Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek szép valláson alapuló...

Ismertek szép valláson alapuló metaforákat?

Figyelt kérdés
Hit, vallás - olyan történetekre, metaforákra, hasonlatokra gondolok, amelyek motiválóan hatnak az emberre. Például: van egy hegy, melynek törzsében minden oldalról más vallások laói lakják, és ugyanaz a cél, megmászni a hegyet, a csúcson azonban ugyanoda jutnak. Tanúság: ne ítéljük el más vallások népeit.

2013. aug. 20. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nem az, viszont nagyon tetszik: "A templomba járás csak annyira tesz kereszténnyé (vallásossá), mint a garázsban állás autóvá."
2013. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez az egyik abból az 5-ből, amit eddig találtam, és tetszik. :)
2013. aug. 20. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez jutott eszembe:


A kis Jézus aranyalma, boldogságos Szűz az anyja

2013. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vallás és tudomány nem ellenségek, csak más-más nyelven mondják el ugyanazt.
2013. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elso valaszolonak a 'templombajaras' szot a 'Bibliaolvasassal' lehet behelyettesiteni...

Az utobbi a Hit-Gyulekezetesek figyelmebe ajanlom, az elobbit a katolikusokeba...

--------------------

Ez megtortent :

Betelefonalt valaki a plebaniara, kerdezi: "milyen mise lesz ma: szlovak, vagy magyar ?

Mire a pap nagy bolcsen mondja: milyen mise ? SZENTmise lesz !


(Szlovakiaban a templomokban osszekotik a vallast a nemzetiseggel, vagyis a politikaval - ami nekem egyaltalan nem szimpatikus. Hangsulyozzak a magyar nyelven valo imatkozas jogat, a magyar nyelvu szentmiseket, ilyen dolgokert harcolnak, mikozben elfelejtik hogy nem ez a lenyeg...

hanem az, hogy mi van a szivedben, mikor imatkozol,es nem az, hogy milyen nyelven mormolod az imat. a hit egyetemes, a vallas sajnos szetvalaszt)

2013. aug. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Bár a metaforákat nem a Bibliából kérted, ezek azok és vallási metafora.

Jézus szívesen használt metaforákat is, melyek még erőteljesebb hasonlatok. A metafora úgy utal egy dologra, mintha az valami más lenne. Jézus akkor is egyszerűségre törekedett, amikor ilyen hasonlatokat alkalmazott.

"Ti vagytok a világ világossága. Nem lehet elrejteni a hegyen fekvő várost. Az emberek, ha lámpát gyújtanak, nem a véka alá helyezik, hanem a lámpatartóra, és fénylik mindazoknak, akik a házban vannak. Hasonlóképpen engedjétek fényleni világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak."Máté 5,14-16

vagy:

"Ti vagytok a föld sója; de ha a só elveszíti az erejét, hogyan adják vissza sósságát? Semmire sem jó többé, csak arra, hogy kidobják és megtiporják az emberek."Máté 5,13

vagy:

"Én vagyok a szőlőtő, ti vagytok a szőlővesszők. Aki egységben marad velem, és én egységben ővele, az sok gyümölcsöt terem; mert tőlem függetlenül semmit sem tehettek."János 15,5


Tele van metaforákkal Jézus tanítása.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!