Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen igével tudnátok alátmás...

Milyen igével tudnátok alátmásztani, hogy a Korán is a feltétlen nélküli embertársaink szeretetére tanít?

Figyelt kérdés

Hogyan kell viselkedni egy igazi muszlimnak, ha megsérti őt vagy Allahot egy tesvétre és egy hitetlen másik?


Tényleg a Koránt forgatták ki egyes primitív élősködők a saját javukra vagy tényleg bosszúra és pusztításra uszít?


Hogyan jellemezné egy igaz Muszlim Allahot?

Mik az ő fő tulajdonságai?



2013. jan. 27. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off lesz...


A Korán, az IGAZI Korán, a szeretetre, békére tanít. Ezért is, és azért sem értem, miért van ez a sok vallásháború (amit szerintem a fanatikusok idéznek elő), mert a Korán a végső, vallás. Ezt úgy értem, hogy valahol azt olvastam, hogy az Iszlám, a kereszténység, zsidóság plusz egy kis új tanítás (a Korán)- ból van "összespákelve".


Allahot NEM szabad emberi tulajdonságokkal elképzelni. "Allah nagyon messze van tőlünk, mégis közelebb van hozzánk, mint a saját nyaki ütőerünk".


Van egy olyan rész is a Koránban, hogy nem szabad rágalmazni a saját muszlim testvéreidet. Vagy talán jó lenne saját testvéred dögéből lakmározni? Nem. Utálnátok azt.

Vagyis imákban nem szabad azt mondani, még így "beburkolva" sem a mondanivalósat, hogy kérlek térítsd jobb útra, vagy ilyesmi... Mert ezzel végül is elmondtad, hogy ő hibázott/zik.


És az én véleményem az, hogy az ilyen bin laden félék, meg a terroriták nem igazi muszlimok.


De én nem akarok beleszólni, bocsánat ha ezt olvassa egy muszlim, és nem úgy van ahogy leírtam, de nem vagyok jártas annyira ebben a témában.

Előre is bocsánat, egyébként remélem segítettem.

2013. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az üdvösség nem az, hogyha orcátokat Napkelet, vagy Napnyugat felé irányítjátok. Az üdvösség az, ha valaki hisz Allahban, a Végső Napban, az Angyalokban, a könyvben és a Prófétákban (Nabiyyin), és aki pénzét (bármennyire is szereti) odaadja a rokonainak, az árváknak, a szegényeknek, az úton járónak, a koldusoknak és a rabszolgák kiváltására, és aki elvégzi az Imádságot és megadja a Zakátot, és akik beteljesítik a megállapodásukat, ha megállapodtak, és akik állhatatosak a szükségben, a bajban és, amikor megpróbáltatás alatt vannak. Ezek azok, akik betartották a szavukat, és ők az óvakodók" 2:177


"Egyikőtök sem hisz igazán, amíg nem szereti úgy testvérét, és szomszédját mint önmagát.

A szolga, nem éri el az igaz hit valóságát, amíg nem szereti úgy az embereket mint önmagát.

Bárki aki mentve szeretne lenni a pokol tüzétől, és a mennyekbe lépni, annak halnia az Allahban való hitben, és a Utolsó napban (való hitben) kell, és úgy bánnia az emberekkel, ahogyan ő maga szeretné hogy bánjanak vele.

Nem léphet be senki a Mennyekbe, ki úgy vacsorázott hogy tudta hogy a szomszédja nem.

...A Próféta mondta: Ha bántottál egyet is a nem-muszlimok közül, a riválisom leszel a túlvilágon"

Ezek hadíszokból vannak ha jól tudom, és nem biztos hogy jól pontosan fordítottam őket.

A muszlimok szerint Allah a földi életben felfoghatatlan, leírhatatlan. Viszont van Allahnak "99 neve" ami a tulajdonságaira utal. Ezek közül pár:

Könyörületes,Irgalmas,Szeretetteljes,Az első,A Végső,Hatalmas, Mindenható, Szentséges, A Béke, A Bíró

2013. jan. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Örülök, hogy nem kellett csalódnom...

2013. jan. 28. 23:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2013. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én idézetet nem tudok hirtelen mást,mint előttem,csak azzal értek egyet,hogy ki lett fogatva az egész,és aljas emberek azzal burkolóznak,hogy ezt Allah mondta,minden az ő nevében történik.Ugyan nem vagyok muszlim,de nem hinném,hogy bárki arra tanítaná az embert,hogy gyilkoljon az ő nevében.Ki van forgatva..

Nem is szaporítom a szót,egy sokkal jobb ötletem van:

[link]

a fim címe,hogy a nevem Khan,és tökéletesen bemutatja,hogy mi is a helyzet...

2013. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!