Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miből gondoljáto...

Keresztények! Miből gondoljátok, hogy azok az emberek, akiknek a tanításaira rábíztátok az életeteket, az igazságot hirdetik nektek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a videóról?


http://www.youtube.com/watch?v=K2Sg54RbjQs


2013. júl. 4. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetemben speciel a két dolog egybeesik, úgyhogy nem gondolom, hogy nem az igazságot hirdetik nekem. Amit mondanak, azt az Ige fényében szoktam megvizsgálni, és ha nem találok ellentmondást, akkor nyugodt vagyok.

Egyébként nem emberek tanításaira bíztam rá az életemet, hanem Jézus Krisztusra. De talán sosem találtam volna meg Őt, ha ezek az emberek, akik az igazságot hirdették, nem hirdették volna nekem! :)

2013. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Abból gondolom, hogy a Bibliát olvassa és a szeretetre tanít. SZERINTED?

Te vagy aki se megkeresztelkedni nem akar, se gyülekezetbe járni, szembe megy a Szentírással és még tapló módon ki is oszt másokat, ugye?

2013. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki azt hiszi, ő ismeri a legjobban Jézus szavait. A többi meg elkárhozik.
2013. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"azok az emberek, akiknek a tanításaira rábíztátok az életeteket"


Ki ilyen hülye? hogy egy-egy ember tanítására bízza az életét? Az igazságot keresi minden ember, még te is.

Azért lehet tanítót, mestert keresni és tőle tanulni.. (neked sem ártana)


"Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?"

2013. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miből gondolod, hogy a buszvezető, akinek a munkájára rábízod az életedet nem okoz halálos kimenetelő balesetet? Miből gondolod, hogy az orvos, akire rábízod az életedet, meg tud gyógyítani, és nem a halálodat okozza....stb.


A "gyümölcseikről" ismered meg őket. A buszvezető nem hajt az árokba, az orvos nem vágja át a torkod, vagy nem ad mérget...stb.


A video unalmas, ugyanazt az egy mondatot ismételgeti (szuggerálja) 4 percen át, amit 5 másodperc alatt is el lehet mondani. Szerintem szánalmas. Nem a hívő embereket kellene molesztálni, hanem a hitetleneket hívni a megtérésre. Ez a véleményem erről...


Üdv. Péter

2013. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem az alap, hogy az ember MINDENT megvizsgal, amit hall, teljesen mindegy, ki mondja. Nekem is nem egyszer volt, hogy nem fogadták el pásztorok tanitasabol dolgokat, mert szerintem nem voltak bibiliaiak. Szerintem ez teljesen normális, nem kell mindent gondolkodás és megvizsgalas nélkül elfogadni. Az életemet pedig Jézusra bíztam, nem emberekre.
2013. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
János 17:17. Isten Szava igazság, tehát a Bibliából tudhatjuk meg az igazságot. 1 János 4:1-itt a Biblia azt írja, h tegyünk próbát az ihletett kijelentésekkel, h lássátok vajon az Istentől származnak-e. Mindenképpen bölcs dolog meggyőződni róla, hogy nézeteinket nem emberi bölcsesség és vágyak formálják, hanem Isten kinyilatkoztatott Szava, amely az igazság 1 Tesszalonika 2:13; 5:21
2013. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!