Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus története...

Jézus Krisztus története csupán kitaláció?

Figyelt kérdés

"A kereszténység egy okos kormányzati propaganda volt, melyet a Római Birodalom vezetői a szegényebb alattvalók kibékítésére használtak fel"


"A fegyveres harcok helyett a rómaiak elhitették a zsidókkal a Messiás által hirdetett 'fordítsd oda a másik orcád is' frázist, akik így elkezdték rendesen fizetni az adókat. Nem mellékesen Jézus az egyetlen olyan irodalmi alak, akinek az életét teljes egészében fellelhetjük más helyeken is." Atwill akkor figyelt fel először a Jézus életében található érdekességekre, mikor az Újtestamentum után elolvasta a Zsidók háborúja címet viselő kiadványt is, melyet egy júdeai történész írt az első században. "A két kötetet egymás mellé téve jól látható, hogy szinte az összes olyan tett, amit az Újtestamentumban Jézus Krisztusnak tulajdonítanak, a másik kiadványban egy bizonyos Titus Flavius császár követett el. De ez egyébként az egész életére igaz, sokban hasonlít a császár életútjára."


Joseph Atwill - bibliai kutatásokkal foglalkozó tudós



2013. okt. 25. 21:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A római történetírók nem írnak róla...
2013. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%

Nem kedves Kérdező.

Olyan valóságos amilyen Te vagy Én vagyok jelenleg.

S bár már nem emberként, de hatalmas királyként hamarosan megkezdi a Földre vonatkozó munkáját véghez vinni.


Katy Weaver

2013. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%
Lol, az egész kereszténység a szegényekért van :D
2013. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem is vallásilag nézzük, Jézus léte történelmi tény, vannak róla egyértelmű feljegyzések.

Titus Flavius élete alatt pedig már megjelentek az első evangéliumok, nem lehettek az életének a koppintása

2013. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Nincsenek róla használható források, kortárs szerzők egy sort sem írtak róla, csak évtizedekkel később pár sort néhány mendemondára hivatkozva, a csodáiról viszont egyikük sem értesült. Érdekes, hogy a Jézus sztori nagyon sok hasonlóságot mutat az Ozirisz és a Mithrász mítoszokkal.

[link]

2013. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos Jézusról csak másodlagos forrásaink vannak. Csupán halála után van róla feljegyzésünk (jóval a halála után) és ezeknek a fele, nem konkrétan a létezéséről szól. Sokkalta inkább a kereszténységről, illetve ő róla úgy fogalmaznak, hogy a vallásnak egy naon fontos eleme, nem úgy, hogy (volt) létező élő ember, pláne nem csodatévő. Ezzel a feljegyzések 3/4-e nem bizonyítja Jézus tényleges létét, a maradék 1/4-ről lehet csak vitázni, de azok is csak néhány mondatból állnak. Én, mint ateista úgy vélem létezett Jézus Krisztus, csak az idő haladtával kicsit kiszínezték. De ez az én egyéni véleményem.
2013. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Katy Weaver, hát még mindig itt vagy? Hát nem ülsz el? Még mindig nyomod a rohadt nagy baromságaidat? Amúgy kérdező, úgy kérded, mintha bárki is tudna bármit... Ez az egész a hiten alapul és az a lényege, hogy semmire sincsen semmi bizonyíték...
2013. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
41%
Én is olvastam a cikket amiből ezt merítetted, és azt kell mondanom hogy teljesen alaptalan nézettséghajhász írás. Az hogy a két ember ugyan arra ment, az csupán abból fakad hogy mind a ketten a kiépített utakon közlekedtek. Ha a rómaiak találták volna ki a kereszténységet akkor nem üldözték volna.(!) De ha arra vagy kíváncsi hogy igaz-e amit tanított akkor ahhoz magadba kell mélyedned és gondolkodnod. Több forrást, több szerzőtől elolvasni, és nyitottnak lenni az úja, az aranyközéputakra. Szabadulj meg az előítéleteidtől, ez nagyon fontos ha tisztán akarsz látni! Sok szerencsét ;)
2013. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Hiába pontoztatok le. Ez az embert szart sem tud.
2013. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9%
Bár a templomból is láttam már kivonaglani embereket, amikor a szegényekről volt szó...sok divat f...
2013. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!