Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki át szeretne térni kereszté...

Aki át szeretne térni keresztényről a zsidó vallásra, akkor ha megkéri/kérdezi a rabbit akkor az tényleg elutasítja?

Figyelt kérdés

Én valahol ilyet olvastam, hogy roppant nehezen térítenek meg valakit, hiába szeretne az lenni.


Vagy mi ennek a menete? Kíváncsi vagyok.


Ha pl bemegyek mondjuk akkor Bécsbe egy zsinagógába, akkor megkérdezem, hogy áttérhetek-e?

És elutasít?


2013. jan. 29. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

nem értek hozzá, de biztos nem veszik jó néven hogy nem vagy közülük való, hiszen ők a kiválasztott nép. és attól, hogy te zsidónak vallod magad, és gyakorlod a vallásukat, te attól még egy ugyanolyan gój leszel a szemükben, mint akárki más.

És már bocsánat de engem visszataszít az a gőg, amit ők képviselnek.

2013. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi a betérés menete? Tényleg beletartozik ebbe az, hogy elküld a rabbi? És ha utána visszamegyek?
2013. jan. 29. 20:19
 3/10 A kérdező kommentje:

Vagy mit kell mondani?


Én érzem belül, nagyon is át szeretnék térni, de egyszerűen képtelen vagyok megfogalmazni. Nem tudom szavakba önteni.

2013. jan. 29. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először igen, elutasít. Nem azért, mert nehezen fogadnak be egy kívülállót, hanem azért, mert zsidónak lenni nagy elkötelezettséget igényel. Kezdve a szabályok betartásától (kóser kaja, szombat megtartása stb) egészen az esetleges antiszemita támadásokig. rabbinak háromszor kötelessége elutasítani, hogy lássa, tényleg komolyan gondolod. De többször is elutasíthat, ha úgy látja jónak. Ha igent mond, akkor egy több éves, rengeteg tanulással járó folyamat veszi kezdetét, a végén számot kell adnod a tudásodról és ha megfelelsz, betérítenek. Ekkortól ugyanolyan zsidónak számítasz, mint bármelyik született zsidó.
2013. jan. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az utolsó jót írt.

Az elsőnek meg fingja sincs a zsidó vallásról, ami persze önmagában nem gond, csak akkor nem kéne irogatni a témában.

2013. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is keress zsidó ősöket, akkor nem próbálnak meg lebeszélni.

Egyébként háromszor próbálnának meg lebeszélni róla, és ha betért vagy, akkor sem fogadnak be igazán zsidó ősök nélkül, legfeljebb a gyerekeidet.

2013. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha tudatlanság fájna, előző. Ha valakinek vannak zsidó ősei, de csak apai ágon, ugyanúgy elutasítják, ha be akar térni, bár utána a procedúra valamivel gyorsabb. És igenis be KELL fogadni, sőt, tiszteletre méltó, hogy ő önként vállalja a zsidó sorsot, pedig nem született annak. Persze hülyék mindenhol vannak, lesz, aki nem fogadja be kérdezőt, de nem ez az általános. Annyira jó lenne, ha legalább utánanéznétek a dolgoknak, mielőtt észt osztotok! Második voltam.
2013. jan. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nálam lehet áttérni...gyere bátran!!! :D :D :D
2013. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A zsidó vallás nem hittérítő vallás, de nem lehetetlen betérni. Magyarul ők nem fognak nálad kopogtatni, hogy ugyan már gyere hozzánk, de ha te szándékodban kitartó vagy akkor lehetséges.

Változó, hogy egy rabbi hányszor utasít el valakit, de a minimum a három.

A betérésnek több fajtája van, van reform van orthodox. Ha a jövőben Izraelben tervez valaki élni, a reform nem ajánlott mert azt nem fogják elfogadni.

A betérés elég bonyolult dolog, ha az orthodox úton csinálja az ember, kóserül kell étkezni, imádságra járni stb.

Tény , hogy sokáig eltarthat a dolog Marilyn Monroe-nak is csak 30 évesen sikerül :D

2013. febr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok Izraelben élni, de Izraelben nem a reform zsidók élnek? Úgy tudom hogy az Ortodox zsidók kevesen vannak. Izraelben is kevés a nagyon vallásos ember, aki tartja a szabályokat...a többség kb mint itthon az emberek.
2013. febr. 26. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!