Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erről mit gondoltok hívők? Ha...

Erről mit gondoltok hívők? Ha csak kicsit is igaz akkor, hogy szeressük őket? Mennyire hihetőek ez a cikkek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy csak kiragadott példák.Azt is,hogy jobbos oldalak,de ott nem írhatnak igazat?

Isten minden embert egyenlőnek teremtett.Igaz?

Nem állítom,hogy túlteng bennem a vallásos élet utáni vágy,de szokott foglalkoztatni a gondolat.

Az egésszel nem tudok mit kezdeni.

Nincs bennem rasszizmus,idegengyűlölet. Sőt szeretem a sokszínűséget,más kultúrákat.

Csak hűt olvasni arról,hogy már nyugaton is van némi gond a bevándorolt feketékkel,muszlimokkal,cigányokkal.

Nem tudom,hogy lehet ezeket a negatív dolgokat,ha csak részben igazak is ,összeegyeztetni A bibliai szeressük egymást,fordítsd oda a másik orcádat, stb. világbéke dolgokkal.

Még csak a kérdést sem tudom rendesen megfogalmazni.

A világképem kezd változni és félek nem "jó" irányba.Persze kérdéses mi a "jó".


-- [link]


-- [link]


-- [link]


A kérdés az,hogy az igaz hívők,hogy látják az ilyesmit.

A multikultit,a rasszok közti keveredést!,a muszlimok európai jelenlétét.

A vegyes házasság mehet?

Mert aki ezt nem tartja jónak az rasszista,idegengyűlölő meg stb.

Én meg már nem tudom mit gondoljak.

Ti,hogy tudjátok ezt összeegyeztetni a vallási útmutatásokkal?



2013. okt. 9. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Abszolút racionális és logikus érvet írok neked:

Mennyiben különb abban a pillanatban bármelyik cigány, zsidó, arab,latin,fehér vagy indián amikor megszületik. Pontosan ugyanolyan értékes vagy rasszista szemszögből pontosan ugyanolyan értéktelen. Hogy a kultúra a neveltetés utána hogyan zajlik nem az ember és nem a rassz hibája, persze az emberré egy idő után de akkor is csak az egyéné, ha sok cigány lop is a problémájuk egyéni, és nem faji vagy rassz alapon öröklődő tényező. Mennyiben volt különb nálad születése pillanatában az a bevándorló indiai angliában aki esetleg most drogdílerként tevékenykedik,semmiben. Ez legyen az alapállás és innentől kezdve átlátod hogy a rasszizmushoz nagyon primitív ember kell és nagyon erős propaganda. A bevándorlási problémákat is szerényen véleményem szerint csakis a tolerancia mentén lehet megoldani. Persze nem az amerikai piacgadasági tolerancia mentén, ahol tolerancia szó alatt a kizsákmányolás folyik mind emberi mind természeti erőben és értékben.

2013. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szeressük egymást ***** válasza:
65%
Lehet hogy Európa 50 év múlva muzulmán kontinens lesz, de szerintem addigra lejár a pogányok ideje is. :-(
2013. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező.


Bizonyára te is tudod, hogy azt nevezhetjük kereszténynek, aki Jézust utánozva éli az életét.

Ő példát hagyott nekünk, hogy ahogy Ő élt mi is úgy éljünk, ettől illik az egyénre hogy keresztény, vagy sem.


Jézus mindenkiért meghalt,még a bűnözőért is, megelőlegezve a bizalmat nekik, és mindenkit szeretett

Ez nem azt jelenti, hogy amit tesznek azt kell szeretni.

De alapból azért kell szeretni, mert Isten is szereti őket, és ad nekik is esőt, termő földet, stb.

Ha nem így gondolkozol akkor ne utánozod Jézust, és magadhoz ragadod az ítélkezés jogát.

Egyebek mellett Jézus az mondta, hogy a gonoszt jóval győzzük meg.


Katy Weaver

2013. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Okold azokat "fönt", akik játsszák a politikai sakkjátékukat. Mert nem lenne itt semmiféle bevándorlás ha ők nem így akarnák hogy így legyen. Mert ők se nem muszlimok se nem cigányok, se nem feketék se nem fehérek. És örömmel nézik ahogy az egyik támad a másik védi magát, és ők meg ott "fent" uralkodhatnak mindkettő felett.
2013. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az elsőé nagyon tetszik. Kifejtenéd az amerikai piacgazdaságos toleranciát?

2013. okt. 11. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!