Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református menyasszony,...

Református menyasszony, katolikus vőlegény. Hogy oldjuk meg a templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Én református vagyok, és konfirmáltam is. A párom katolikus, de nem tartja a hitét, csak meg van keresztelve. Református templomban szeretnénk esküdni, és majd a gyerekek is reformátusok lesznek, mivel páromat nem érdekli a vallás szabad kezet adott. Azt szeretném tudni, hogy ha a párom meg van keresztelve katolikusként, de nem áldozott attól még esküdhetünk a református templomban? Azt tudom, hogy nem baj, ha katolikus, csak hogy nem is áldozott az baj lehet? Az biztos, hogy nem fog sem áldozni, sem konfirmálni, mivel nem hívő és ideje sincs rá, az esküvőt is én és anyukám szervezzük, mivel párom jelenleg külföldön van, a lagzira jön haza, aztán megyünk vissza ketten külföldre.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2013. szept. 13. 13:21
 1/1 klopusz ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a reformátusokat ez zavarná.

Igaz, nekem nem volt templomi esküvőm, de a gyerekeink meg vannak keresztelve. Három csemetém keresztszülei közül kettő nincs megkeresztelve, kettő katolikus, de nem gyakorolja a hitet, egy hívő katolikus, egy anglikán. Keresztelő előtt még azt sem kérdezték meg, meg vagyunk-e mi vagy a leendő keresztszülők keresztelve.

2013. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!