Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék egy buddhista...

Szeretnék egy buddhista közösséghez csatlakozni Budapesten. A Tan Kapuján és a Gyémán Úton gondolkozom. Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Esetleg ha valaki tagja vaamelyiknek, tudna róla mesélni?

21/l


2013. nov. 5. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Tan Kapuja azt hiszem ott van Theravada iskola irányzat. Az a legrégebbi fent maradt irányzat a Buddhizmusban. Én ezt az gyakoroltam a fajta irányzatot, otthon internetes segítséggel.


A Gyémánt Út: Az ezoterikus irányzatú iskola. Olvastam pár könyvüket a tudatos álmodás miatt. És hát a tudatos álmodás, helyett begyűjtöttem egy testen kívüli élményt!:D

Valamit rosszul csinálhattam. Szóval ezt inkább csak akkor válaszd, ha van mestered aki vezet téged, mert "ijesztő" dolgokban lehet részed.


Sok sikert! :)

25/F

2013. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sowilo ***** válasza:

Én mindenképp a Vadzsrajána(gyémánt út) irányzatot ajánlom. Pont azért, amit az előző írt: ez egy spirituálisabb vallás, mint a többi verziója a buddhizmusnak. Persze én fontosnak tartom a lélek fejlesztését, ez pedig többnyire jó útmutatást ad hozzá.


Első: nekem ugyan sikerült a tudatos álmodás, a kivetülésekkel nem foglalkoztam. De aki megtapasztalta mindkettőt, általában azt mondja, csak egy hajszál a különbség. Szóval annyira rosszul nem csinálhattad. :D

2013. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt is nézd meg: zen

[link]

2013. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sowilo: Köszönöm az infót! :)
2013. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta megvettem Gánti Bence könyvét a Buddhizmus lélektanáról, úgyhogy kezdem átlátni kicsit a vallást és az irányzatait :) Nekem a Théraváda tetszik a legjobban (elméletben egyelőre). Egyébként eléggé racionális típus vagyok, úgyhogy a Vadzsrajánát nem biztos, hogy nekem való.
2013. nov. 11. 21:27
 6/6 Sowilo ***** válasza:

Amúgy én még csak buddhista sem vagyok. A Vadzsrajánában igaz, hogy van némi babona, viszont a jóga, illetve meditáció részénél tapasztaltam, hogy nem hülyeség. Nem hókuszpókuszról van szó, csupán az emberi szervezetnek olyan funkcióit használjuk, amit ma még a biológusok nem vizsgálnak.


Természetesen ez nem rábeszélés, csak azért írtam, mert írtad, hogy racionális típus vagy. :)

2013. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!