Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell valakit a vallása...

Miért kell valakit a vallása alapján elítélni vagy nevetni rajta?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 3 hét múlva konfirmálok (ugye ebből jön, hogy református vagyok), mindig is érdekeltek ezen vallással kapcsolatos dolgok, a barátommal több, mint 2 éve együtt vagyunk, közösen járunk ifikre a helyi református gyülekezetbe. Sokszor tapasztalom, ha éppen mesélek valamiről, mondjuk erről a konfirmációról megkapom azokat a "válaszokat", hogy "azmiaz?", "ne káromkodj már itt nekem, beszélj magyarul" és stb... Engem ez eléggé bánt, mert én nem szégyellem a vallásomat, csak már én érzem égőnek, ha valaki nem tudja, hogy miről beszélek... Ezekből kifolyólag is vettem már észre, hogy nevetnek rajtam, vagy összesúgtak mögöttem, vagy kaptam olyan megjegyzést, hogy "menők a gyökér refis haverjaid"... Most az ilyenekkel mit tudnék csinálni? Miért nem lehet tisztelni a másikat? Én nem fogok senkit sem hitre téríteni, teljesen elfogadom az ateistákat, sok barátnőm az és el is fogadnak, szeretem őket, de akkor sem kellemes így végigmenni a sulin..

2013. ápr. 21. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Miért tartod fontosnak az ő véleményüket? Egyedül Istené számít, senki másé. Ha ők tudatlanul akarják leélni az életüket, akkor legyen így. De te ne kövesd őket.
2013. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, vannak barátaid a gyülekezetben is, sőt, a barátod is közülük való. Szerintem minden okod megvan rá, hogy elégedett legyél.

A kötekedőkkel ne foglalkozz, sajnos mindig vannak, voltak és lesznek olyan emberek, akik nem bírják elfogadni, ha valaki máshogy gondolkodik, mint ők. A vallással kapcsolatos dolgaidat pedig inkább azokkal a barátaiddal beszéld meg, akik vevők erre, akkor nem érhet kellemetlenség.

2013. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Bevallom, velem is előfordult már, hogy kinevettem egy-két vallásost némely megállapítása miatt... De sosem a hite miatt, ezt azért leszögezném. De egyesek olyan kijelentéseket tesznek néha a saját környezetemben is, a Bibliától is elvonatkoztatva, csak hogy megcáfoljanak engem (én biológusnak tanulok, és pár vallásos ismerősöm rendszeresen kritizál emiatt) és a tudományt, hogy azon már nem lehet nem mosolyogni.

Mondok akkor egy példát is, hogy el tudd képzelni. Az evolúció bizonyítékai közül egyik a tenyésztés vagy a nemesítés, ezt most nem részletezném, miért, mert a kérdés szempontjából irreleváns. De a lényeg, hogy egyik ismerősöm, akinek egyébként az apja pap, ezt azzal reagálta le, hogy "a pekingi palotapincsi is érzi belül, hogy ő még mindig farkas, csak épp az emberek miatt összement". Bocsi, ha bunkóság, ha nem, ezen pl nem tudtam nem elnevetni magam :)

2013. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szeressük egymást ***** válasza:
59%

Vannak biológus hívők is. Személyesen is ismerek biológust aki hisz, illetve a környezetemben van több dr, de még egyetemi tanár, és professzor is hívőként. Csak azért írtam, mert nincs olyan hogy valaki azért nem hisz mert ő már annyira doktora valamely tudománynak. A hit nem intellektuális meg tudományos műveltség kérdése, hanem szabad döntésen alapszik.

Kedves kérdező!

Ne csodálkozz hogy megvetnek téged a világnézeted miatt. Jézust is gyűlölte a világ. Ne tulajdoníts ennek nagy jelentőséget. A hitet őrízni kell. A világ soha nem fogja a hitedet erősíteni. Ha téged nem is tisztelnek, attól te még mindenkit tisztelj.

Máté 5:11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

2013. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Frank N. Stein! Pedig pont Te vagy az, aki kijelenti, hogy ekkora baromságot már rég nem olvasott - most akkor ki is az, aki nem tiszteli a másik véleményét?

Hát igen, ezek a tudósok rettenetesen buták, csak úgy kanyar nélkül bevesznek mindent, amit az egyetemen tanulnak... =)


A Kérdezőnek pedig még mindig azt javaslom, hogy ne törődjön olyanok véleményével, akik nem fogadják el, hogy vannak a világon olyan emberek, akik máshogy gondolkodnak, mint ők!

2013. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Neked is ajánlok egy mesét:

[link]


Ha bántanak téged, akkor amit tehetsz, hogy kommunikálsz a másik emberrel a probléma megoldásának érdekében.


Van amikor nem lehet megoldani a problémát.

Ennek két oka szokott lenni. Az egyik, hogy rossz a rendszer, a másik, hogy a problémát generáló személyt el kell távolítani. Sokszor nem az a selejt, aki elszenvedi a kiközösítést.

2013. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan hajlamosak elítélni a tőlük eltérő módon gondolkodó embereket. Ennek gyakran áldozatául esnek az átlagtól valamiben eltérő emberek: akik különféle betegségben szenvednek, valami miatt furán néznek ki, akiknek a zenei stílusa eltér az adott közösségben általánosan elfogadottól, stb. A vallás is lehet egy ok arra, ami miatt az osztályod vagy a környezetedben élő számos fiatal különcként tekint rád. Annyit tudsz tenni, hogy kenyérrel dobsz vissza, azaz nem viszonzod a cikizést, a gúnyolódást, az esetleges gyűlölködést. Egyszerűen csak mutass jó példát.
2013. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberek (főleg az ostobák) hajlamosak eltaposni azt aki kilóg a soraikból.
2013. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A mai Metropolban szó szerint:

"Az evolúció véget ért. Nem fejlődünk már tovább fizikálisan..."


Tehát az evolúció véges?

2013. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: arra célozhattak, hogy eléggé gyengülünk fizikálisan, mert nincs nagyon szükségünk nagy erőkifejtésre. Azaz jóléti társadalmaknak nincs. Az evolúció sosem véges.
2013. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!