Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik külön Szentlélek/Szent...

Létezik külön Szentlélek/Szent Szellem keresztség?

Figyelt kérdés

Valahol hangoztatják hogy van, és ennek az egyetlen hitelesítő jele a nyelveken szólás. (karizmatikus közösségek)

De vannak olyanok, akik szerint nincs ilyen, hanem csak vízkeresztség. Aki Jézust urának mondja az már a Szentlélek által szól.

Melyik áll közelebb a Bibliához?


2013. máj. 23. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Aki Szent Lélekkel (és nem szellemmel mert az nem helyes kifejezés) keresztelkedik meg Jézus nevében, az az igazi keresztség. Kereszténnyé válsz, Jézus követőjévé.


Javítsatok ki kérlek, ha tévednék..

2013. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Máté Evangéliuma:3:11 Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de aki utánam jő, erősebb nálamnál, akinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

Márk Evangéliuma:1:8 Én vízzel kereszteltelek titeket, de ő Szent Lélekkel keresztel titeket.


továbbiak:

[link]


Igen, létezik Szent Szellemmel történő keresztség.


Van egy ige:

És maga a békesség Istene szenteljen meg benneteket minden részetekben, és egész valótok, mind szellemetek (pneuma), mind lelketek (pszükhé), mind pedig testetek (szóma) feddhetetlenül maradjon meg a mi Urunk Jézus, a Messiás eljövetelére! 1Thesz 5:23


Ha nem lenne az embernek külön lelke, és szelleme, akkor nem mondta volna Pál kétszer, két KÜLÖNBÖZŐ szót használva az ember részeire. A Szent Szellemre pedig sosem a pszükhé, hanem a pneuma szót használja a görög.

2013. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem olvasd el Te elejétől a végéig az Újszövetséget. Különösképpen az Apostolok Cselekedeteit. És ne ferdítsd el a gondolataiddal, amit olvasol. Eléggé egyértelmű a válasz szerintem.
2013. máj. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az eredeti görög szövegben a pneuma szerepel tehát Szellem a pontos fordítás. Ha pszyche lenne akkor pontos a lélek. De ezt a görög szöveg soha nem használja Isten Szellemére. A héberben is elválik a ruach (szellem) és a nefes (lélek) kifejezés. A Szó szerinte Szellembe való bemerülés/bemerítésnek két erőteljesen eltérő magyarázata van. Az egyik szerint a megtérés után valamikor történik ez általában a karizmatikus/pünkösdi vonal. A másik irányzat a mérsékeltebb amely szerint a Szent Szellem keresztség az nem más, mint amikor valaki megtér és a Szent Szellem belemeríti Krisztus Testébe. S utána valamikor betölti őt teljesen a Szent Szellem az efézusi levél 5,18 szerint. Vagyis a végeredmény mindkét esetben ugyanaz csak az elnevezések hangsúlya van eltolódva. Egyébként a Szent Szellemmel való betöltekezésre és teljességre több kifejezést is használ a görög szöveg. Pl. Baptidzó, Eperkhomai, Epiptó, Lambanó, Ekkheó, Pléthó

Pléroó, Plérész


Teológus

2013. máj. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


elgondolkodttató

2013. máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Szia !



Igen létezik, a Bibliához a karizmatikus közösségekben megtörténő Szent Szellem keresztség áll közelebb.

Számomra furcsa módon a másik irányzat szakértői módon véleményt ráadásul könyveket is megjelentet, hogy az rossz ami a karizmatikus közösségekben történik.

Pusztán ismeretből hogyan veszik ehhez a bátorságot a teológus professzorok, ha valamiről nincs ismeretem akkor csendben maradok és nem nyitom ki szólásra a számat mert csak bolondság lenne ha megszólalok.


Péld. 18,13

A ki felel valamit, míg meg nem hallja, ez bolondság és gyalázatos rá nézve.




Tény, hogy vannak démonikus, pszichés meg nyilvánulások emberi rájátszások ilyennel már találkoztam de ezekért a negatívumokért nem lehet összemosni ezek miatt !!! és ezekkel az Isten munkáját.



Luk. 11,9-13


9.Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

10.Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

11.Melyik atya pedig az közületek, a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?

12.Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?

13.Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.



A következő történetben Péter apostol igazolja, hogy a nemzetekből származóknak is része van Isten országából, figyeld meg szavait a Szent Szellem ajándéka látható és hallható formában nyilvánult meg.



Apostolok Cselekedetei 11,13-18 :


13. És elbeszélé nékünk, mimódon látta, a mint az angyal megálla az ő házában és ezt mondá néki: Küldj embereket Joppéba, és hívasd magadhoz Simont, ki Péternek neveztetik;

14. Ő szólni fog hozzád olyan ígéket, melyek által megtartatol te és a te egész házad népe.

15. Mikor pedig én elkezdtem szólni, leszálla a Szent Lélek ő reájok, miképen mi reánk is kezdetben.

16. Megemlékezém pedig az Úrnak ama mondásáról, a mint mondá: János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni.

17. Ha tehát az Isten hasonló ajándékát adta nékik, mint nékünk is, kik hittünk az Úr Jézus Krisztusban, kicsoda voltam én, hogy az Istent eltilthattam volna?

18. Ezeknek hallatára aztán megnyugovának, és dicsőíték az Istent, mondván: Eszerint hát a pogányoknak is adott az Isten megtérést az életre!



Amelynek előzménye az alábbi történet:


Apostolok Cselekedetei 10,34-48:


34. Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;

35. Hanem minden nemzetben kedves ő előtte, a ki őt féli és igazságot cselekszik.

36. Azt az ígét, melyet elkülde az Izráel fiainak, hirdetvén békességet a Jézus Krisztus által (ő mindeneknek Ura).

37. Ti ismeritek azt a dolgot, mely lőn az egész Júdeában, Galileától kezdve, az után a keresztség után, melyet János prédikált,

38. A názáreti Jézust, mint kené fel őt az Isten Szent Lélekkel és hatalommal, ki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik az ördög hatalma alatt voltak; mert az Isten vala ő vele.

39. És mi vagyunk bizonyságai mindazoknak, a miket mind a zsidóknak tartományában, mind Jeruzsálemben cselekedett; a kit megölének, fára feszítvén.

40. Ezt az Isten feltámasztá harmadnapon, és megadá, hogy ő megjelenjék nyilván,

41. Nem az egész népnek, hanem az Istentől eleve választott bizonyságoknak, nékünk, kik együtt ettünk és együtt ittunk ő vele, minekutána feltámadott halottaiból.

42. És megparancsolta nékünk, hogy hirdessük a népnek, és tegyünk bizonyságot, hogy ő az Istentől rendelt bírája élőknek és holtaknak.

43. Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő neve által mindenki, a ki hiszen ő benne.

44. Mikor még szólá Péter ez ígéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, a kik hallgatják vala e beszédet.

45. És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, a kik Péterrel együtt mentek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.

46. Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:

47. Vajjon eltilthatja-é valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképen mi is?

48. És parancsolá, hogy keresztelkedjenek meg az Úrnak nevében. Akkor kérék őt, hogy maradjon náluk néhány napig.



Van még egy esemény Pál apostolról:



Apostolok Cselekedetei 19,1-6. rész


1. Lőn pedig azonközben, míg Apollós Korinthusban volt, hogy Pál, eljárván a felsőbb tartományokat, Efézusba érkezék: és mikor némely tanítványokra talált,

2. Monda nékik: Vajjon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.

3. És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére.

4. Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.

5. Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.

6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.


Tehát aki részesült a Szent Szellemkeresztségben külső szemlélő által fizikai érzékekkel

(látható és hallható) formában érzékelhető és tapasztalható megnyilvánulás történt :


Nyelveken szólás és prófétálás.

2013. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Letezik Szentlelek keresztseg es szerintem minden embernek torekednie kellene erre a betoltekezesre! Jezus nem veletlenul mutat a lelek kozpontjara, a szivre! Ez ugyanis a Szentlelek lakhelye! Meg kell nyitnod a szived az Ur elott meghozza teljesen 100%-ban, a lelked minden erejevel vagynod kell ra es akkor elkuldi az Ur! Azt mondjak az Ur feltekeny rad, ezert nem turi azt hogy massal osztozkodjek a sziveden!Az egeszet neki kell adnod!Az egesz sziveddel kell szeretned Ot!
2016. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszokból .nem lehet pontosan megtudni melyik a helyes válasz.

Ki milyen gyülekezetben nőtt fel,milyen tanításban részesült,menyire ismeri a bibliamagyarázat kérdéseit.

Érdekes módon mindenki a Bibliábol idéz ,ha elfogadja a Szellem keresztséget ha nem.


Úgy hogy neked kéne a válasz megkeresni az Apostolok cs.könyvéböl,és az 1Korintus ,14.részéböl.

Az Ap.cselben, húzd alá amikor a Szellem keresztségröl,vagy nyelveken szólásrol ,vagy kézrátételről olvasol.Vizsgáld meg az igehelyeket,mi ért kellet ilyen dolgoknak történnie (talán kivételes alkalmak voltak?)

Az 1Korintus 14.részében figyelj jobban ha a 16.verstől olvasod, és olvasd el még egyszer a végét és gondolkodj el rajta,kikröl van szó,milyen népről miért van ez a jel!!! ,és kiken..stb...

2016. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!