Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet utánanézni hogy a...

Hol lehet utánanézni hogy a Biblia hogyan nézett ki az eredeti nyelven, milyen magyar jelentései vannak az eredeti nyelven íródott szónak?

Figyelt kérdés

Szóval hogy van-e valami lehetőség hogy mondjuk utánanézzek hogy egy bizonyos szónak hogyan nézett ki az eredeti jelentése,anélkül hogy tudnék ógörögül,arámul,stb.

Előre is köszönöm a válaszolóknak:)


2013. aug. 22. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Az attól függ, hogy ószövetségi, vagy újszövetségi szakaszról van-e szó. Az előbbi bonyolultabb, tekintettel arra, hogy az eredeti héber (arám) írás un. kvadrátírás, egészen más betűkkel, magánhangzók nélkül (kivéve a punktált szöveget, de ott is csak jelölések vannak). Szóval ahhoz célszerű először megtanulni héberül olvasni ráadásul balról jobbra.


Az újszövetségi azért egyszerűbb, persze itt is "bogarászni" kell. Ajánlom a [link] oldalt.


Ha vállalkozó kedvű vagy és tudsz angolul segíthet még a Bible discovery nevű program: [link]


Ha pedig lustább vagy én is szívesen segítek... ;-)


Üdv. Péter

2013. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Én alapból balról jobbra olvasok
2013. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

...én meg kéztévesztő vagyok! ;-)))))

Szóval helyesen: jobbról balra.


Üdv. Péter

2013. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

"Ha vállalkozó kedvű vagy és

tudsz angolul segíthet még a

Bible discovery nevű program:

[link]

biblia-letoltes.php"


Ez egy magyar program. Valameddig ingyenes. Próbáld ki, nagyon hasznos.

2013. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Péter arra gondolt szerintem, hogy a Bible-Discovery-nek az ószövetségi részében nincs héber-magyar szótár, de van héber-angol. Így, ha valaki tud elég jól angolul, sok mindennek utána tud nézni az Ószövetség eredeti szövegében anélkül, hogy egy mukkot tudna héberül. :)

Tényleg jó program, tudom ajánlani, bár nemcsak szorgalom/lustaság, hanem pénz kérdése is.

2013. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A programnak VAN héber-magyar szótára. Abban az értelemben, hogy ha megnézel egy szövegen belül egy szót, kiírja a jelentéseit.


Példa:

Zsolt 16:4 Megsokasodnak fájdalmaik, akik más [isten után] sietnek; nem áldozom meg véres italáldozatukat és nem veszem nevüket ajkaimra.


Az első szó, megsokasodnak:

H7235 רָבָה (ráḇáh)

- A) Kal

1) sokasodik, gyarapodik; soknak, számosnak lenni

2) nagynak lenni; naggyá válik, megnő

B) Piél

1) megsokasít, megnövel

2) haszonra tesz szert

3) felnevel

C) Hifil

1) megsokasít, megnövel

2) főnévi igenévvel: sokat (tesz valamit)

3) infinitivus absolutus (הַרְבֵּה): sok

4) sokat ad

5) sok van neki valamiből

6) naggyá tesz


Etimológia: alapszó


Ehhez miért kell angol nyelvtudás? Meséljétek már el!!! Kösz!

2013. aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, pontatlan voltam, mert van hozzá héber-magyar szótár, viszont ez egy külön megvásárolható modul, nem jár az alap programhoz, és 7000 Ft-ba kerül. A héber-angol viszont hozzátartozik az alapverzióhoz.
2013. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!