Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az oldalró? Www.Katolikus-honlap.hu

Figyelt kérdés
Hát én ahogy így beleolvastam, elég gyalázón írnak a pápáról, ez elodjérol és úgy alpjában véve, nem tetszik nekem ez az egész, milyen szektához tartoznak ezek,mert hogy nem igazi hithu katolikusok az biztos!!!!!!

2013. márc. 24. 20:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
10:58-sak teljesen egyetértek!!!!!
2013. márc. 26. 11:01
 12/13 anonim ***** válasza:

ma 10:58


Azzal semmi gond nincsen, hogy Ferenc pápa visszatérne az evangéliumi szegénységhez. Gyanítom egyébként, hogy a Katolikus Egyház pénzügyi helyzete sem engedi meg a fényűzést...

A gond akkor lesz, ha majd liberális nézeteit, amiket bíborosként vallott, nem teszi félre. Mert volt már olyan pápa a történelemben akire azt mondták "na, most liberalizálja az egyházat, mert ez nagy haladó" és a végén az elmúlt 200 év legkonzervatívabb pápája lett belőle.

Én nem értek egyet azzal, hogy az egyháznak haladnia kell a korral és ki kell vele egyezni. Akkor Kínában ki kell egyezni a kommunistákkal? Vagy a Római Birodalomban a keresztényeknek állatáldozatot kellett volna bemutatnia, mert az adott korszellemben az volt az elfogadott, nem mellesleg pedig az életükkel fizettek. És ha már itt tartunk. Hány mártír van a Katolikus Egyház történetében aki azért halt meg, mert nem volt hajlandó kiegyezni? Elég sok.

Most meg azért kéne modernizálni az egyházat, hogy felmutathassanak egy papírt: van 1,5 milliárd katolikus hívő? Amerre az egyház jelenleg halad, az az út, amit a Tridenti zsinat teljesen elutasított, sőt szembeszállt vele. Hiába magyaráz a pápa - mert ez a szokásuk, sőt még a zsinat is kimondja - hogy az egyház tanítása semmit sem változott Trident óta. Ez egy jó nagy hazugság és ezt ők is pontosan tudják.

2013. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hovatovább nem csak a Trienti, hanem az I. Vatikáni zsinat is abszolút az ellenkezőjét mondta ki, mint amerre most az egyház megy 1965 óta. Pedig a két zsinat között még 100 év sem telt el.
2013. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!