Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Isten hazudott...

Jehova tanúi! Isten hazudott volna a teremtéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

II Mózes 20:11


Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a heted(!ik!) napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


Ha a föld öregebb jóval 6000 évnél akkor érdekelne, hogy miért vannak ezek a napok "rangsorolva"?


Miért olvasunk olyanokat, hogy első napon... második napon... hetedik napon stb.?


És ha ezeket a napokat tényleg nem lehet helyesen értelmezni, mivel más és más az isteni mértékük, akkor Isten még is hogyan tudta őket megkülönböztetni, hogy amint láthatjuk az általam írt igében: megáldá az Úr a szombat napját?


Ha több ezer/millió év telhetett el a teremtés napjai között akkor Isten mért nevezte meg "rangsorolva" őket?


Úgy lenne a logikus akkor ha így lett volna leírva nem?, PL hogy:

És isten teremté egy nap az eget és a földet majd várt rá pár millió évet és egy másik nap stb. majd még arra is várt egy pár millió évet (biztos kifáradhatott) és egy másik nap teremtette még ezt azt stb...


Nem?



2013. máj. 15. 17:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok Jehova tanúja, de engedd meg hogy kifejtsem véleményem.

Istennek egy nap az annyi mint neked száz, ezer, egymillió, vagy akárhány év... Nyílván nem szó szerinti napokról van szó. Illetve hogy is lehetne szó szószerint napokról, mikor az égitesteket csak nem is tudom hanyadik napon teremtette meg? :))

2013. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező, az elmúlt hetekben igen csak támadólag tették fel ezt a kérdést a Tanúknak.


Részben csatlakozom az 1-ső válaszadóhoz.

A teremtés nem szó szerinti 6x24.órás napokból áll.


A Bibliában Teremtési szakaszok vannak amiket a Teremtő napokban fejez ki, de az idő csak nekünk lényeges neki nem

Más részt vegyük Ádám esetét


Jehova azt mondta, hogy amely napon eszik a fáról meghal.

Azon a napon meghalt Ádám amikor evett?


Nem. Sőt 930. éves koráig élt, és születtek neki lányai fiai.

Tehát nem halt meg egy nap alatt, ezért a Teremtő szerinti nap nem szó szerinti 24. órás időszakokra utal.


S az sem mondtuk hogy Isten pár millió évet várt a teremtések között, az nagyon túlzás.

Ha a bibliába bele olvasol Több helyen is írva van, hogy ami nekünk ezer év, az a Teremtőnél egy nap. ezért is írtam, hogy az Időnek csak számunkra van jelentősége,

Neki olyan gyorsan megy el a mi ezer évünk, mint ha egy nap lenne.

Talán így megérted.

(Zsoltárok 90:4)  4 Mert ezer esztendő annyi a te szemedben, mint a tegnapi nap, mely elmúlt,. . .

(2Péter 3:8) 8 Ez az egy tény azonban ne kerülje el a figyelmeteket, szeretteim, hogy Jehovánál egy nap annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap.


Remélem tudtam segíteni

Katy Weaver

2013. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 KZitus ***** válasza:
11%

Szervusz


A Titusz 1:2 versében az van írva, Isten nem hazudhat.


Te csak a Mózes második könyvéig olvastad a Bibliát?

Honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen tiszteletlenül beszélj, illetve feltételezzél Istenről?

Azt, hogy most levegőt szívhatsz be, azt is neki köszönheted és mindent, ami az éltedhez szükséges.

Honnan ez a(az Ördögi) bátorság?

"Élet és halál van a nyelv hatalmában, s aki szereti azt, meg is eszi a gyümölcsét." Példabeszédek 18:21

A te gyümölcsöd milyen?

2013. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

"Jehova azt mondta, hogy amely napon eszik a fáról meghal.

Azon a napon meghalt Ádám amikor evett?


Nem. Sőt 930. éves koráig élt, és születtek neki lányai fiai.

Tehát nem halt meg egy nap alatt, ezért a Teremtő szerinti nap nem szó szerinti 24. órás időszakokra utal."


Ádám mit tehetett volna a bűnbeesés után, hogy Isten ne büntesse halállal? Volt bármilyen esélye arra, hogy Ádám ne haljon meg, vagy ez a bűnbeesés napján eldöntött tény volt? Ha a válasz az, hogy Ádám a bűnbeesés után nem tehetett semmit a halála ellen, akkor így nézve Ádám aznap meghalt. Ahogy Isten és Jézus szerint Ábrahám Izsák és Jákob élnek, pedig még nem támadtak fel, éppúgy volt aznap Ádám halott Isten előtt.

2013. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%

Többször leírtam már a véleményemet ebben a témában, most újra megteszem:

Ha képtelen vagy Istenről azt elhinni, hogy 6 nap alatt teremtette ezt a világot, akkor tedd le a Bibliát és ne is vedd a kezedbe többet. Tiszteletlen a kérdező? Dehogy! Az a tiszteletlen, aki emberi tudáshoz és tudományhoz méri az én Uram tudását és képességét. Számomra Istenkáromló.


De nézzük másként. A yom héber szó van a számnevek után, ami az egész Bibliában mindig 24 órát jelöl.

Soha nincs más jelentése.


De van még valami. Előbb teremtette a növényeket és utána a Napot.

Egyetlen növény sem bír ki a Nap nélkül több millió évet! Nem telt el több millió év a napok között.


És még mindig nincs vége! Ha valóban akkor éltek a dínók, és akkor pusztultak ki, akkor nem Ádámmal jött be a halál, tehát ez ismét Istenkáromlás, mert a Biblia Isten szava és Isten nem hazudik!


Attól, mert valakinek nincs ötlete, hogy Isten ezt hogy hozhatta össze, attól még megtörtént és nem kéne hülyeséget tanítani!

2013. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%

Katy drága! Az ezer év és egy nap egy hasonlat, amit irodalomban sűrűn van használva, jelen esetben szemléltetés céljából, hogy az esendő ember is fel tudja valahogy fogni Isten hatalmasságát.

Akik így félremagyarázták, azoknak nincs sok tapasztalata irodalomban.

2013. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"Honnan ez a(az Ördögi) bátorság?"


Tudom, sokszor elég neveletlen szoktam lenni a Jehova tanúival na de ennyire azért nem >:3


És ha úgy vesszük én csak tükröt próbáltam mutatni, mivel nem én vagyok az, aki lenézi Isten teremtő erejét (igazságáról nem is beszélve).


Kíváncsi voltam, hogy ezt az igeszakaszt hogyan fogjátok kimagyarázni. Azt hittem majd ezen a ponton egy kicsit megszorongathatlak majd titeket, de úgy látom a hülyeség az örökre megmarad :/

2013. máj. 15. 22:37
 8/28 anonim ***** válasza:
19%

Kedves mindenki.

Akkor nézzük másik szemszögből ezt a kérdést, hát ha valaki megérti, miről van szó.


„Hátravan . . . egy sabbatnapi nyugalom az Isten népe számára” (HÉB 4:9)

A MÓZES első könyvének első fejezetéből megtudhatjuk, hogy Isten hat jelképes nap alatt készítette elő a földet, hogy emberek lakhassanak rajta. Minden egyes teremtési időszak végét a következő szavak jelzik: „Így lett este és reggel” (1Móz 1:5, 8, 13, 19, 23, 31). Ám ezeket a szavakat nem találjuk meg az 1Mózes 2:1–3-ban, ahol a hetedik napról olvashatunk.

Ez azt mutatja, hogy a hetedik nap, vagyis Isten nyugalmának a „napja” még tartott i. e. 1513-ban, amikor Mózes első könyve íródott. Vajon még mindig tart Isten nyugalmának napja? Ha igen, még ma is be lehet menni Isten nyugalmába? Létfontosságú, hogy megtudjuk a válaszokat ezekre a kérdésekre.

Két okunk is van arra, amiért azt mondhatjuk, hogy a hetedik nap még az i. sz. első században is tartott. Először is Jézus szavai utalnak erre, amelyeket az ellenségeinek mondott, akik azért bírálták őt, mert sabbaton gyógyított, és ezt ők egy fajta munkának tartották. Az Úr Jézus ezt mondta nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom” (Ján 5:16, 17). Mit akart ezzel mondani? Jézust azzal vádolták, hogy sabbaton munkát végez. Jézus így érvelt: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik”. Valójában Jézus ezt mondta a bírálóinak: „Az Atyám és én ugyanazt a munkát végezzük. Mivel az Atyám folyton munkálkodik az évezredeken át tartó sabbatján, akkor nekem is megengedhető, hogy sabbaton is munkálkodjak.” Jézus ezzel arra utalt, hogy az ő napjaiban még tartott a hetedik nap, vagyis az a nap, amelyen Isten megnyugodott a földön lévő teremtési munkájától.

Van egy másik oka is annak, amiért azt mondhatjuk, hogy Jézus és az első századi keresztények idején még mindig tartott a hetedik nap. Erről Pál apostol beszélt, amikor az 1Mózes 2:2-t idézve, ihletés alatt a következőt írta Isten nyugalmával kapcsolatban: „mi, akik hitet gyakorolunk, mi bemegyünk a nyugalomba” (Héb 4:3, 4, 6, 9). Tehát a hetedik nap még Pál napjaiban sem ért véget.

5 Ahhoz, hogy választ tudjunk adni erre a kérdésre, fel kell idéznünk, hogy mi is a hetedik nap célja. Az 1Mózes 2:3–ból ez derül ki: „Isten megáldotta és megszentelte a hetedik napot”. Ezt a napot Jehova „megszentelte”, azaz elkülönítette arra a célra, hogy véghezvigye a szándékát. A szándéka az volt, hogy engedelmes emberek töltsék be a földet, akik majd gondját viselik annak, és a rajta lévő összes élőlénynek (1Móz 1:28). Azért, hogy ez megvalósulhasson, mind Jehova Isten, mind Jézus Krisztus – aki „Ura a sabbatnak” – „mindmostanáig folyton munkálkodik” (Máté 12:8). Isten nyugalmának napja addig fog tartani, amíg meg nem valósul az azzal kapcsolatos célja, vagyis Krisztus ezeréves uralmának a végéig.


Nos ahogy láthatjuk, a hetedik nap még mindig tart, Mi következik ebből, hogy Jehovánál a nap, ezen esetben 24.órás nap, hiszen még azóta is tart a hetedik nap. nem lett reggel, és este, ahogy az előző versek végén a napokról olvassuk.


Nem tudom hogy így érthető-e?

Katy Weaver

2013. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

Javítás:

"ezen esetben, nem 24.órás nap"

KW

2013. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%

(2Péter 3:8) . . .mint ezer év, és ezer év, mint egy nap.

Figyeljünk meg itt két gondolatot, mely segít világosan látnunk Jehova türelmét.

Az első gondolat az, hogy Jehova nem úgy érzékeli az idő múlását, ahogy mi. Neki, aki örökké él, ezer év mindössze annyi, mint egy nap. Őt nem korlátozza vagy sürgeti az idő, mégsem cselekszik lassan. Mivel végtelenül bölcs, pontosan tudja, hogy mikor a legjobb tenni valamit az összes érintett javára, és türelmesen kivárja ezt az időt.

Ha az időszámításnak ezt a módját nézzük, akkor egy 80 éves ember életideje csupán mintegy kétórányi, az egész emberi történelem pedig mindössze körülbelül hat napja tart.

Az örökkévaló Istennek az Ádám teremtésétől mostanáig eltelt idő egy hétnek sem számít.

2013. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!