Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ha más vallású...

Keresztények, ha más vallású kultúrába születtetek volna, akkor annak a kultúrának a vallását hinnétek igaznak?

Figyelt kérdés
Legyen az akár muszlim, ógörög, vagy egy afrikai törzsi vallás.

2013. aug. 7. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy nehéz kérdés... de szerintem én nem, ezt az is mutatja, hogy áttértem a csalásom vallásából. Bár egy olyan helyen ahol nem elérhető annyira a Biblia mint pl Afrikában lehet, hogy nem tudnék áttérni, hisz nem ismertem volna meg az Szentírás igazságait.
2013. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert katolikusnak lettem nevelve, de nem hiszek a dogmákban és okkultizmusban. Sok névlegesen keresztény lett ateista. Ez egy döntés, nem vak hiszékenység.
2013. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
A Biblia is egyértelműen azt tanítja (a példái által is), hogy ha kell, változtatni kell a hitnézeteinken és/vagy a vallásunkon az igazságért!
2013. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hol?

Az igazság nem változik és nem relatív.

2013. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom. De nagyon sok keresztény afrikai van, vagy áttért zsidó, muszlim, vagy bárki, aki más vallást gyakorolt. Ha ők meghallották, akkor én is biztos.
2013. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Lost in the Darkness (R.I.P.) válasza:


Hol?

Az igazság nem változik és nem relatív."


A bibliai időkben is számtalan, egymásnak is ellentmondó vallásforma volt, ha valaki szeretett volna csatlakozni az igaz keresztény gyülekezethez, annak változtatnia kellett. Pál is példa erre. Ez persze az első sz.-ban még önkéntes döntés volt, később az egyre nagyobb hitehagyás következtében egyre kevésbé sajnos!

2013. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván igen, pláne, ha nem is ismerhettem volna meg a kereszténységet.
2013. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
87%
Szerintem igen,mert ha abban nevelkedtem volna,akkor azt gondoltam volna helyesnek.Ahogy most is teszem a kereszteny vallassal.
2013. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,h ha más vallásba születtem volna bele,akkor azt tartanám helyesnek.
2013. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

,, A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.,, (Zsid 11:1)


A vallásnak az a lényege, hogy hiszel valamiben az élet értelmétől és céljáról, ami NEM bizonyítható a tudomány eszközeivel. Pont ez a lényege!


Hogyha Taiyuan "városkába" születtem volna, akkor is keresztyén lennék most? Valószínűleg nem, de hiszem hogy Isten gondolna rám. A Biblia írja, hogy rájuk is gondot visel.


De most egy olyan kérdést teszel fel mégis, amire csak az tud igazán válaszolni, aki nem keresztény (keresztyén): ugyanis ahhoz éppen hogy a lerögzített nézőpontomat kéne otthagynom. Ebben az esetben minden relatív lenne. A bibliai idézet pedig pont arról szól, hogy vaknak kell lennünk ebben a tekintetben. Pontosan ez a hit.

2013. okt. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!