Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten segíthet?

Isten segíthet?

Figyelt kérdés

Mostanában nem úgy jöttek össze a dolgaim, ahogy azt szerettem volna.

Ritkábban elszoktam járni a templomba. Ma elhívtak, hogy menjek el este a templomba, én meg mondtam nekik, hogy nem megyek mert semmi értelme. Nem is segít isten. Ők erre azt mondták nem is tudom mit beszélek, akkor maradjak itthon. Mert, hogy holnap lenne az úrvacsora és így nem mehetek.


De mostanában tényleg olyan elveszettnek érzem magam. Most az éven fejeztem be a sulit és kézhez kaptam a szakmámat. Szerettem volna menni egyetemre folytatni a szakmámat, de nem vettek fel. Tudom magam miatt, mert a matekba nem fektettem elég hangsúlyt. Most úgy akarnám, hogy ebben a félévben javítózok érettségiből meg leteszem a nyelvvizsgát. Érettségi után elmegyek dolgozni, és jelentkezem a keresztfélévesre. Sportban is szeretnék versenyezni, thai boxolok. De nincs elég erőm ehhez, elvagyok veszve úgy érzem. Kicsit nehéz így leírni, de nincs az az önfeledt boldogság. A csajozás se érdekel mostanában, pedig lenne 1-2 jelentkező, mind nagyon szépek, csinosak én még is tojok rájuk. 19 éves vagyok, lassan 20 és ahogy leírtam a teendőket annak mind kellene, hogy sikerüljön. Talán most el is fordultam istentől. Sőtt biztosan.


1szer elmentem egy hitgyülekezetbe. Jött egy amerikai pap. Azt mondta: Minden nap a bibliából olvass el 2részt az ószövetségből és 1 részt az új szövetségből és Isten megsegít téged, jól fog menni az életed. Az életben sikeres leszel.

Az első hónapban el is olvastam az adott részeket. De aztán ez így néha néha mikor eszembe jutott 1-2 napig tartott.


Tehát most ez lenne velem, nem tudom mit tegyek. Segítsetek!



2013. aug. 17. 18:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hiszek Istenben és tudom, hogy van. De még se teszek úgy, hogy jó legyen mind a kettőnknek. (bocsi, ha valahol nem írtam helyesen, csak gyorsan írtam)
2013. aug. 17. 18:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Én hitgyülises vagyok, de ezt nem gondolom, hogy így van.

" Azt mondta: Minden nap a bibliából olvass el 2részt az ószövetségből és 1 részt az új szövetségből és Isten megsegít téged, jól fog menni az életed. Az életben sikeres leszel. "

2013. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Én a nagybácsim halála óta nem hiszek abban, hogy ha van Isten, akármennyire is törődik velünk. 58 éves volt, egészséges, rendszeresen járt templomba, amikor tudott adakozott, és nagyszerű apa és férj volt. Mégis tüdőrákot diagnosztizáltak nála, és hiába imádkozott érte a családja az orvosi kezelések mellett, lassú és fájdalmas halált halt. Hol volt ilyenkor Isten, aki mindenhatónak és kegyesnek állítja be magát?

Ne bízz abban, hogy más segít rajtad, mert nem fog. Esetleg hamis reményt ad, amit kihasználhatsz, de ezzel csak magadat csapod be. Ha thai box versenyző akarsz lenni, a bibliaolvasástól nem javul az erőnléted vagy a technikád, de a gyakorlástól, edzéstől igen. Az önbizalmadat meg saját módon növelheted meg.

Amit a gyülis pap mondott az iszonyat nagy baromság. Miért érdekelné Istent az, hogy mennyit olvasol? És hogy gondolod azt, hogy Isten megsegít? Lejön angyali szózattal, és a kezedbe nyom valamit, vagy alvás közben feltölt energiával? Ezt sose tudtam megérteni...

2013. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igazat mondott az a lelkész. Pap katolikusoknál van.

Én az öngyilkosság határán táncoltam, egyszerűen minden rossz volt. És megtértem.... a megtérő imát neked is ajánlom, nagyon jó dolog mikor érzed, hogy hogyan változol belülről, hogy formál, alakít egy hatalmas erő.

Imádkoztam azért, hogy értsem a Bibliát, mert addig hiába olvastam, nem mondott nekem semmit és az is teljesítve lett. Mikor megnyíltak az igék, az megnyugtató volt és rengetegszer erőt adott.

Nem kaptam milliókat Istentől, nem kaptam egészséget, mást kaptam: egy új belső életet. Nem tudom leírni neked szavakkal amit ilyenkor érez egy ember, de segít, hidd el.

De ahhoz bíznod kell, kérned kell és tényleg olvasnod kell a Bibliát, ne aggódj, majd ő irányítja a szemed, hogy mit olvass, hogy építsen.


Cigánysongoku: mindenki meghal. Én is. Lehetek bármekkora hívő, elképzelhető, hogy rákos leszek én is, és nagyon fog fájni, de nem érdekel, ahogy gondolom nagyapádat sem érdekelte, mert én is és ő is nagyon várja, várhatta, hogy találkozzon személyesen az Úrral. A tagadók ezt nem értik, hogy nem ez az élet számít és minket nem vág földhöz a halál, mert ahogy lecsukódik a szemünk, ahogy nagyapádnak is, neki onnan milliószor jobb, olyan jó, amit te nem tudsz elképzelni. Ha ezt irigyled tőle, akkor nem vagy jó ember.

2013. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jav: nagybácsi és nem nagypapa!!!!!
2013. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes amit írsz.


az Úr vacsorát egyszer szokták körbe adni egy évben Jézus és a tanítványok sem többször ünnepelték meg nem minden hónapban.

Hiszen Jézus egyszer halt meg és nem 12x.


Más részt azok a sportok amiről itt beszélsz.. Hát nem tudom, gondolkodtál már azon Jézus mit szólna ha egy keresztény ilyesmit sportolna...

Csajozás, sem érdekel.... Hát egy keresztény nem így gondolkodik, és nem él parázna életet.


Persze írhatnék még azokról a negatívumokról amik a Keresztény élet ellentétjei, és Te ezeket éled, De a Teremtőtől vársz segítséget.


A Bibliát pedig nem csak olvasni kell, hanem az szerint élni.

Azért érdekelne, hogy miért vársz Istentől segítséget, ha homlok egyenest az akarata , kérése ellen élsz...


Katy Weaver

2013. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy ezt is gyakorolni kell mint minden mást, nem elég azt mondani, hogy hiszek istenben és segíts nekem. Ezáltal változik meg az ember és sikeresebb életet él. Így értette az a pap.



A nagybácsit sajnálom.

Az is lehet, hogy ő tehetett róla, hogy rákos lett. De attól, hogy 58 évesen halt meg az nem az jelenti, hogy Isten nincs. Lehet, hogy neki sokkal kevesebb volt megírva. De ez csak egy saját vélemény. De több féle úton is ellehetne menni. Az is lehet, hogy neked van igazad.


Az én nagyapám nem volt nagy hívő, ő is tüdőrákban halt meg, de ő cigizett is világéletébe. 78évesen halt meg.

Még is amikor gondja volt mindig Isten nevét mondta. Lehet, hogy sose mutatta ki, de szerintem hitt benne.


Úr vacsora többször is szokott lenni. Jézus nem hiszem, hogy szólna bármit is. Hisz abban az időben meg is ölték egymást. Ez meg csak egy sport. Tudom, hogy úgy van " ne bántsd fele barátodat" de ez egy sport.


A csajozás nálad egyenlő a sexel? A bibliában úgy van, hogy ne paráználkodj. Ebben pedig a sexet érti. Csak a feleségeddel feküdhetsz le. De a csajozás alatt nem ezt értem, hogy elmegyek és sexelni fogok bárkivel is.

A csajázás számomra összejönni valakivel és max csókolózni egy szórakozó helyen. Isten nem tiltotta meg a szórakozást. Ez pedig nem paráználkodás.

Szerintem te nem vagy teljesen tisztában a dolgokkal.


Egyébként mindenkinek köszönöm a kommenteket.

2013. aug. 17. 22:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem Sértegetés céljából írtam amit írtam, Kedves Kérdező.

De a keresztény magatartásról és annak lehetséges életfelfogásáról kérdeztél, ezért bátorkodtam, leírni a válaszomat.

Természetesen tiszteletben tartom a nézetedet, és a döntés meghozatala a Tiéd, Én csak vázoltam a bibliában leírtak súlyosságát, amit ma nagyon lazán vesznek.


Egy keresztény nem jár olyan társaságba jövendőbelit keresni, ahol nem értenek egyet a bibliában leírt keresztény élettel. A csajozás, nem keresztény viselkedés, még ha a nemi kapcsolatig nem is jutott el,

És azzal lépnek "csókolózós" helyzetbe, aki már biztos partner a házasságra.


a világi emberek ezzel természetesen nem értenek egyet.

S nem a szórakozással van a baj, hanem a szórakozásnak bizonyos formáival.

A Kérdés, Jézus elmenne-e ilyen "helyekre" szórakozni hogy Ott "csajozhasson"?

Ha nem akkor Én sem. Jézus kizárólag olyanok társaságát kereste, akik egy mértéket igyekeztek megütni az Ő életfelfogásával, és segített is nekik, hogy elhagyják, a helytelen "szórakozó" helyeket.


Jézus sportolna-e olyat, ami a harc és a verekedés gyakorlásárt támogatja elő.

Péternek azt mondta:

"Tedd helyére kardodat, mert aki kardot fog kard által fog elveszni"

A Zsidók még háborút viselhettek, egy ok miatt másokkal, De Jézus a Keresztényeknek már tiltotta hogy súroljanak, vagy játszanak azzal a gondolattal, hogy meddig mehetnek el bizonyos nem keresztény dolgokban

Vannak más sportok, is ami elfogadhatóbb, ezeknél.


A lényeg, fel kell tenni a kérdést, Jézus tenné-e és egyet ért e ezzel?


Persze a döntés, mindenkinek egyéni felelőssége.


Katy Weaver

2013. aug. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van bizonyos részekben, viszont én nem tudok úgy élni 100%-ban ahogy kellene a biblia szerint. PL a thai boxról se fogok leállni mert ezt akarom csinálni. Meg a csajozásról se tudok leállni és csak 1 lány mellett tölteni, még csak most vagyok fiatal. A többi dologban, hozzáállásban megpróbálok változtatni, de erről a két dologról nem tudok és nem is akarok leszokni. köszi a választ
2013. aug. 18. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Isten nem nagypapa edesapa es mikulas kevereke bar az 5 eves lanyom igy latja.

Ne gyerekessen gondolkodj ha neked nem segit ugy ahogy te akarod akkor nem letezik.

lehet a kuzdelem pont az ami neked segit tovabb lepni noni az eletben szebb es jobb jovot nemesebb lelket elerni.Sot biztos vagyok benne.Turelem es hit minden javadra szolgal majd.


A rakos nagybacsi : emberek gyerekek kuldetese feleadata egyszer veget er a foldon es visszater a lelkuk a teremtohoz kinek elobb kinek kesobb. A halal nem faj es nem szomoru a haldoklo megbekel es fajdalma elmulik orommel megy a teremtohoz ha ideje lejart.

csak az ittmaradottaknak faj a gyasz a halottnak nem.

2013. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!