Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki öngyilkos lesz,...

Ha valaki öngyilkos lesz, akkor kerülhet még a mennybe?

Figyelt kérdés
2007. okt. 2. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha szigorúan szó szerint vesszük a keresztény tanítást, akkor nem. De ma már átértékelik a régi elutasítását például a temetéseknek is, mivel nem tudhatjuk, mi történik, amikor az öngyilkos találkozik Istennel. Nem tudhatjuk, mi zajlik az öngyilkos fejében, a halála előtti pillanatban. Vagy akár a pillanat törtrészében. Mi nem tudjuk. Isten igen. És Ő végtelenül irgalmas. Egy öngyilkos az utolsó pillanat utolsó töredékében is ráébredhet, hogy ezt nem kellett volna. Valószínűnek tartom, hogy ott és akkor, amikor már világosan látja, mit tett, megbánja a tettét. És akkor Isten megbocsát, mert Ő végtelenül jó!
2007. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Létezik az az úgynevezett utolsó kenet... :) Jól kell időzíteni az öngyilkosságot, valami "lassabb halálmódot" választani, kérni egy papot, hogy adja fel az utolsó kenetet (ennek feladását nem tagadhatja meg!)... a többi "magától értetődik".


A kicsit kifinomultabb keresztény gondolkodás pedig azt mondja, hogy nem tudni, hogy "bejutsz-e" a mennybe öngyilkosként, de az biztos, hogy oda "üres kézzel térsz be". Nem mindegy, hogy mit viszel a földi életedből oda.

2007. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
26%
Nem kerülhet a biblia szerint. De őket sohasem értettem...ha félnek attól, hogy pokolra kerülnek, akkor miért nem öletik meg magukat valakivel, ha úgyis el akarnak patkolni?
2007. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem kerülhet! Még a legvégső esetben sem szabad ilyet tenni.
2008. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Menny és pokol nem létezik .Egy magasabb szintű létforma igen én hiszek az újjászületésben és a karmikus rendben.Ha öngyilkos leszel a következő életedet úgy kell majd választanod ,hogy ezt a rossz karmát kijavítsd,tehát lehet hogy a következő lesz a pokol,vagy éppen ez volt az és azért lettél öngyilkos,ezért a következő lesz a menny!Ki tudja,hogy a földi élet nem -e egy másik élet pokla?
2008. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Isten igazságos, ezeket a döntéseket hagyjuk rá. Én csak annyit tennék hozzá: Az Isten Élet-adó Isten, és senkinek nincs joga az életet kioltani, még akkor sem, ha az ő sajátja. Az élet a legnagyobb kincs! Az legalább a tiéd :-)
2008. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
63%

Nem mondj olyat hogy menny és pokol nem létezik. Tedd hozzá azt hogy "szerintem", és máris igaz lesz az állításod ;)


A Biblia szerint az öngyilkosság bűn, és a bűn zsoldja a halál...

pl ezért szerencsétlen a szájbalövős módszer, mert nincs ideje az esetnek megbánnia...


Ha valaki leugrik a hídról, zuhanás közben szerintem 99% hogy megbánja hogy ilyen hülye volt :)


Én hiszek a szellemvilágban, így abban is hogy van Menny És Pokol is.

2008. aug. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
90%

Nem tudom miért hagyjátok figyelmen kívül azt, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy ki milyen okból lett öngyilkos.

Ha valaki egészséges és csak úgy nincs kedve élni, minden különösebb ok nélkül eldobja az életét, nos az tényleg nagyot hibázott, de a megbocsátás kétségtelen akkor is.

Ha valaki iszonyúan és reménytelenül beteg, fájdalmai vannak stb. annak elég oka van rá, és nem jár érte nagy bünti.

Ha valaki annyira beteg, hogy ráadásul nagy terhet is jelent a családjának, és nagy könnyebbséget a halálával, akkor az ő tette szinte dicséretes hőstett, ugyanígy mi mást lehet mondani azokra a hősökre, akik életüket adják a szeretteikért, pl. Dugovics Titusz, Kuckó király és sok társuk. (A Biblia szerint sincs nagyobb szeret annál, mint amikor valaki életét adja a szeretteiért.)

Non plus ultra: Jézus tudta előre, hogy elkapják és megölik, ez végső soron nem öngyilkosság?

Nem szabad hát vakon ítélkeznünk, van erre sokkal hivatottabb fórum, ahol majd megítélik tetteinket.

2009. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Valóban nem tudhatjuk ezt pontosan. Csak egy valaki tudhatja, és az maga a Teremtő Isten.

Arról is írtak, és én is így látom, hogy vannak személyek, akiket nem tudni, mi vezérelt arra, hogy ezt elkövessék. Nem szabad elfeledkeznünk a démonok befolyásáról sem.

Viszont az élet szent Isten szemében, és aki ezt eldobja, nem tartja annak. Szóval nem tudom, de úgy gondolom, ezt hagyjuk a Teremtőnkre. Ő bizonyára látta annak a személynek a szíve minden indítékát.

2010. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Pontosan olyan vagy, mint az iszlámok, akik emberek ezreit ölik meg bűntudat nélkül, mert a papjaik azt mondják nekik, hogy Allah ezért megbocsát.

Használd a józan eszedet! A mennyország egy olyan mankó amire a gyengéknek van szükségük. Az oké, hogy a középorban még hittek ilyenekben, de ma már szerintem ez elég gáz...

2010. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!