Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik azt néhányan,...

Miért hiszik azt néhányan, hogy elég Jézust istennek mondani és akkor minden rendben van? (pl. bármit meg lehet tenni, mert bűnösök vagyunk, ha egyáltalán azok vagyunk + minden meg lesz bocsátva)

Figyelt kérdés

Illene akkor már komolyan venni azt, amit tanított...


Undorodom, amikor valaki a szájára veszi a nevét, de olyanokat gondol, amitől forogna a sírjában az Úr.



2013. jún. 1. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező.


Mert ezt így tanították nekik.


Ha tovább mennének a versek olvasásában, akkor rá jönnének, hogy bizony komoly erőfeszítést igényel egy ember részéről, ha szeretne valódi keresztény életet élni.


Azt hogy tökéletlenségből valaki elkövet egy bűnt, az akkor lesz megbocsátva ha a bibliába leírtak szerint bánja meg, nem csak egy egyszerű, "sajnálommal"


(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


Nagyon fontos, hogy ha már beismertük, akkor a vers második felében levők szerint el kell hagynunk, vagy is nem gyakorolhatjuk újra és újra az irgalomra apellálva.

Titkos bűnökért is számadással tartozunk Istennek


(1Timóteusz 5:24, 25) 24 Némely ember bűnei mindenki előtt nyilvánvalók, és közvetlenül ítélethez vezetnek, ami pedig másokat illet, az ő bűneik is nyilvánvalóvá lesznek később. 25 Ugyanígy a jó cselekedetek is mindenki előtt nyilvánvalók, és amelyekkel másképp áll a dolog, azok sem rejtegethetők.

(Lukács 12:2) 2 De nincs olyan, gondosan leplezett dolog, amely ki ne nyilatkozna, és olyan titok, amely ki ne tudódna.

Istent nem lehet megcsúfolni.


Katy Weaver

2013. jún. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Veled ellentétben Katy nekem nem okoz komoly erőfeszítést a keresztény élet. Szomorú ha te így gondolod, hogy aki megtér és ezen az úton akar járni annak kész szenvedés lesz az élete. Csoda, hogy senki nem akar egy ilyen istenhez csatlakozni mint jehova akik hívei ezt híresztelik?


Sok mással egyetemben ez is csak ellenetek szól, miért ne csatlakozzunk jehovához a kitalált istenséghez.

2013. jún. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mulder614 ***** válasza:
94%

Hagyjuk már hogy ki tanú meg ki nem!


A lényeg hogy a hit halott cselekedetek nélkül. Tehát bárki mondja Istennek Jézust semmit nem ér el vele.

Ha viszont az életvitele azokon az alapelveken nyugszik amit Jézus hagyott, és az első századi keresztények akkor van a lehető legjobb úton. Nem attól hogy kinek tartsa Jézust és kinek nem.


De mindenekelőtt a szeretet, ezt jó nem elfelejteni!!!

2013. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"forogna a sírjában az Úr"


...


No comment.

2013. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es válaszoló.


Akkor ezek szerint Te tökéletes vagy, és nem kell erőfeszítést tenned, hogy a tökéletlen hajlamok ellen küzd.


Pedig még Pál sem mert ilyet írni. Igazi harcot vívott a tökéletlenségével, hogy megfeleljen Istennek.

Jó neked.

Sőt még azt is írta, hogy szellemi fegyvereket is fel kell vennünk, hogy küzdjünk a rossz és tökéletlenség ellen, no meg itt van Sátán is aki nem alszik.


(2Korintusz 10:4) 4 Hadviselésünk fegyverei ugyanis nem testiek, hanem az Isten által hatalmasak erődítések lerontására.


(Efézus 6:11-20) 11 Öltsétek fel az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy képesek legyetek szilárdan állni az Ördög mesterkedéseivel szemben; 12 mert nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen. 13 Ezért vegyétek föl az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és miután mindent alaposan elvégeztetek, szilárdan állhassatok. 14 Álljatok tehát szilárdan, úgy, hogy derekatok igazsággal van körülövezve, és viselitek az igazságosság mellvértjét, 15 és lábatok a béke jó hírének felszerelésével van felsaruzva. 16 Mindenekelőtt vegyétek föl a hit nagy pajzsát, amellyel képesek lesztek kioltani a gonosznak minden égő nyilát. 17 Vegyétek a megmentés sisakját, és a szellem kardját is, azaz Isten szavát, 18 miközben az ima és könyörgés minden formájával élve kitartóan imádkoztok minden alkalommal szellemben. És evégett maradjatok ébren minden állhatatossággal és könyörgéssel az összes szentért,


Én úgy olvastam, hogy a keresztény embernek harcot kell vívnia a saját tökéletlensége, a világtól jövő befolyás, és Sátán támadása ellen.

De úgy látszik egyeseknek nincs szüksége erre, s a biblia szerint ennek csak egy oka lehet.

Sátán uralta világban érdekes lehet keresztény életet élni


Téged nagyon szerethet az Isten hogy még Jézust sem kímélte a próbáktól de téged igen, de akkor nem értem, hogy lehet a keresztény tulajdonságokat csiszolni?

Hogy értékes legyen mint egy gyémánt.


Katy Weaver

2013. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as: olvass több Bibliát. Ennek pont az ellenkezője van benne.
2013. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, azért nem hiszem, hogy komolyan veszi Jézust, aki lenézi pl. a reformátusokat olyan indokkal, hogy nem fogadják el szűz Máriát, akit természetesen az annunakik termékenyítettek meg és hozták létre az embereket is millió évekkel ezelőtt. Valamint a sárgákat a Sátán teremtette, Jahve egy undorító zsidó kitaláció, reinkarnáció létezik, a varázslás helyes és tök jó lenne ha elpusztulna xy ember meg csoport. Brutális gyilkosok szentek meg felsőbbrendűek.

Szerintem az ilyen b...hatja ha azt mondja, hogy Jézus Isten fia...Az ilyen csak mondja és nem hiszi.

2013. jún. 1. 20:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként Frank N. Stein, neked több is lehetne a százalékod:)
2013. jún. 1. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokan félreértelmezik Jézus követését, és arra teszik a hangsúlyt, hogy szeresd embertársadat, és ebben a "szeressük egymás gyerekek, mert akkor keresztények vagyunk" állapotban leledzenek. Ugyanakkor Jézus nem az embertársak, hanem Isten szeretetét mondja legnagyobb parancsolatnak. Hogyan lehet szeretni Istent?


János Evangéliuma:14:23 Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött engem.


Tehát Isten parancsolatainak megtartása az Ő szeretete. A szeretet mindig cselekszik (János Evangéliuma:3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.), az nem szeretet, hogy "igen, igen én szeretlek Uram", aztán meg elmegy és részegre issza magát (vagy bármi egyéb olyan dolgot tesz, amit Isten beszéde megtilt). Az ilyen ember NEM szereti az Urat. Ugyanakkor fontos a második parancsolat, a felebaráti szeretet megtartása is, hiszen (I. János levél:4:20) Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát? Az embertársaink szeretete szintén cselekedeteinkben kell, hogy megnyilvánuljon.


Szóval igen, egyetértek veled, csak kicsit hosszúra nyúlt ennek megfogalmazása :)

2013. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mulder614 ***** válasza:
Minek az ellenkezője van a bibliában?
2013. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!