Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örvendetes lenne ha Erdő...

Örvendetes lenne ha Erdő Péter pápa lenne?

Figyelt kérdés
Mi változna Magyarországon ,kinek használna egy magyar pápa? Eddig se sok vizet zavart ez az ember,mit fog tenni a hazája érdekében ha megválasszák?
2013. márc. 2. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Miért jó, ha magyar nyeri az olimpiát? Miért jó, ha magyar kapja a nobel díjat? etc etc. Mert jó érzés, mert közülünk való. Semmi több. Nem lesz világmegváltás, csak egy picit jobb lesz magyarnak lenni (ha megtörténik). Nem lesz kézzelfogható, de mégis.
2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez egy egész jó cikk a témában:


[link]

2013. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki :-)
2013. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ozmium42 ***** válasza:
52%

A magyaroknak semennyire, beleértve a magyar keresztényeket is. Erdő Péter szerintem egy rossz pásztor, aki inkább zsinagóga avatásra jár, és a parlamenti antiszemitizmus ellen szónokol, miközben a nyáj szétszéled, és farkasok járnak közöttük. Halandó ember szerintem nem is találkozott még vele személyesen, lásd a felsorolást ennél a több hetes kérdésnél:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyilván a magyarok egojának jót tenne, meg ha azt nézed, minden jó dolog valahogy egy kicsit magyar:) Amúgy Ő nem a magyarságért lenne felelős, hanem a világ katolikusaiért, szerintem ugyanannyit tenne mindenkiért, nem hiszem, hogy elfogult lenne velünk szemben. Max. gyakrabban tenne látogatást itt, mint máshol, mert azért csak ez a szülőföldje. De nem hiszem, hogy megválasszák, habár ki tudja???
2013. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Én nem örülnék neki. Így is be van skatulyázva a magyar kereszténynek, vallásosnak, a legjobban akkor szörnyülködöm el mikor a PARLAMENTBEN nem csak megemlítik Istent de rá is hivatkoznak sokszor. Én inkább azt várom, hogy végre kellően értelmes emberek, ateisták vezessék az országot(mondjuk én:P), de ha magyar a pápa...mindennek vége:D
2013. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bárki lesz az új pápa, örvendetes lesz, mivel a Szentlélek fogja segíteni a megválasztását és a pápaságát is. Még akkor is, ha amúgy sokan nem tartják jó embernek.


én speciell nem érzem felkészültnek a magyarságot (beleértve magamat is) egy magyar pápára, de lehet, hogy ez mindig így marad... Isten útjai azonban kifürkészhetetlenek, lehet, hogy sokat segítene a dolog rajtunk, csak kicsik vagyunk ahhoz, hogy előre megláthassuk. Mindenesetre komoly egyházi becslések szerint eléggé esélyes a bíborosunk...


Különben pedig ismerek személyesen olyan földi halandókat, akik ismerik őt, egyszerű szerzeteseket, tehát szóbaáll a nyájjal... Mert igen, a szerzetes teljesen egyszerű katolikus, csak ezt az egyház rengeteg megkeresztelt tagja egyáltalán nem látja be. Jó lenne, ha sokan ismerkednének szerzetesekkel, jó lenne, ha sokkal több barátság alakulna laikus hívek és szerzetesek között, na de már egész más témánál vagyok, bocs...

2013. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem igen! Én nagyon szurkolok neki, mert magyar! :) De már az is csodálatos, hogy egyáltalán a jelöltek között emlegetik. Bakócz Tamás óta nem volt ilyen, és talán megint 500-600 évet kell várni, mire újra lesz. Hát élvezzük ki ezt a pillanatot és legyünk rá büszkék! :)
2013. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt azért nem mondanám, hogy nem sok vizet zavart...

Nemzetközi szinten elismert egyházjogász, saját szakterületén nagyon nagy tudásúnak számít. Attól, hogy nem egy II. János Pál pápa kaliberű ember, aki megpuszilgatja a meztelen kis néger gyerekeket, attól még tevékeny, csak mivel ő inkább egy elméleti alkat, így munkássága kevésbé feltűnő, csak a szakmai körökben.

De épp ezért szerintem ő nem épp egy pápának való alkat. Mert nem túl gyakorlatias, hanem inkább bent ül egész nap az irodájában és könyveket ír. De nem ismerem személyesen, így nem tudhatom.

2013. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem örülnék neki! A katolikus bálványimádás csak átkot hozott az országunkra.
2013. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!