek terepjáróval megmenteni. Mondta erre: á nem, köszi, én az Úrra várok, majd Ő megment engem.

A vízszint tovább emelkedett, felmászott előle egy magasabb ház tetejére. Jött pár ember gumicsónakkal, hogy megmentsék. Ő megint csak mondta: nem, köszi, engem majd az Úr megment.

Tovább emelkedett a víz, a pasas már felmászott a városháza tornyára, mert csak az látszott már ki a vízből. Jöttek érte mentőhelikopterrel, de ő mondta: nem, kösz, majd az Úr megment.

Ellepte a víz, megfulladt.

Találkozott Mennyei Atyánkkal, kérdezte tőle: Miért nem mentettél meg??

Mire az Úr: Háromszor is küldtem neked segítséget, de te mindhármat visszautasítottad...


Tanulság: az Úr általában más emberek által segít rajtunk.


Nem kapcsolódik a konfirmációhoz, de szerintem jó. :)

2013. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ismerek egyet, meglepetésemre itt is megtaláltam.


Egy törött korsó -- Használhatatlan és értéktelen!?


Egy vízhordó naponta két vizeskorsóval ment a kúthoz. Mindkettőt megtöltötte és urának házához vitte. Az egyik korsó rendben volt, de a másikon egy repedés éktelenkedett. Belőle útközben a víz az útra csöpögött. Mire megérkezett, ez a korsó általában már félig üres volt. A vízhordót ez azonban nem zavarta. Nap mint nap végezte a kötelességét, így telt el sok idő.

A vízhordó nagy meglepetésére a repedt korsó egyszercsak beszélni kezdett: "Hiszen én nem vagyok használható teljes mértékben. Miattam állandóan vizet veszítesz. Miért nem dobtál már ki régen?" A vízhordó így válaszolt: "Téged kidobni? Eszemben sincs. Az a víz, amely útközben a repedésen át kiszivárog, megöntözte az útmenti virágokat. Így mindig tudtam az uram asztalára tenni egy friss virágcsokrot."


Ezt a történetet nemrégen egy japán lelkész mondta el nekünk egy konferenciai áhítat alkalmával. Emberi gyenge pontjainkra alkalmazta, amelyek fölöslegesnek és korlátozónak tűnnek. Istennek ezekkel mégis rejtett terve van.


[link]

2013. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott a tavalyi karácsonyi kisfilm. Nem ellenkezik a református nézetekkel, mégsem tetszett az egyház egy részének. Ez eléggé vicces, "mókás" történet.
2013. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!