Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet elhinni Bartus...

Mit lehet elhinni Bartus László Fesz van című könyvéből?

Figyelt kérdés
Vajon mi igaz ebből? És mi az ami csak féltékenységből származik?

2013. okt. 20. 13:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Őszintén megmondom, nem nagyon tudom elképzelni, hogy mi oka lett volna Bartus Lacinak a féltékenységre. Nyilván kicsit kiszínezte a történeteket, hogy olvasmányosabb legyen, lehet, hogy sok helyen túlzó kijelentéseket tett, de ez betudható a mélységes csalódásának. Szerintem alapvetően azt írta le, amit tapasztalt, és ezek szomorú dolgok...


Üdv. Péter

2013. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen hihetővé tette maga NS,amikor próbált kézzel-lábbal tért nyerni a politikában és a HGY-s munkatársak görcsös hisztije,mikor szóba került az adott "mű".
2013. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 yuda ***** válasza:
44%

Legutolsó információm szerint Bartus L. bocsánatot kért a gyülekezet vezetőségétől a könyv megírása/tartalma miatt.

Nem kicsit van kiszínezve, hanem egy megkeseredett, megsértett ember lejárató kampánya.

Tudom ez Péter és mások számára kiábrándító lehet, hiszen annyira akarnak benne hinni.

Sajnálom. :D

Inkább Istenben higyjetek! :D

2013. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 -a- ***** válasza:
66%

Yuda ! Meg tudnád jelölni, hogy ezt honnan vetted?


Megkérdeztem tőle én is emailben:

„Üdv! itt a Hgy tagjai azt állítják, hogy Bartus László bocsánatot kért a Fesz van című könyve miatt. Ez igaz lenne? Köszönöm”


Válasza:

„soha nem kertem bocsanatot a Fesz van cimu konyvem megirasaert es egyetlen soraert sem. Soha nem is fogok, nincs is miert. Ennek nyilvanos kozlesere felhatalmazom Ont. Nemeth Sandornak lehetosege lett volna perelni a konyv barmely allitasa miatt. Nem tette. Pontosan tudta, hogy minden leirt szo igaz. A konyv nincs kiszinezve a valosaghoz kepest. Diktaturakban ilyen nevetseges, komikus es fajdalmasan abszurd esemenyek jatszodnak le. Az nem valasz egy majdnem 300 oldalas konyv konkret torteneteire, emleyeknek szamos resztvevojuk, így tanujuk van, hogy egy megkeseredett ember irasa. A torteneteknek ma is elo szereploi vannak. Ha nem lettek volna igazak, azonnal felzudultak volna. Aki megkeseredett az igazsaggal valo szembesites utan, az Nemeth Sandor, aki azota sem tudta feldolgozni, hogy valaki szembesiti az igazsaggal. Nemth Sandor olyan teljhatalmat gyakorol a Hit Gyulekezeteben, hogy azt soha senki nem kerdojelezte meg, arra soha senki nem volt veszelyes. A tavozok istenfelo emberek voltak, akik soha nem kivantak semmit, ami az ove, hanem eletuk minden perceben ot szolgaltak. Nemeth Sandor pedig aagyonterrorizalta a kornyezetet, akik eljottek, azok az eletuket mentve menekultek el tole. Szo nincs arrol, hogy barki is irigyelt volna barmit. Ezek nevetseges hazugsagok. A Hit Gyulekezete nem szunt meg., hanem ma is ugyanugy mukodik, meg kivulrol is felismerhetok a diktatura nyilvanvalo nyomai. A hivek reakcioi csak igazoljak a konyvben leirtakat, mint minden egyeb mas. Olyasmit akarnak letagadni, ami azota sem valtozott.

Felhatalmazom arra, hogy ezeket az informaciokat megossza barkivel, azok meghamisitasa nelkul. Azt mindenkeppen cafolja nyugodtan, hogy valaha barmilyen bocsanatkeres lett volna. Ezek felhaborito hazugsagok, es pontosan mutatjak annak a hazug diktatorikus rendszernek a termeszetet, amely felett Nemeth Sandor tronol es uralkodik.

Udvozlettel, Bartus Laszlo”

2013. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%
Most akkor mi van?
2013. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok!


Yuda tévedett, illetve az informátora hazudott neki...


Üdv. Péter

2013. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
Nekem valaki olyan válasza kéne, aki hitgyülis, és közel van a tűzhöz.
2013. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 kzs ***** válasza:
35%

@ Kérdező


Ez a könyv nem más, mint aljas, szemét mocsok koholmány, aminek a valóságtartalma 1 (vagyis egy) %.

AZ összes többi "tény" nem több mint szánalmas gyanúsítgatások, undorító hazug mocskolódás.


Ami engem illet, én 2001 óta vagyok tagja a Hit Gyülekezetének, és én tisztességes, jóravaló, becsületes egyháznak ismertem meg ezt a gyülekezetet.

Olyannak, ami a mai napig is méltón képviseli Krisztus Testét: tanításai teljességgel megfelelnek Jézus, és a korai kereszténység nagyjai (Pál, Jakab, János, Júdás, Péter) által megírt tanításoknak, és az Ószövetségi próféciákat is kiemelt fontossággal tanítja.

Mindebben nagyfokú keresztény erkölcsiség van, és a fiataloknak szintén ezt tanítják.


A Hit Gyülekezete minden tanítását kizárólag a SzentÍrásban foglaltakra építi, és ha bárkinek is baja van ezzel, voltaképpen a Bibliával van baja.


Ez a helyzet Bartussal is. Nem képes elfogadni a Biblia alapigazságait, sem azt, hogy az adakozás is teljességgel bibliai szokás.


Szemét, aljas módon kiforgatja, visszájára fordítja az egészet, próbálja hívők ezreit elvonni az igaz, bibliai hittől.


Bartusnak hírnév kellett: mindegy hogy kinek a sérelmére, de akkor is: csillogás és hírnév. Ezért mocskolta be a Hit Gyülit, taposta két lábbal Jézus testét.


Egy valamit viszont elfelejtett: mégpedig a Máté 7/24-25-ben foglaltakat, ami így szól: "Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát: és ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett."


Azonkívül: a Máté 7/16-20 beszél a fa gyümölcseiről, ami bizonyíték arra, hogy mit tesz valaki.


Namost én úgy gondolom, hogy Németh Sándor pontosan eleget bizonyított: tanításai ezer és ezer ember előtt bizonyulnak igaznak, és szó sincs semmiféle saját személyét érintő kultuszról.

Bárki bármikor jelezheti egyet nem értését az elhangzottakkal kapcsolatban, ami teljesen Igei: az Apcsel 17/11-ben a korai keresztény tanítói egyház a tanítások rendszeres bírálatára buzdít.


És még valamit: egyszer (ismétlem: EGYSZER) tanítana N.S. olyanokat, amik nem felelnek meg a SzentÍrásnak: EGYSZER hallanánk tőle védőszentekről, vagy purgatórium megvédéséről, vagy éppen Mária katolikus-szerű felemeléséről, és MENNE !!


Bartus egész egyszerűen nem képes elfogadni azt, hogy a Biblia igenis ír a bővölködésről (2.Kor 9), és hogy az adakozás és a tizedfizetés (Malakiás 3/10-12).


És egy egyháznak az a dolga, hogy Isten Igéjét közvetítse, még akkor is, ha az Igében foglaltak megbotránkozást kelt - beleértve a bővölködésre vonatkozóakat is.


De ennek ellenére, a Hit Gyülekezete a mai napig is teljesen anonim módon kezeli az adakozást: mindenkinek saját magára van bízva, mennyit és mikor ad.


Soha emiatt nem ért senkit semmiféle hátrány, és mondjak még valamit? Se én, se azok, akik által a Hit Gyüliben megtértem, még a tizedét se tapasztalták azoknak a vádaknak, amiket Bartus leírt.

----------------------

Az meg, hogy miért nem terelte jogi útra a Hit Gyüli?

Ó, nem azért, mert nem tudta volna.


Ezernyi embert sorakoztathatott volna fel a gyüli Bartus ellen - én benne lettem volna -, és a Hit Gyüli a gatyáját is leperelte volna Bartusról, és ezt így higgyétek el!


De létezik olyan, hogy Máté 7/24-25; 1.Kor 6/1-8; de legfőképpen a Róma 12/19 !

Úgyhogy Isten Igéjének köszönje meg Bartus, hogy nem lett jogi útra terelve!

--------------

Mondom, én - ha Isten Igéje megengedte volna - szívesen tanúskodtam volna (ezer és ezer ember mellett) a Hit Gyülekezete oldalán!


Mert az itt eltöltött idő alatt soha, egyszer sem ért semmiféle sérelem (se anyagilag, se erkölcsileg), de megtapasztaltam Isten valós létezését, Jézus közelségét, gondoskodó szeretetét.

2013. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
59%

én 91 óta járok oda. rengeteg visszás dolgot tapasztaltam én is, mindezek ellenére undorítónak tartom, hogy valaki kifelé megy a problémákkal, mint ahogy Pál is letolta a hívőket, hogy világi törvényszékek elé citálták egymást, és nem tudták ezt megoldani.


Azt azért írom, nem voltam kíváncsi a könyvre, pár visszásságot én is tudok, de ezeket belül kéne megoldani.

Azt a részét viszont megértem, néha nekem is eszembe jutott, ha valami nem igei, vagy túlzottan igazságtalan, vagy eltusolt, lehet nyilvánossághoz is fordulni.


Ha az igazságot tusolják el, akkor az igeellenes, és szerintem meg lehet lépni a nyilvánosság elé vitelt!

Volt Amerikában is olyan gyülekezet, hogy gyanították a pásztor k.rvázását, magánnyomozót fogadtak, aki figyelte, bizonyítékokat gyűjtöttek, majd szembesítették azt a gyülekezet előtt.


HGY-ben sok dolog nem igei sajnos, de jobb gyülekezetet egyenlőre nem tudok.

akik felelősek, azt akár a hívők is, de világ is felelősségre vonhatja.

Na, épp ez nem működik nálunk.


Pl a 96-os izraeli utat aki gyülis szervezte, persze nem társadalmi munkában szervezte, hanem 10%-ot lenyúlt a hívők nehezen összegyűjtögetett pénzéből magának, és 10%-ot a szervező irodának. utóbbi érthető lenne, ha nem 3000 11 különgéppel utaztatásáról lett volna szó, amire rengeteg kedvezményt intézhettek volna, ő pl "társadalmi munkában" 3000 x 130.000Ft átlagban ennek a 10%-a az akkori 30.000Ft-os havi fizetések mellett, pofátlanul mocskosan aljas dolog volt. Majdnem 40 millát számoltam, pontos összeget nem tudok.

Úgy tudom, Sándor kiakadt, mikor megtudta, de elsikálták.

Igei az lett volna, hogy elöljáróként mindenki előtt megfeddik, és visszafizettetik vele. Persze elsikálták. Ma ez az ember zsíros pénzért gondolom, az ATV tudósítója Izraelben pl...


De van olyan vidéki fiatal szolgáló, akinek a felesége öngyilkosságot kísérelt meg, annyira alázta, élősködött rajta a férje, elvált, elmenekült. A srác annyira mocskos képmutató, hogy a gyülekezettel megetette a lány hibája, és ő mindent megtett, hogy rendbe hozza az részben elismert hibáit. Ez pl 9-éjfélig tartó bezárást ordítozást, télen utcára kizárást, és sok fizikai, és lelki terrort is takar, rendkívül ocsmány válást...

Ő nagy mellénnyel másfél év után a válás után, már újra jegyes, és eteti a környezetét a nagy hazugságaival

Lány meg úgy becsömörlött mindentől, képmutató gyülekezettől is, akik kíváncsiak sem voltak az ő verziójára, de rá sem, hogy senkivel sem akar már beszélni, egyszerűen óránként gyötrődik az öngyilkosság körül... Mindkettőt évtizedig ismertem régebben.

Gyülekezet meg hagyja és megeszi a srác maszlagját , Isten kedves, szende, odaadó, báránykájára meg tojnak magas ívből. Egyszerűen egy kedves, szelíd lányból egy roncsot csinált ez a vérszívó, gyülekezet meg észre sem veszi, és a lányt írták le, vádolják, már hallottam róla aljasságokat.


Volt olyan vidéki gyülekezet, aki évekig fúrta a másikat, míg az tönkre is ment.

Sándorhoz a közvetlen közeléből 10 beszélgetés után sem jutott el a hír, hogy mik mennek, míg végül vele beszéltem, és ledöbbentem, nem is hallott róla, pedig munkatársainak mondtam 10x, hogy ez a tekintélyi rend, ő a főpásztor, tudnia kell róla, őneki feladata kötelessége ezt rendezni... 3x beszéltem vele ezekről, de semmi.

Még 7-8 év volt, míg azt a mocsok 100-ak életét tönkretevő kiskirályt, és zsarnokot (pásztort)kirúgták...


Ezeket mind, és még sok nást is, nagyon másképp kellet volna intézni. Adakozásnál is tukmálják az embert órákig, undorító!!!!

Nekem is van benne hitem, és hiszem a tized jogosságát, igei, ezen felül az adakozást is. De hányok attól, mikor fél órát, vagy mikor egy, másfél órát is ezt tukmálják az emberre, ugyanazt a pár igét újra, és újra tukmálva.


De az alkalmak is egyre laposabbak. Régen voltak szabadulások, gyógyulások, most egyre ritkább, nyelveken éneklések, betöltekezések... szerintem megy ki a kenet is.


Nem tudom milyen megújulásra várnak, erre Isten nem fog adni. Óriási megtisztulás kéne, arra adna! Alig várom már.

Jelenleg olyan gyülekezetébe járok, ahol ezekkel tisztában van a pásztor. Őt is hites tesói árulták el, nagyon aljasan, többször kihasználták, mégis Istent követi, használja is Isten, többiek meg irigyek is rá.

De Istenek jó a humora, a hűséges, megújulni képes, és becsületes, alázatos embereivel úgy bánik, mint régen Józseffel!

Ennyi.

2013. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 kzs ***** válasza:
50%

Lepontoztak, 0%-os a válaszom...

Nem is tudom, miért nem hordok össze mindenféle aljas hazugságsorozatot a Hit Gyüliről... Tényleg, ezt méltányoltátok volna!

-------------

@ 9-es válaszoló


Gratulálok, ezzel hatalmas elismerést érdemeltél ki mindazok körében, akik páros lábbal tapossák Krisztus testét (ami ugyebár az egyház)!


Nézd, nekem továbbra sincs tudomásom semmi ilyenről, viszont azzal tisztában vagyok, hogy ezt az egyházat (ugyanúgy mint a többit is) emberek alkotják.

Emberek, akik olyanok, amilyenek. Az egyik komolyan veszi a keresztény életet, másik lazábban. Az egyiknek ebből a bűnből kell megtérnie, a másiknak meg abból.


Szóval, lehetnek történetek úgy, mint akármelyik más egyházban. Ez még semmit nem bizonyít: én nem mások miatt, hanem azért járok oda, hogy fejlődhessek hitben: nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden Igével, ami Istennek szájából származik.


Engem ez érdekel, és tudván tudom, hogy meg is kapom, méghozzá számomra hiteles, meggyőző formában. És nekem ez elég.


Viszont azt nem igazán értem, hogy mik azok a dolgok, amik nem Igei alapon vannak (talán ha felvilágosítanál, akár privátban is). Egy biztos, keresztény erkölcsben mindenképp megállják helyüket.


Azt írod, hogy adakozásnál is "órákig tukmálják" az embert, és hogy undorító. Meg hogy hánynod kell...

> Hát tudod, nekem még sohasem volt hányingerem, hanem sokkal inkább Isten szavait láttam azokban az Igékben, amiket ezzel kapcsolatban felhoztak. Számomra magától értetődő, hogy egy egyház hirdesse Isten Igéjét, akár hosszasan taglalva - legyen szó bármiről.


Sohasem sokalltam semmi olyan időt, ami Isten Igéjének magyarázásával telik. És ha ezzel elfogultnak látszom, akkor legyek az!


Nézd, ez a gyülekezet sincs aranyból, mivel emberek alkotják. De akkor is: a lehető legvalóságosabban képviseli Krisztus testét itt ezen a földön.


Persze jogodban áll másik egyházat választani, de hogy jól döntesz-e, az más kérdés.

Nem vonom kétségbe, hogy jó lenne egy szellemi megújulás a gyülekezetre nézve, de hogy órákon át (!) tukmálnak, az azért túlzás.


Egy bizonyos témával kapcsolatban szoktak órákon át beszélni, de ez sem tukmálás, hanem Igehirdetés. Ettől pedig épül az ember, és nem hányingert kap.


Részemről ezzel befejeztem.

2013. okt. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!