Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lovon érkezik az...

Milyen lovon érkezik az apokalipszis négy lovasa közül a pestis?

Figyelt kérdés
tudom hogy a háború vörös lovon, az éhínség fekete lovon, a halál pedig fakó lovon de a pestist nem találom. talán fehér ló de nem biztos. köszi előre is :)
2013. ápr. 20. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Hintalovon:)
2013. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rajcziz ***** válasza:
100%

Nos a pestis fekete lovon érkezik, ugyanis ugyanazt a lovast szokták fordítani éhínségnek vagy pestisnek.


Valójában a négy lovas: Hódítás, Háború, Éhínség és Halál. A leggyakoribb verzióban azonban mégis Pestis, Háború, Éhínség és Halál szerepel, ebben a változatban a Pestisé a fehér ló, valóban.

2013. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm :)
2013. ápr. 20. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Négy ló:


Fehér a győzelem lovasa. Az őskereszténység

"és kijöve győzve, és hogy győzzön"


Vörös ló az üldöztetés időszaka

"hogy a békességet elvegye a földről, és hogy az emberek egymást öljék"


Fekete ló a szakadás időszaka

"egy mérleg vala kezében"


Sárga ló a halál lovasa, a hatalmi egyházzá lett kereszténység időszaka.

"és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által."


Ezt követi az ötödik pecsét felnyitása, amikor "láthatjuk" a megöletett igazakat szólani.



Ugyan ez a párhuzam található meg a hét levélnél: Jel 2.fejezet

Efézusi gyülekezet

Fáradozó, tűrő gyülekezet, de egy kis bibi már ott is volt. Ez az úgynevezett őskereszténység


Smirnai gyülekezet: Az üldöztetés időszaka

" Semmit ne félj azoktól, a miket szenvedned kell"


Pergánumi gyülekezet: A szakadás időszaka:

"mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak."


Tiairai gyülekezet: A több évszázados hatalmi egyház időszaka.

"mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg."


Tehát semmiféle pestisről szó nincs, ez csupán a katolikus magyarázat, de nem is véletlen.


Krisztus angyala, ki az Isten beszédét mondta így kezdte a próféciát a Jelenések könyvében.

" Írd meg, a miket láttál és a mik vannak és a mik ezek után lesznek:"


A Jelenések könyve a kinyilatkozástól az új Jeruzsálemig tartó időszakot öleli fel, többnyire hét korszakban.

A hét levél, a hét pecsét, a hét trombitaszó, a hét csapás mind ugyan arról az időszakokról ír más-más oldalról megközelítve. A négy ló és a négy lovas az első négy pecsét feltörése.

2013. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok ismét.


Az, hogy apokalipszis lovasa már eleve furcsa dolog, mivel az apokalipszis szónak a jelentése, hogy kinyilatkoztatás. Sajnos ezt a szót sokan úgy értelmezik, mint valamiféle csapás, végítélet, holott ez egy prófécia, melynek mint mondtam, kinyilatkoztatás a jelentése. Tehát a kinyilatkoztatás lovasai közül melyik a pestis? Ez egy kicsit erőltetettnek tűnik így nekem.

2013. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm bár ez kicsit bonyolultnak tünik én ugy hallottam róla ahogy leirtam :)
2013. ápr. 20. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

A Fehér ló lovasát Jézus szemlélteti, mint aki igazságosságban fog háborút Folytatni az ellenségei ellen.


ahogy az előttem szólók, már leírták a Pestis az egy járványos betegség és a betegség halállal jár Tehát a Fekete ló lovasa vágtájához van köze.


De ezt nem kell szó szerint venni, vagy is nehogy azt hidd, hogy most megfog jelenni négy külön féle színű ló.

Ezek csak jelképek amik egy jelenést ábrázolnak


A három lovas vágtája pedig már közel 100 éve tart.

a negyedik vagy is Jézus hamarosan bele avatkozik majd ebbe hogy megszüntesse a halált az éhezést,a betegséget és a háborúkat.


tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem :) köszönöm :)
2013. ápr. 21. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:

"A három lovas vágtája pedig már közel 100 éve tart.

a negyedik vagy is Jézus hamarosan bele avatkozik majd ebbe hogy megszüntesse a halált az éhezést,a betegséget és a háborúkat."


Mi van?

A negyedik lóról ezt olvashatjuk:


"És látám, és ímé egy sárgaszínű ló; és a ki rajta üle, annak a neve halál, és a pokol követi vala azt; és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által."


Tehát azt mondod, hogy a negyedik ló, aki a halál, az Jézus lenne? Az, aki az élet? Ez mi volt? Valami elírás a részedről?

2013. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!