Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz, hogy ha két élő...

Tényleg igaz, hogy ha két élő pápa lesz még egszer (vagyis most), akkor eljön a világvége?

Figyelt kérdés

A Bibliában benne van és az ítéletidő is ezt támasztja alá.


Én mindenesetre nagyon félek.


2013. márc. 24. 18:08
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
y
2013. márc. 24. 18:08
 2/18 A kérdező kommentje:
A Malakiás jóslatban van valami olyasmi is,hogy két pápa lesz majd a végén
2013. márc. 24. 18:13
 3/18 A kérdező kommentje:
('Az Anyaszentegyház utolsó üldözése idején Péter, a római fog uralkodni. A juhokat sok szorongattatás közepette fogja legeltetni. Ezután a Hétdomb-várost elpusztítják, és a rettenetes Bíró megítéli a népét. Vége.')
2013. márc. 24. 18:14
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Mitől félsz gyermekem?

A sátán vegetáriánus :D

Viccet félretéve, van egy jó és egy rossz hírem neked.

A jó hírem, hogy nem valsózínű, hogy most lesz a világvége.

Azt az időt senki nem ismeri és a jelek sem történtek meg amik erre utalnának, hogy mindjárt mindennek vége.

Malakiásnak semmi köze nincs a bibliához.


Jeremiás 23

25

Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26

Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27

Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28

A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.

29

Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?

30

Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.

31

Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!

32

Ímé, én a prófétákra támadok, akik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.

33

Mikor pedig megkérdez téged e nép, vagy a próféta, vagy a pap, mondván: Micsoda az Úrnak terhe? akkor mondd meg nékik azt: mi a teher? Az, hogy elvetlek titeket, azt mondja az Úr.

34

Amely próféta vagy pap, vagy község azt mondja: Ez az Úrnak terhe, meglátogatom azt az embert és annak házát.

35

Kiki ezt mondja az ő barátjának és kiki az ő atyjafiának: Mit felel az Úr? és mit szólt az Úr?

36

És az Úrnak terhét ne emlegessétek többé, mert mindenkinek terhes lesz az ő szava, ha elforgatjátok az élő Istennek, a Seregek Urának, a mi Istenünknek, beszédét.

37

Ezt mondjad a prófétának: Mit felelt néked az Úr és mit szólt az Úr?

38

Hogyha az Úrnak terhét említitek, tehát ezt mondja az Úr: Mivelhogy ti e szót mondottátok: ez az Úrnak terhe, jóllehet küldék ti hozzátok, akik ezt mondják: Ne mondjátok: ez az Úrnak terhe;

39

Ezért ímé én elfeledlek titeket, és kigyomlállak titeket, és a várost, amelyet néktek és a ti atyáitoknak adtam, elvetem az én orcám elől.

40

És örökkévaló szégyent és örökkévaló gyalázatot hozok ti reátok, amely felejthetetlen.



A rossz hírem pedig az, hogy lehet holnap fel sem fogsz ébredni. Azért legyél te is hű és értelmes szolga.(aki nem egy szervezet)

2013. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
10%
Igen.
2013. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

" A kérdező kommentje:

('Az Anyaszentegyház utolsó üldözése idején Péter, a római fog uralkodni. A juhokat sok szorongattatás közepette fogja legeltetni. Ezután a Hétdomb-várost elpusztítják, és a rettenetes Bíró megítéli a népét. Vége.')"


Ebben hol szerepel, hogy "két élő pápa"? Ráadásul egyiket sem hívják Péternek!

2013. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Nincs két élő pápa. Ferenc pápa van, Joseph Ratzinger már nem XVI. Benedek pápa.
2013. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

A Bibliában az van, hogy nem tudhatjuk sem a napot, sem az órát.

Tehát innentől kezdve fölösleges jóslatokba bocsátkozni, ráadásul olyanokba, mint a Malakiás-féle, mely egy hamisítvány.

2013. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyszer neked is eljon, mint már tobb millió embernek eljott, de hogy mikor szerencsére senki sem tudja, csak a Jó Isten, hála ezért neki. úgyhogy ezzel a Malakiással meg menjenek már a jó.... inkább nem írom ki hová!!!!!!!! Ezekért a hulyeségekért vlkinek fizetnek?
2013. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Már volt olyan a történelemben, hogy két pápa volt egyszerre (amikor ellenpápát választottak), és akkor sem jött el a világvége.
2013. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!