Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták egy műtét során...

Adventisták egy műtét során kaphatnak, illetve elfogathatják a vért, vagy vérkészítményt, ha netán az orvos úgy ítéli meg, hogy szükség van rá? Előtte ebbe beleegyeznek van nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha vallasi alapon utasit barki vissza egy eletmento beavatkozast, az megerdemli a sorsat, vallastol fuggetlenul. Ha a vallas felulirja az eletosztont, ott mar nem kicsi a baj szellemileg.


Akikre te gondolsz, azok a Jehova Tanui amugy.

2013. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy adhatnak és kaphatnak vért. Jehova tanúinál tilos ez.
2013. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Az adventistáknál nincs erre nézve semmilyen rendelkezés. Te minden valószószínűség szerint Jehova Tanúival keversz minket.


Üdv. Péter

2013. nov. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért kérdeztem az Adventistákat mert rájuk voltam kíváncsi, és nem kevertem össze őket a Jehova tanúival! :)

Tisztában vagyok Jehova tanúi erre vonatkozó tanításaikkal.


Azért érdekel az Adventista tanítás ezzel kapcsolatban, mert ők megtartják a nyugalom napját, nem esznek tisztátalan állatokat, és fontosnak tartják az Ószövetség tanítását is, de a vérrel kapcsolatban nem találtam ez irányú útmutatást.


Esetleg meg is tudnád indokolni Péter a Bibliával alátámasztva, hogy miért lehet adni, kapni vért? Azért kérdezlek téged, mert tudom, hogy te Adventista vagy. Egyébként nem vagyok Jehova tanúja és nem is keverem össze őket senkivel, elég sokat tanulmányoztam a (hamis) tanításaikat!


Köszönöm!

2013. nov. 11. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Persze, meg tudom. Először azonban érdemes tisztázni, hogy mi volt előbb. Az ó szövetség vagy az új szövetség. Mert sokan keverik a kettőt. Meggyőződésem szerint az új szövetség volt előbb, tekintettel arra, hogy az ó szövetség egy néppel kötött szövetség az új szövetség pedig az egyes emberekkel kötött szövetség. Ádám, Séth, Énókh, Noé mind az Isten követői voltak egyes-egyenként.


Ha megnézed melyek azok a dolgok - amiket felsoroltál, hogy mi megtartunk - nem ó szövetségi dolgok. A nyugalom napját Isten a Teremtéskor adta, mintegy annak emlékünnepeként. A hetedik nap megszentelése már Édenben megvolt (I.Móz. 2:3). Mi ezt a napot szenteljük meg (Hetednapi Adventisták vagyunk). A tisztátalan állatokkal is ugyanez a helyzet: I.Móz. 7:2.


A vér kérdése az áldozati rendszerrel függ össze. Azért nem volt szabad a vért megenni, mert az az Istené volt, a megváltás jogán. A véradással emberi életeket menthetsz meg, ez pedig felülír minden törvényt: Lk. 14:3-5. Gondolom ismerős ez az ige: "aki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak." (Jak. 4:17).


Üdv. Péter

2013. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.


Az áldozati rendszer, és így a vér tiltása megjelenik jóval a Mózesi törvények előtt is. Látható ez Káin és Ábel áldozatánál is, és látható ez Noénál is. Tehát az áldozat, mint Istennek rót hála, vagy bűnbánat már Mózes előtt jóval jelen van.

Éppen így a vértől való tartózkodással kapcsolatban is szóvá teszi Isten:


4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.

6. A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.


Az apostolok így fogalmaznak: Csel 15,20 Hanem írjuk meg nékik, hogy TARTÓZKODJANAK a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és A VÉRTŐL.


Tehát a vértől való tartózkodás Mózes előtt, Mózesnél és Krisztus után is jelen van. Neked erről mi a véleményed? Nekem nem úgy tűnik, mintha ezt kizárólag egyetlen nép kapta volna meg.


Szeretnék arra is reagálni, hogy miszerint aki nem tesz jót, de tehetné, bűne annak. Igen, de meg kell határozni azt, hogy mi a jó. Egy a jó az Isten, és csak az lehet jó cselekedet, amit Isten annak mond. Nem ellenkezhet a törvényével, rendelésével, az akarata ellen. Tehát ha Isten azt állítja, hogy kerüljük a vért, vajon jó cselekedet-e adnom vért másnak, nem bízva Istenben, hanem sokkal inkább magamban és az orvostudományban bízni? Mintha nem Isten mentene meg, hanem az én vérem, amit félve jegyezném meg, hogy a vérrel terjedő betegségek terjedését sem gátolja. AIDS vírus jelenlétét a fertőzöttség után hetekkel mutatható ki. Nem is szólva a hepatitisz különböző fajtájairól. Tehát a Biblia szava szerint, ahogy én értelmezem, tartózkodnom kell a vértől. Viszont te állításod szerint a véradás jó cselekedet, ha valaki tartózkodik ettől, bűnt követ el. (Ez alapján úgy vélem, hogy Te magad rendszeres véradó vagy.) Mi hát az igazság?

2013. nov. 11. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Ahogyan láthatod a vér az áldozati rendszerrel volt összefüggésben. Azért kellett tartózkodni a vértől, mert az Istené, a megváltás jogán. Ma ezeket a jelképeket pontosan értjük, és tudjuk, hogy milyen áldozatot mutatott be Jézus értünk. Nem kell áldoznunk, így a vér sem tabu többé. Ennyire egyszerű, nincs ezen mit misztifikálni. Ha segítesz a véradással a másik emberen, akkor adj vért.


Üdv. Péter

2013. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hetednapi adventisták kiemelt támogatói az Egészségügyi Világszervezet által évente június 14-én megszervezett Véradás Világnapjának.


A terhes nőkre összpontosító rendezvény témáját ebben az évben a „Biztos vér az anyák megmentéséért” képezi. Az anyák elhalálozása megelőzésének világszéles megközelítése részeként a kampány célja, hogy minél jobban tudatosítsa, miért is lényeges minden országban a biztonságos feltételek mellett megfelelő időn belüli vérhez való hozzáférés. Az Egészségügyi Világszervezet szerint naponta 800 nő hal meg a terhesség vagy szülés ideje alatt fellépő komplikációk miatt.


Miután Dr. Peter Landless, a Világszéles Adventista Egyház Egészségügyi Ügyosztályának igazgatója vért adott, kijelentette: vajúdáskor a vérhez való hozzáférés életbevágó lehet egy anya életének megmentésében. „A véradás megmentheti egy szeretett személy életét, de hasonlóképpen megmentheti egy életet adó személy életét is”, mondta Landless.


A világon az egyik legnagyobb kórház- és klinikahálózatot működtető hetedik napot ünneplő adventisták támogatják a szükséghelyzetben használatos vérátömlesztés alkalmazását. Az egyház elismertségnek örvend a véradási kampányok támogatásáért mind az egyház központi székhelyén, mind a helyi gyülekezetekben.


A Costa Rica Star jelentése alapján, tavaly a Costa Rica-i Hetednapi Adventista Egyház az Országos Vérbank elismerésében részesült, mint a véradás terén legnagyobb sikereket felmutató szervezet. Hasonlóképpen, az egyház a teljes Latin Amerika elismerését élvezte a véradási kampányok koordinálásáért az olyan országokban, mint Brazília és Kolumbia. Az Egészségügy Pán-Amerikai Szervezetével való együttműködés részeként az adventisták a helyi hatóságokkal együttműködve dolgoznak.

2016. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!