Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy no muszlim vallasu...

Ha egy no muszlim vallasu ferfihoz megy felesegul akkor at kell vennie a vallasat? Vagy maradhat a sajatjaban?

Figyelt kérdés
Ha gyerekeik születnek akkor miden fele keppen az apa vallasat kell felveniük?

2013. dec. 21. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha tartja a vallását akkor igen és a gyerekek is muszlimok lesznek. Amúgy a nők másodrangúak, simán benne van hogy elviszi magával a gyerekeket a szüleihez, náluk ez a szokás. Amúgy a muszlim hit felvétele ahogy látom nem lesz túl zökkenőmentes ha az Istenük nevét sem tudod helyesen leírni.
2013. dec. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy no muszlim vallasu ferfihoz megy felesegul akkor at kell vennie a vallasat?

Nem. Maradhat az ö valläsäban.Ha önszäntäbol szeretne felvenni, megteheti, de a ferj nem kötelezheti rä.


Ha gyerekeik születnek akkor miden fele keppen az apa vallasat kell felveniük?

Nem. Ha az apa ragaszkodik hozzä, az anya beleegyezik, akkor a gyerekek is muszlimok lesznek.De ha felnönek ugyis el fogjäk dönteni sajät maguktol.

2013. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül felvennie a vallást és gyakorolnia sem, DE az iszlám jog szerint egy muszlim férfi felesége is muszlimnak számít! A gyerekek pedig az apa vallását öröklik, tehát ők is muszlimok lesznek.
2013. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem szeretnem felvenni a vallas...de meg erröl nem is beszeltünk.
2013. dec. 21. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Te maradhatsz a sajat vallasodban, de az, hogy a gyerekeknek mi lesz a vallasa rajta mulik, ha vallasosabb akkor, ertelem szeruen muszlimnak fogja oket nevelni, ha annyi hogy o is csak beleszuletett az iszlamba, akkor lehet nem fog ezzel az egesszel torodni, valoszinuleg, te latod, imadkozik-e alkoholt fogyaszt-e, bojtol-e ezek alapjan konnyu eldonteni mennyire fontos neki.

U.i. ha esetleg meg tudnad irni, honnan is szarmazik a parod, lehet segitene, mert azert eleg nagy kulonbseg van egy alban es algeriai muszlim kozott.

2013. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó készéném szepen.Algeriai.
2013. dec. 21. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez mindkettő az ő döntése.

Ha úgy dönt - akár most, akár később - akkor neked engedelmeskedned kell az ottani törvények szerint.

A gyerekek is nála lesznek, ha elválnátok és ő úgy dönt.


Lehet, hogy nem ártana megkérdezni, mit gondol erről?

Bár később is változhat a véleménye.

2013. dec. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

a nőnek elvileg nem kötelező, de gyakorlatilag úgyis az lesz, a gyerekek meg muszlimok lesznek mindenképp. mármint elvileg nem kötelező, és tudatosan kell felvenni nekik is, de gyakorlatilag belenevelik őket, hétköznapi gyakorlatilag emg uyganolyan formláis lesz az is, mint a kereszténység.


tehát ha muszlim férfihoz mész feleségül, számíts arra, hogy neked be kell hódolnod, kevés toleráns muszlim van, a vallásuk eleve úgy lett kitlaálva, hogy terjeszkedjen.

2013. dec. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 20 évig volt arab férjem, két fiam is született tőle. Orvos, és tökéletesen beszél magyarul. Nem tartotta a vallását, és tőlem sem várt semmi ilyesmit. A fiaim magyarnak tartják magukat, itt élnek, itt vannak a barátaik, itt járnak iskolába...

Szóval sok minden függ attól, hogy mennyire tartja a vallását, mennyire beszél magyarul,mennyire illeszkedett be az országba, ill.hogy egyáltalán hol akartok élni.

Mindenesetre vigyázni kell velük....

2013. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hat nezd,nekem magyar nökent muszlım ferjem van. neked magadban valamıt el kell döntened: ha hosszu tavon szeretnel vele együtt maradnı es ö muszlim akı tartja a vallasat akkor ıgen fel "kell venned" azert tettem ıdezöjelbe mert senkı nem fog erre kenyszerıtenı teged de be fogod latnı majd magadtol hogy ha nem venned fel akkor nagyon nehezek lennenek a mındennapok a szamodra es az ö szamara ıs, hıdd el nekem ha ket ılyen "ellentetes" kultura talalkozık a szerelem nem eleg vagy csak rövıd ıdeıg eleg. Nem leszel elnyomva,vagy megalazva ezt sokan tevesen gondoljak ıletve vannak erre vonatkozolag negatıv peldak ıs.De ugyanakkor magyaar csaladokban ıs sok helyütt van hogy a ferj verı a feleseget pedıg nem ıszlam...ugye?Tehat ez szemelyıseg es nem vallasfüggö. Az iszlam vallas maga a beke vallasa melyen meg kell ısmerned mert szerves reszet kepezı a mındennapı eletnek ıs. Maradhatsz a sajatodban a gyerekek mındenkeppen az apuka vallasat fogjak kapnı. En felvettem az ıszlamot, mert en akartami mert en ıgy lattam jonak es jol döntöttem.Mındenkı egyenıleg valogatja ezt ıs :)
2014. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!