Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Először is...

AA11 kérdése:

Jehova Tanúi! Először is szeretném megjegyezni, hogy nagyon tisztellek Titeket. A kérdésem párkapcsolatokkal lenne kapcsolatos. Lehetséges -e Tanú és nem Tanú között párkapcsolat, komoly tervekkel? (házasság)

Figyelt kérdés

Tehát, ha van egy lány, aki Tanú viszont a fiú nem az... de szerelmesek, és rendszeresen találkoznak is. Ebben az esetben mit lehet tenni ? A fiú tényleg tisztelettudó, rendes, nem a mai erkölcstelen utat követi. Egyetlen egy "hibája" van, mégpedig az, hogy ő nem Jehova Tanúja. Valószínűleg a családja eltiltana Tőle, ha hivatalosan találkoznánk. Van erre valamilyen megoldás ?

(nem 15-16 éves tiniszerelmről van szó, ez annál más sokkal de sokkal komolyabb)



#Jehova #Jehova Tanúi barátnő
2013. jún. 26. 17:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben inkább messzire elkerülném őket, nehogy aztán átmossák az agyad.
2013. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
gondolom majd őt is beszervezik, szegényt.
2013. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Ő hajthatatlan akar maradni és ez rengeteg problémát szűl majd. Ha elmúlik a vörös köd az agyadról,akkor ott lesz egy tudatlan Jehova nő,aki azt is Istennek tulajdonítja,ha esik az eső. Ja,a gyerekedet pedig vinni fogja a szervezetbe,ha meg elváltok méginkább!!!Százszor értelmesebb nőket találsz,a szerelem úgyis elmúlik.
2013. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Miért nem akar a fiú is tanú lenni? Ezek szerint mégis van különbség köztük. De egyénfüggő. Ha engedi, hogy járjon a lány a gyülekezetbe, nem tiltja és a jövőre vonatkozó terveik is megegyeznek, akkor lehet. De ha biztosra akarnak menni, akkor jó lenne ha a fiú is alámerítkezne, sokkal több közös dolguk lenne. Egy idő után problémát okoz, hogy a lánynak ez a vallás áll a középpontban, a fiúnak meg más. Nekem ez a véleményem.
2013. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

A Fent válaszolók nem a kérdésre válaszoltak,

De hát miért is tennék, amikor nem tudják rá a választ....


Gondolom Kedves kérdező, rólad van szó, nem Te vagy az egyetlen aki ilyen helyzetben van.

Mivel nem akarok ebbe beleszólni, mert nem kaptam felhatalmazást, ezért javaslom, hogy az illetékeseket kellene megkérdezni, ha valóban komolyan gondolkodol ezen.


Persze annyi biztos, hogy az aki szereti az Istenét, és az Ő útmutatása szerint szeretne élni, akkor nem udvaroltat s Csak az Úrban házasodik.

ami azt jelenti, hogy Egy hiten belül keres társat magának.

sajnos vannak kivételek, amiknek vannak pozitív kimenetelei, de több a hátránya.

Ha megengeded, akkor javaslom, hogy beszélj a "kislány" szüleivel, és a helyi gyülekezet pásztoraival.


Talán még annyit:

A kislány megkeresztelt Tanú, vagy még csak lejár a szüleivel, de nem ön átadott, megkeresztelt Tanú?


Katy Weaver

2013. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ha szüleivel beszélek, annak úgy is egy kimenetele lesz, hiába, ők is tudják, hogy rendes tisztességes családból származok. A "kislány" már megkeresztelkedett.
2013. jún. 26. 21:33
 7/25 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Filoszmen.


"tudatlan, Jehova Nő"

Mi az hogy tudatlan?

Jehova pedig nem rendelkezik nemmel, nem Nő és nem is férfi.


Más részt, a Tanúk között nincsenek tudatlanok, mert itt mindenki rendszeres tanításban részesül az élet minden területén, hogy Istennek tetsző életet éljünk,

S bizony itt vannak igen csak Tanultak is akik dicsekedhetnének a felső oktatásban és az életben kapott bizonyítványukkal.

Vannak akik egyszerre több nyelvet is beszélnek, orvosok jogászok, sőt némelyikük tanultabb mint Te vagy.

Nem a világi Iskolától lesz valaki Keresztény életű.

Ott az alapvető oktatást kapja hogy valamilyen munkát végezzen amiből élni fog az élete során.


Itt pedig erkölcsi tanításban részesül.

Jaj hagy Dicsekedjek már

Van egy "vén" nálunk aki még 40 éves sincs és a Feleségével aki mérnök egy multi cégnél dolgozik.

Nem a férj a mérnök, hanem a feleség, és képzeld

mind ketten testvérek...:)


Katy Weaver

2013. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ez a kislány nagykorú már,


K.W,

2013. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Pár hónap múlva nagykorú lesz.
2013. jún. 26. 21:39
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

Nos igazából ha azt mondanám hogy van megoldás akkor hazudnék.

Ezt ha a lány nagykorú lesz úgy is Ő dönti el, mert a szülő sajnos ebben az esetben nem igazán tehet semmit.

Én megértem a helyzetedet, nem vagyok vaskalapos, ám azt neked is tudnod kell, hogy mit vállalsz ha elveszed a kislányt és ezt fordítva is értem.


hagy kérdezzem meg, hogy van- e elég ismereted a tanúk életét illetően,

Mert bár a kislány Tanú, de nem gondolkozik Teljesen a bibliával egy szinten, Persze nem bántásként akarom ezt írni

Mind a ketten kiteszitek magatokat ha akarjátok ha nem problémának.

ahogy az egyik előttem válaszoló írta, valahol ki fog ütközni a másság.

Ha csak valamelyikőtök, nem változtat.

Vagy Te szerzel ismeretet Jehováról és elfogadod a királyságát, vagy a kislány fogja abba hagyni a keresztény életét.


Hát tudod nagyon nehéz ez, mert ebbe bele szólni nem igazán lehet, úgy hogy valamelyikőtöket ne bántsa az igazság...

ezért bátorkodtam, azt javasolni, hogy ezt kedvesen a szülőkkel, vagy a vénekkel beszéljétek meg, és legyél ott te is.


Én Házasság párti vagyok és segíteném a fiatalokat, de tudod az igazság az, hogy minden esetben egy igazán kereszténynek a biblia tanácsait kell alkalmaznia az életében ha sokszor ebben a világban még fájdalommal, vagy nehézséggel jár is.

Hát ezért nem írok konkrétumokat, mert minden eset más és más.


Katy Weaver

2013. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!