Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg tiltja a mágiát,...

Isten tényleg tiltja a mágiát, és a spirituális tanokat? és a sátánnak és Buddhának miért van hasonló ábrázolása?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok keresztény, de mivel sokat olvastam, és a szüleim azok, tudom, hogy igen, tiltja, ugyanis állítólag a vallás szerint ezeket a dolgokat negatív szellemi erők irányítják és ezért bűn. Isten nem tilt semmit. Mindenkinek van szabad akarata, csak (Isten szerint) eszerint lehet a mennybe vagy a pokolba kerülni. Szóval nem tiltja, de a Biblia szerint a pokolba kerül az, aki ezeket teszi.

Sátán és Buddha? Mire gondolsz konkrétan? Kifejtenéd?

2013. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
A keresztény vallás is egy spirituális tan, és gyakorlatilag az ima, a misebor, az oltár mind mágikus elem, a mise/istentisztelet is gyakorlatilag egyfajta szertartásos mágia. Bár az egyház más jellegű mágiát tiltja, ami szerintem csalás. A mágia nem Isten, csak az egyház ellen van.
2013. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

"Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön, sem olyat, aki jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló,vagy aki másokat megigéz, aki szellemidézőtől vagy jövendőmondótól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez." 5Mózes 18:10–11

A gonosz szellemeknek egyetlen céljuk van: elterelni a figyelmünket, és félrevezetni minket, hogy ne tudjunk személyes kapcsolatot kialakítani a Istennel. Befolyásolják az embereket, hogy ne engedelmeskedjenek Istennek. Ha tehát valaki belefolyik a spiritizmusba, az nem nyeri el Isten tetszését, nem lesz reménye a jövőre.

2013. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

"és a sátánnak és Buddhának miért van hasonló ábrázolása?"


Mire gondolsz konkrétan?


A mágia,spiritualizmus önmagában nem rossz.A késsel lehet kenyeret szelni,és lehet ölni is.Ez a lényege.viszont nem tiltja,mert szabad akartunk van.Max.felhívja a figyelmet,hogy mivel árthatunk másoknak/magunknak.Ha ennek ellenére nem hallgatunk az intésre,a negatív következményekkel szembe kell néznünk.

2013. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, tiltja, ahogy a 3as válaszoló alá is támasztotta a megfelelő igével. A négyes pedig csak személyes véleményt mondott, ami a közelében sem jár Isten akaratának.
2013. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pietrosol ***** válasza:
45%

Szia!


Ez azért lenne paradoxon, mert a kereszténység ezotéria, amely az ember belső világát világítja át.


Persze annak, aki exoterikus, külső vallásos torzulását éli, annak még a spirituális szó is idegen.


A Buddha Sátán analógiát nem értem.

2013. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

csak (Isten szerint) eszerint lehet a mennybe vagy a pokolba kerülni. Szóval nem tiltja, de a Biblia szerint a pokolba kerül az, aki ezeket teszi.


akkor az ázsiai népek mind pokolra kerülnek?! ez hülyeség!

2013. aug. 1. 20:42
 8/13 A kérdező kommentje:
láttam (de nem találom) olyan képet amin a sátán úgy van ábrázolva hogy kecske fejű ember testű, női melle volt, és bal kézzel lefele mutatott egy fél holdra a jobb keze felfelé mutatott erre már nem emlékszem talán a napra mutatott, Buddhának ugyan ez csak teljessen emberi teste volt.
2013. aug. 1. 20:51
 9/13 A kérdező kommentje:
a sátán kép meg van, [link]
2013. aug. 1. 20:53
 10/13 A kérdező kommentje:
buddhának azt a képét nem találom, lehet hogy csak egy megszerkeztett kép volt, be feketítsék Buddát vagy ilyesmi?
2013. aug. 1. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!