Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták honnan vagytok...

Ateisták honnan vagytok biztosak e dologban?

Figyelt kérdés

Nagyon tudjátok kritizálni a keresztényeket és a bibliát/pl. nem hiszitek, hogy van pokol/, de kérdem én:mi van akkor,ha mégis nekünk van igazunk,ezen nem gondolkodtatok el??

Csupán csak kíváncsi vagyok tényleg.



2013. júl. 26. 20:20
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
79%
Elmesélték már sokan, hogy visszatértek a halálból; és? Ostobaság elhinni mindent, amit mondanak, amit írnak, amiről cikkeznek, mert lehet, hogy abszolút nem igaz az egész. Szóval amíg én magam nem tapasztalok meg ilyesmit, addig nem fogok hinni ilyen elbeszéléseknek.
2013. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
83%

A halálból visszatértek, nem konkrétan a halálból jöttek vissza hanem a klinikai halálból! Az utóbbinál még visszalehet hozni, sőt egészen amíg a tényleges halál be nem áll addig az agy is működhet ezáltal hallucinációkat gyárthat. Ha valaki azzal,jön,hogy több napig volt halott stb. az semmit sem jelent.Amíg visszahozható (időtől függetlenül) addig nem halt meg ténylegesen. Ráadásul van itt egy nagy kérdés! A látomásokat a "halál" alatt látták vagy a visszatérés után, és csupán időben oda helyezték.(a halál idejéhez a látomásokat)


vannak még olyanok, akik míg "halottak" voltak (klinikai halál) addig mindent hallottak a környezetükben. Ilyen kómásoknál is előfordult már.Nem haltak meg csak a testük vált "irányíthatatlanná".


Nem mindegyikre igaz az amit írtam. Voltak esetek amiket nem tudtak megmagyarázni, ezt én is beismerem, de ez nem ok arra,hogy akkor az összeset ilyennek gondoljuk.


Válaszolva a kérdésre: Ha most tudnám meg,hogy létezik Isten, akkor meg a róla alkotott képet kétszer olyan erősen kérdőjelezném meg. Ha pl. olyan mint a Bibliai Isten akkor nincs mit tenni,ezentúl nem fogok kételkedni benne.


Nem biztos,hogy ezeket csinálnám mert más ha elképzeljük és más ha belekerülünk egy ilyen szituációba.

2013. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

17-es tudom én is ,igazad van,csak kíváncsi voltam.

De már nem vagyok az,ennyi elég volt!

Komolyan!

2013. júl. 26. 21:16
 24/52 anonim ***** válasza:
53%

Aban a néhány sorban benne vot a válasz. Abban vagyok biztos, hogy az az isten, amit a kersztény egyház állít, az úgy nem létezik, hiszen alapvetően nem is ők találták ki, hanem a sumerok! Egyébként nem vagyok biztos semmiben, abban sem hogy van-é isten, vagy nincs!


Ha isten és istenek egy magasabbrendű létforma, akkor van, vannak istenek! Nem is deffiniáltad eddig te sem, mi is az az isten! Ha abban hiszel, amit a biblia állít, arra én azt mondom, nem létezik. Lehet, sohasem tudjuk meg, kinek, melyikünknek van igaza...

2013. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
30%
24-es egyszer biztosan megtudjuk mi az igazság, az pedig a halál pillanata lesz ne feled!!
2013. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
5%
24-es egyáltalán olvastad a bibliát, mert nekem úgy tűnik nem, de minek is beszélek egy hitetlenek, de mit hiszel, hogy megszületünk, élünk és meghalunk és ennyi,vége. Egy kicsit használd az eszed ember, meg amúgy is minek írsz ide a vallás témához ha nem is hiszel?
2013. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
79%

"Nem biztos hogy bigott vallásos volt az életében!"


Aki szó szerint idéz a Bibliából a halálos ágyán az valószínűleg nem ateistaként élt.

2013. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

"Egy kicsit használd az eszed ember, meg amúgy is minek írsz ide a vallás témához ha nem is hiszel?"


Bár nem tőlem kérdezted...

De azért, mert így szól a kérdés: Ateisták.....


Ha úgy kezdődött volna, hogy "kedves hívő keresztények", akkor meg sem nyitom, hogy ne zavarjak.

2013. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:
75%
Ha ez a mi csodálatos Istenünk valóban létezne, és olyan lenne mint ahogy a mesékben leírják, akkor magyarázd meg, hogy miért történik nap mint nap annyi szörnyűség a világban??
2013. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
84%

Az egészben a legszörnyűbb, hogy milliók szenvednek folyamatosan kitalált istenek miatt.


Miattam pedig ne imádkozz, mert elhányom magam.

2013. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!