Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Miért tiltjátok...

Kedves Tanúk! Miért tiltjátok a véradást, amivel lehet segíteni más embereken és életet menteni? Jézus volt a legnagyobb véradó! A Bibliából és keresztény életemből tudom milyen óriási jelentőségű ez vagyis az engesztelő áldozata.

Figyelt kérdés

Jakab levél 4,17:

A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.


2013. febr. 16. 12:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező,

Jézus nem volt véradó. Legalább is egészségügyi szempontból biztos nem, és nem is adott volna ezt kimerem jelenteni.


Más részt A vérátömlesztésről már kis milliószor volt itt kérdés és rengeteg válasz./ a jw.org oldalon ezzel kapcsolatban bővebb szakorvosi magyarázatot is kaphatsz/

Sem az ókorban amikor a Zsidók voltak Isten népe, sem a keresztény korban nem lehetett vagy is tilos a vérrel való vissza élés.

Jehova a vért annyira szentnek tekinti, hogy azt senki nem adhatja vagy kaphatja, mert mindenkinek az élete a saját vérében van nem a másikéban.


(3Mózes 17:11, 12) 11 Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. 12 Ezért mondom Izrael fiainak: ,Egyetlen lélek se egyen közületek vért, és a köztetek lakó jövevények közül se egyen senki sem vért!’


(3Mózes 17:13, 14) 13 Ha valaki Izrael fiai közül, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, a vadászat során ehető vadat vagy madarat fog, akkor ontsa ki vérét, és fedje be azt porral. 14 Mert mindenféle test lelke az ő vére az abban levő lélek által. Ezért mondtam Izrael fiainak: ,Semmiféle testnek a vérét ne egyétek meg, mert mindenféle test lelke az ő vére. Bárki eszi is meg, ki kell irtani.’


Pál apostolék ugyan ezt ismételték meg mikor a Jeruzsálemben az apostolok, és a vének összegyűltek, azért, hogy körül kell metélkedni-e a a keresztényeknek továbbra is vagy nem?

S a következő határozatot hozták a szent szellemmel összhangban


(Cselekedetek 15:28, 29) 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”


Itt jól láthatjuk hogy nem csak a fulva holt állatot emeli ki mint aminek nincs a vére kifolyatva, hanem külön megemlíti magában is a vért mint szent dolgot.

Semmilyen módon nem vihető be a szervezetbe, sem szájon, sem vénán keresztül.

Ez sosem volt kérdés azoknak akik ismerik ezeket a törvényeket.


Más részt a vérátömlesztés ezen kérdése érdekes, hogy csak Magyar országon okoz némelyeknek "felháborodást", ugyan is más országokban már a nem Tanúk is rájöttek nem vallási okokból, de egészségügyi szempontból, hogy mennyire veszélyes a vér. hiszen az egy hulladék szállító, egy ember egyéni hulladékát szállítja, és nem tudhatni, hogy nem-e lappang benne olyan vírus amit még nem fedeztek fel.


a vérátömlesztés nélküli műtéteknek nagyobb az előnye mind a gyógyulás szempontjából, mind anyagi szempontból.

ezért már ne csak Jehova Tanúin alkalmaznak alternatív kezeléseket ezen a téren.

Sokkal színvonalasabb egészségügyi ellátásban részesülnek a tanuk, mert itt működik egy bizonyos kórházi összekötő bizottság is, akik felügyelik a beteg jogait.

Már sokan tagjai annak az egészség pénztárnak, amit nem a tanuk hoztak létre, és ami biztosítja olyan gépek használatát, ami a vér nélküli műtétekhez szükséges.

ennek negyed éves díja van, mert igen drága 1. millió forintba kerül ennek a gépnek a használata egy műtét során.


A nem transzfundált betegek hamarabb meggyógyulnak és haza mehetnek és ezt orvosi tanulmányokban már több helyen le is írták,

De egyébként azt is sokan tudják hogy lehet az bármilyen vérátömlesztést kapott ember ha olyan a betegsége vagy a szervezete hamarabb meghal, mint aki nem kapott vért, és amúgy is meghalt volna.

Ez, mondom csak itt Magyar országon nem elfogadott még annyira, mint más országokban.

A valódi életünket pedig nem a transzfúzió adja, hanem Jézus váltság áldozata.

engem is műtöttek vér nélkül. fej műtétem volt, és egészséges vagyok mint a Makk.:)

2013. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
5%

Utóírat:


Nem Jehova Tanúi tiltják, hanem a Teremtő nem engedélyezi, mert szent a vér és ezt tiszteletben kell tartani.

Ő pedig olyat nem kér ami nekünk rossz lenne vagy az életünk múlna rajta.

Mi csak betartjuk.

2013. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki el tudja dönteni, hogy ad vért, vagy nem ad vért. Ilyen egyszerű.
2013. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Szia !


A vér elfogyasztása a tiltott dolog nem a véradás és vérátömlesztés ha a két esetet megnézzük a vér különböző módokon kerül be a szervezetbe az első esetben a szájon át táplálékként emésztőnedvekkel keveredve és ilyen módon a test felépítésében fog részt venni, a másik esetben az ereken keresztül mint szállítószövet kerül a szervezetben és nem hulladékot hanem vörösvértesteket (oxigént) és egyéb fontos anyagot tud a beteg testébe szállítani.

A levett vért az egészségügy feldolgozza, tárolja, tartósítja és nem eredeti állapotába kerül be más ember testébe.

Ezért a tanúk ezen elgondolása mint sok-sok más sántít !

2013. febr. 16. 13:32
 5/38 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj első, de amit leírtál az iszonytatóan tudománytalan és eget rengető szintű hülyeség.


"hiszen az egy hulladék szállító, egy ember egyéni hulladékát szállítja, és nem tudhatni, hogy nem-e lappang benne olyan vírus amit még nem fedeztek fel. "


Na ennél a mondatodnál már 100%-ig biztos voltam benne, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz, és még soha életedben nem voltál véradáson, de még csak utána sem olvastál, ami azért elég nagy baj. Még mielőtt bármit is mondasz, én rendszeresen adok vért. Mindenféle orvosi tapasztalat nélkül is meg tudom mondani, hogy a teljes irományod tudománytalan, és ezért veszélyes. Nem baj, ha rossz papagáj módjára csak visszamondod azt, amit beléd neveltek, amíg megtartod magadnak, de mást ne indoktrinálj be, mert életeket lehet veszíteni ezzel.


Tessék, a legelső gúgli találat, ami kredibilis, és érdemes tanulmányozásra:


[link]

2013. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Kedves tanúk:


ha annyira a vér elfogadása ellen vagytok, akkor a vérplazma és a többi vérkészítmény miért nem tiltott?!

A Biblia valóban csak az elfogyasztásáról, azaz megevéséről -ivásáról rendelkezik, sehol nincs benne szó a vér orvosi felhasználásáról!

2013. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Én pont most a héten adtam vért XD


Most komolyan, el tudjátok képzelni, hogy Isten megtiltson valamit, amivel pedig életeket lehet menteni???

2013. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Molnár Sándorné ***** válasza:
11%

T.Hozzászólók!

Az igaz, hogy a Biblia a vér fogyasztását tiltja szigoruan. Viszont vizsgáljuk meg a problémát. Ha egy alkoholistának az orvos azt mondja, hogy "tartózkodjon az alkohol fogyasztásától", akkor ez azt jelentené, hogy nem ihatja meg, de "vénán keresztül magába pumpálhatja"?

Természetesen nem.

Tehát Isten törvénye világos!

Látható azokból a példákból is, hogy Isten mennyire ismer minket, - hiszen a teremtményei vagyunk - , amikor embereket fertőztek meg Hepatitis C-virussal, AIDS-el.

És nem beszélve más betegségekről is, amikről talán még fogalmuk sincs. Hiszen maguk az orvosok nyilatkozták azt, hogy pl. az AIDS virus hosszu éveken keresztül nem mutatható ki még a vérből sem, viszont már fertőz.

Most akkor kinek higgyünk? Az egyik oldalról azt mondják, hogy megvizsgálják a levett vért. A másik oldalról viszont, hogy hosszu évekig nem mutatható ki, viszont már fertőz.

Hányan haltak meg abban is, hogy megfertőzték őket a Hepatitic C virusával. Magam is ismerek ilyen személyt.

Tehát Isten a törvényt azért adta, hogy megóvjon minket. Életet csak ideig-óráig tudnak az orvosok adni, - még az sem biztos -, utána mégis meghal az ember. Viszont ha elfogadja a vért, megszegi Isten törvényét, és ezzel elvesziti az örök élet lehetőségét. Lehet nektek ez "bolondságnak" tünik. Viszont aki tiszta szivvel hisz, az betartja a törvényt. Üdvözlettel: Judit!

2013. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Mulder614 ***** válasza:
19%
Miért kel például rendes vér mikor vannak készítmények amik sokkal biztonságosabbak. Az orvosok által már nagyon sok helyen elérhetőek az ilyen vérkiegészítő szerek.
2013. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

"Az igaz, hogy a Biblia a vér fogyasztását tiltja szigoruan. Viszont vizsgáljuk meg a problémát. Ha egy alkoholistának az orvos azt mondja, hogy "tartózkodjon az alkohol fogyasztásától", akkor ez azt jelentené, hogy nem ihatja meg, de "vénán keresztül magába pumpálhatja"?

Természetesen nem."


Ehhez mi köze van a véradásnak??? Teljesen rossz a példád, az alkohol akármilyen szemszögből nézzük, káros...a vér nem. Úgyhogy ne haragudj, ha ezt nem kezelem normális érvként, mert nem az.


"Látható azokból a példákból is, hogy Isten mennyire ismer minket, - hiszen a teremtményei vagyunk - , amikor embereket fertőztek meg Hepatitis C-virussal, AIDS-el."


Látható ezen példákból, mennyire beszűkült a tudatod, hiszen ha igaz a hited, el kéne fogadnod, hogy ezen vírusokat, betegségeket a jauisten teremtette az embereknek. Akkor most a kegyelmes, mindentudó jóisten kereszttűzbe kényszerítette a teremtményeit? Mert nekem nagyon úgy tűnik.


"Hányan haltak meg abban is, hogy megfertőzték őket a Hepatitic C virusával. Magam is ismerek ilyen személyt."


Nanana, most akkor tisztázzunk...szimplán megfertőződtek hepával, vagy konkrétan véradás során fertőződtek meg? Nem mindegy. A hepatitis lappangási ideje amúgy 1-4 hét, nem 1-4 év (megint csak gúglizni kellett volna, nem értem, ez csak nekem ilyen egyszerű? :) ) AIDS szintén nem túl komoly érv, nem véletlenül kérdeznek ki igen alaposan véradásnál (többek között a szexuális életedről is).


"Tehát Isten a törvényt azért adta, hogy megóvjon minket. Életet csak ideig-óráig tudnak az orvosok adni, - még az sem biztos -, utána mégis meghal az ember. Viszont ha elfogadja a vért, megszegi Isten törvényét, és ezzel elvesziti az örök élet lehetőségét. Lehet nektek ez "bolondságnak" tünik. Viszont aki tiszta szivvel hisz, az betartja a törvényt. Üdvözlettel: Judit!"


Ha így van, akkor gondolom (remélem!!) hogy gyerekkorodba nem oltottak be semmi ellen, nem jártál fogorvoshoz, háziorvoshoz, nem szedtél semmilyen gyógyszert, nem kaptál soha infúziót, lázcsillapítót, hanem szimplán tiszta hittel kigyógyultál lázból, megfázásból, csonttörésből, és immunis lettél torokgyíkra, szamárköhögésre, akár hepára is (!!). Ha viszont nem így van, akkor nem értem a probléma lényegét... ;)

2013. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!