Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csodálkoznak azon, hogy...

Miért csodálkoznak azon, hogy egyre kevesebb vallásos ember van miközben már egy keresztelésért is több tízezret elkérnek a papok?

Figyelt kérdés

Ez is szinte már csak a pénz körül forog...

nem csodálom,hogy sokan elvesztették a hitüket.

Még is miért van ez az egész vallás dolog?

Van egyáltalán helyes vallás?

Vagy mindenkinek egyénileg kéne megtalálni a lelki békéjét nem pedig "fohászkodni" valakihez?


2013. júl. 14. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Ébresztő! A vallás mindig is csak a pénzről szólt, ahogy minden más is...
2013. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 makri válasza:
95%
már megbocsáss. de a katolikus egyházban a keresztelő teljesen INGYENES!!!!!!!!!!!!
2013. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Rosszul látod, éppen azok a vallások a legsikeresebb térítők, akiknél a legtöbbet kell fizetni. A neoprotestánsoknál, Jehova tanúknál tizedet kell fizetni, és még azon felül is adakoznak.

Az ún. történelmi egyházaknál csak akkor kell fizetni valamiért (temetés, keresztekő stb.), ha nem fizeted rendszeresen az egyházadót, ami évi 10-15 ezer körül van azt hiszem, bár a vallásosak biztos meg tudják mondani, pontosan mennyi.

Amúgy egyetértek , szerintem mindenkinek egyénileg kell megtalálnia lelki békéjét.

2013. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Prókátor ***** válasza:
62%

Szerinted több lenne a vallásos ember, ha nem kellene fizetni? Nem hinném.

Akkor lenne több igaz vallásos ember, ha nem áldoznának annyian Pénz-Istennek! Mert már megbocsáss, de Téged is csak az zavar, hogy fizetni kell, hogy valaki azt mondja, hogy megteszek neked valamit, de kérem érte az árát is, mert nekem is meg kell élnem.

A baj ott van, hogy az emberek elszomtak attól, hogy adakozzanak! Jogos lenne a felháborodásod; valóban azt kelllene mondania a papnak, hogy "Megkeresztelem a gyermeked, majd az Isten megfizeti nekem". De csak akkor lenne jogos a felháborodásod, ha Te meg azt tudnád modani a papnak, hogy "elvégeztem ezt a munkát a templomon, majd az Isten megfizeti nekem"

Miért van ez, hogy mindent inygyen akartok megkapni, de mindenért fizetséget vártok? Vagy az egyik, vagy a másik! És ha az egyik, akkor ne tessék a másik miatt siránkozni!

2013. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Pap tudtommal csak a katolikusoknál van, ahol ingyenes a keresztelő.
2013. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Prokátor ne dumálj már mellé!

Az a pénz, amit nálunk is elkérnek bőven fedezi a dolgokat, 20 ezer egy temetés és minden héten van bőven, plusz a miséért megint kell fizetni.

Ha 10 ember nevét mondja az 10*5 ezer, az nem rossz pénz egy óra alatt.

Nem tudom mit szólna a pap, ha én is 50 ezres órabérbe tolnám:)

Csak hát ugye a katolikus egyház jó biznisz.

2013. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

igen zavar..Mert szerintem teljesen fölösleges.

Pl :ott volt az előző pápa milyen luxus körülmények között élt miközben mások éheznek..

Akkor azt a pénzt inkább a rászorulóknak adom nem olyannak akit több testőr véd pluszba a környezetében több arany van mint amennyit eddig láttam..

..és hozzáteszem,h kértek pénzt az unokahúgom keresztelőjén.

Nekem ne magyarázzanak a szerénységről és ,hogy amit tesznek embertársaik miatt teszik..

Nagyon kevés pap van akit már nem érdekelne a pénz.

2013. júl. 14. 22:32
 8/16 Prókátor ***** válasza:
35%

Off #5. nek!

Pap van a zsidóknál, a muszlimoknál, a hindiknél, és minden más vallásban. Pap alatt olyan embert szoktak érteni, aki a szertartások levezetéséért és végrehajtásáért felelős.

Amúgy valóban, a katolikusoknál nem szoktak szabott tarifát felállítani a szertartásokért (bár hallotam már ellenkezőjét is), evileg valóban megtennék ingyen is, de a honorárium is szokás.

Viszont amit mondtam, azt általánosságban, minden felekezetre, minden vallásra, minden emberre általánosságban értettem!

2013. júl. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

off Prókátornak:


de csak egy pap van, aki keresztel:))

2013. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%

Igaz van a kérdezőnek ebben is, szal megy a duma, h add oda az utolsó vasad is(van ilyen a Bibliában)

Erre fel a pápa meg limoval jár, tele vannak arannyal, a hívek be se mehetnek stb.

Ennyit a nagy szeretetről.

2013. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!