Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretni Istent nem feltételes...

Szeretni Istent nem feltételes szeretet-e?

Figyelt kérdés
Imádkozunk Hozzá, ki leborul, ki letérdel Előtte...Szeretjük Őt, mert Ő Isten...De az embert nem kéne ugyanúgy szeretni, tisztelni? Ha a társaink előtt nem vagyunk képesek morálisan leborulni, akkor, hogyan akarjuk ezt Isten előtt megtenni? Csak azért szeretjük Őt, mert Ő a Teremtő? Mert ad nekünk valamit? Vajon saját érdekünkben szeretjük Őt? Ti akkor is szeretnétek Istent, ha megalázna, bántana és a pokolba vetne amolyan próba gyanánt? HA egy koldus ember képében jönne veletek szembe, megvetnétek?

#feltétel #Isten #képmutatás #valódi szeretet
2013. júl. 23. 00:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Elgondolkodtató.

Én a magam részéről azt tudom válaszolni, hogy Isten engem még nem bántott, alázott, gyűlölt, ahogy más embert. Istent nem nehéz szeretni, de az embert igen, mert sokszor végtelenül gonosz és nagyon bántó.

2013. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Javítok: ahogy más ember.
2013. júl. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3%
Isten eleve nem lehet gonosz, mivel nem létezik, csupán egyesek képzeletében, ők meg, mivel úgy kényelmes neki egyfajta pótapuciként tekintenek fel rá, aki csak is szerető és jóságos lehet.
2013. júl. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Szeressük egymást ***** válasza:
88%
Azért lettünk hívők, mert elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. A Biblia felszólít minket hogy 'mi szeressük Őt, mert Ő előbb szeretett minket!' A mi szeretetünk azért feltételes mert csak reakció Isten szeretetére. Mégpedig úgy hogy a szívünk hit által tényleg megtapasztalta Isten szeretét és ez váltja ki bennünk a szellemben való imádatot: Isten jelenléte. Egyedül Isten méltó imádatra, egyszerűen azért mert nincs más alternatíva. Ha Ő nem adott volna életet az embereknek, akkor a bűnös dolgokat sem cselekedhetnék. Ha Istennek csak magára volna gondja, akkor visszavonná Szellemét és a föld egy pusztaság lenne. Csak emiatt is méltó a legkitüntetettebb szeretetre és tiszteletre. A Jelenések könyvében a 4.-5. fejezetben a mennyei lények az imádatukban Istennek az Atyának és a Báránynak a szentségét és a személyét magasztalják.
2013. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A védikus szentírások azt mondják, hogy nekünk meg kell tanulnunk tiszta motivációval, önzetlenül szeretni Istent, mivel elfordultunk Tőle. Azonban ahhoz, hogy szeressük Istent, akkor szeretnünk kell minden egyes élőlényt, ami létezik az anyagi világban. Vagyis mindenkit, minden egyes élőlényt (embereket, állatokat, növényeket) önzetlenül kell szeretnünk, és akkor Istent is fogjuk tudni szeretni.


Emellett Istent ne azért szeressük, mert Ő ad valamit. Szeressük Őt önmagáért ki-ki a saját hangulatában. Ő mindig teljesíteni fogja a vágyainkat, de ettől függetlenül kell Őt szeretnünk, akkor is ha nem viszonozza vagy eltapos, elpusztítja ezt az anyagi testünket. Ez a feltétlen szeretet.

Az utolsó kérdésedre válaszolván, ha látok egy koldus embert, akkor próbálok segíteni neki úgy, hogy az jó legyen a lelki élete szempontjából.

A legnagyobb ajándék amit adott nekünk Isten, az a tiszta, önzetlen istenszeretet. Ezt tovább adni pedig a legnagyobb önzetlenség, a szeretetnek a megnyilvánulása.

2013. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Isten természetesen nem gonosz, hanem Abszolút, jó és rossz csak két polaritás a lelki síkon már nem létezik ilyesmi. A kérdésemben inkább jelképesen használtam a gonosz jelzőt, Istennek nem érdeke nekünk rosszat okozni. Hat éve tanulmányozom a védikus írásokat is kedves válaszoló, de inkább egymás szolgálatán kellene koncentrálnunk. Isten boldogabb, ha a szolgáját szeretjük, mint Őt. Szerethetjük Jézust, vagy a hívőket, de az apa legnagyobb boldogsága, ha a fiai békében élnek és elfogadják egymást :D Hiába szereted apádat, ha gyűlölet uralkodik a testvérek között :D Az apának ez a lehető legrosszabb... köszönöm a szép válaszokat!

2013. júl. 23. 12:44
 7/20 A kérdező kommentje:
A koldus pedig csak egy példa volt, persze hogy nem adok neki pénzt a szenvedély vagy tudatlanság kötőerejében. De ha támogatom őt anyagi törekvéseiben (pl. megveszi a napi alkoholt) azzal hamarabb kielégíti itteni vágyait és gyorsabban fejlődhet. A bhakták nagy százaléka nem jut a lelki bolygókra, hanem a mennyei bolygókon ragad, ahol kiélheti elfojtott, tudatalatti vágyait. :D
2013. júl. 23. 12:48
 8/20 A kérdező kommentje:
Én gyakran beleesek abba a hibába, hogy az állatokat jobban szeretem, mint az embereket. Tényleg az ember sajnos elég negatív lehet, de nem szabad megengednünk nekik, hogy feldühítsenek! Minden rajtunk múlik! Istent valóban könnyebb szeretni...de számomra ez nem kifogás, hogy Istent azért szeretem, mert az ember rossz! Ha itt nem tanusítunk feltétel nélküli szeretetet, akkor hogy akarjuk szeretni a Végtelen, Teremtő, Gyönyörű Istent? :D♥
2013. júl. 23. 12:53
 9/20 anonim ***** válasza:

Haribol Kedves Kérdező!


Igen, jól mondod, egyetértek veled. Szolgálnunk kell egymást, ez az igazi szeretet. Mindenki Krisnától származik, így Ő mindenkinek az apja. Ő az eredete mindenkinek és mindennek. Vagyis mindenkit kell szolgálnunk.

Sejtettem, hogy csak egy bhakta az, akiben felmerül egy ilyen kérdés. Örülök, hogy találkoztunk. :)

Megkérdezhetem, hogy kit tisztelhetek meg benned?

Köszönöm.

Haribol!

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 poet1 ***** válasza:
Krisna? Ugyan már. Egyvalami még: a szeretet legnagyobb foka a közösségen áll
2013. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!