Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdésem. Jézus Krisztus...

Szabózoli kérdése:

Kérdésem. Jézus Krisztus üzenete az emberiségnek, mit üzen?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

Azt hiszem ez lesz az utolsó kérdésem amit kiírok ide a Gyakorikérdések.hu ra.

A minap,pontosabban Karácsony szombatján kiírtam egy kérdést ami így szólt;

"Rossz néven veszed ha?

Kellem Karácsonyi Ünnepeket,és egy Szeretetben Teljes Boldog Új Évet kívánok neked!"

Két választ olvashattam el,és mindkettőben viszont kaptam a jó kívánságot,utána többet nem olvashattam mert törölték a kérdésemet.-Mivel megszegtem a gyakorikerdesek.hu szabályzatát.

Megmondom őszintén meglepődtem amikor megkaptam az üzenetet az admintól,és hirtelen azon kaptam magam,hogy keresem azt a szabálysértést amit elkövettem.

Egész évben elég sok időt töltünk,vagy töltöttünk itt, a kérdésemben nem volt semmi gonosz hátterű gondolat csak annyit szerettem volna,hogy mindazokkal akikkel itt kontaktusba lépek, valamilyen módon eljuttassam jókívánságomat,és ezért is kérdeztem meg,hogy "Rossz néven veszed ha?..stb" Két emberhez biztosan eljutott a jókívánság mert ők vissza is írtak amit köszönök,viszont máshoz is eljuthatott aki nem igazán vette jó néven és töröltette kérdésemet és egyben jókívánságomat is.

A lényeg az egészben az,hogy nem "lázadtam" fel ez ellen,nem írtam adminnak,nem tettem szóvá mert közbe rájöttem,hogy tényleg szabálysértés volt mivel a kérdésem nem is volt igazán kérdés hanem egy kívánság,és ezzel megszegtem a gyakorikerdesek.hu szabályzatát.

Ha igazságos akarok lenni magamhoz akkor be kell látnom,hogy ha szabályt szegünk annak következményei vannak és nekünk akik szabálysértők vagyunk(jelen esetben jómagam)viselnünk kell ezeket a következményeket.

-Elég sok időt töltöttem itt az elmúlt "évben" és talán az a szabálysértő kérdés nyitotta fel szemeimet,hogy valójában mit is műveltem én itt,hogy mit művelünk mi itt.

Szabálysértő,törvényszegőek vagyunk mi mindannyian akik verjük a mellünket a nagy kereszténységünkben és vallásosságunkban,mert nem ez Jézus üzenete...és megmondom őszintén nagyon szégyenlem magam.

-Mindannyian keressük az igazságot akik itt vagyunk.

De vajon ez a módja? Vajon tényleg itt megtaláljuk az igazságot?

Rengeteg "csapda" kérdést teszünk fel,tettünk fel nap mint nap,hogy aztán legyen amin vitatkozni.

Vajon tényleg helyesen cselekedünk? Ki örül a legjobban mikor ezt látja? Kinek a terve ez már évezredek óta?

Nem kedves barátaim,ez nem Jézus Krisztus akarata,Ő mást hagyott hátra.

"Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket."(Ján.15:13)

Mi hívők keresztények akik itt vagyunk vajon tényleg betartottuk az elmúlt évben ezt a parancsolatot?

Nem e vagyunk mindannyian szabálysértők? Dehogy nem! És következményei lesznek,mint ahogy az én kérdésemnek is következményei voltak. Törölték! Ez csak egy kérdés volt,ki foglalkozik vele,hogy törölték? De vajon a nevünket is törölni fogják ha így folytatjuk? Minden bizonnyal igen...

Keressük az igazságot annyira elvakultan,hogy nem veszünk figyelembe semmit,nem érdekel semmi más csak a mi igazunk. Törtetünk előre és mikor lemegy a nap büszkék vagyunk önmagunkkal,hogy sikerült embertársunkat megalázni,és még van pofánk mindezek után letérdelni és imádkozni nagy áhítattal,és kérni az Urat,hogy bocsássa meg vétkeinket miközben mi már alig várjuk a holnapot,hogy újra kezdhessük ott ahol abba hagytuk.

Szégyenlem magam!!

Mi az igazság? Szinte naponta olvasom ezt a kérdést valamilyen formában.

Itt vagyunk kérdezősködünk,vitatkozunk,veszekszünk hívővel és nem hívővel,miközben megfeledkezünk,hogy tulajdonképpen az igazság ott van az orrunk előtt.

Főleg mi akik keresztényeknek tartjuk magunkat megfeledkezünk arról amit nap mint nap olvasunk és tanulunk.

Hol az igazság barátaim?

Én merem állítani,hogy tudom az igazságot,ismerem az igazságot és ez most végre boldoggá tesz.

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:6)

Semmi mást nem kell tenni csak elfogadni;

"Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett."(Ján.1:17)

Én magamba néztem és megtaláltam azt az üzenetet amit Jézus Krisztus hátrahagyott,és rájöttem,hogy nincs szükségem több kérdésre hanem annál inkább szükségem van,hogy tápláljam és ne hagyjam elveszni azt amit tudok.

Félre értés ne legyen,senkit nem akarok kioktatni,hanem inkább arra szeretném felhívni kedves keresztény testvéreim figyelmét,hogy mindaz ami itt történik egyetlen lépéssel sem visz közelebb az igazsághoz,hanem inkább eltávolít attól.

Jézus az igazság! Nincs más,és ha ezt elfogadjuk nincs szükségünk több kérdésre mert a választ Őbenne találjuk meg.

Az Úr legyen veletek!

Én csak ennyit tudok kívánni.



2013. dec. 27. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a kérdésedet, csak az elejét...

Nézd, ennek az oldalnak a lényege, hogy konkrét kérdésekre érdemi válaszok érkezzenek... Egy kérdés lehet provokáló, lehet troll, de ez nem egy konkrét kérdés volt na :)

Ezért szerintem kár felkapni a vizet, mivel nem vallási dolgok vannak a háttérben, hanem csak az oldal működési szabályzata :)


ui: Áldott ünnepeket! :)

2013. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szokj hozzá ahhoz hogy ezen az oldalon még a moderátorok is érzelmi alapon törölnek kérdéseket.Ahogy a válaszadók 90%-a is érzelmi alapon pontozik.
2013. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"A kérdés helyesírásilag kifogásolható (olvashatatlan), vagy indokolatlanul rohadt hosszú."
2013. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jajj lebuktam, ezt az oldalt tényleg én hoztam létre.

Üdvözlettel: Sátán úr

2013. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdésed? Három mondatban, max. :D
2013. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem, az Igazságot nem itt, ezen az oldalon fogod megtalálni, hanem Önmagadban, szíved legrejtettebb zugában. :)

2013. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A SZAVAKNAK nagy erejük van. A jól megválasztott, bölcs szavak megérintik a szívet, reményt ébresztenek és életeket változtatnak meg. Egyetlen ember sem beszélt olyan hatásosan, mint Jézus Krisztus. Egy férfi, aki hallotta Jézus hegyi beszédét, ezt írta: „Mikor pedig Jézus befejezte ezeket a beszédeket, olyan hatást ért el, hogy a sokaság ámult a tanítási módján” (Máté 7:28).

Jézus számos mondását a mai napig a világon mindenütt ismerik. Gondolj csak néhány sokatmondó kijelentésére:

„Nem szolgálhattok rabszolgaként Istennek is, és a Gazdagságnak is” (Máté 6:24).

„Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük” (Máté 7:12).

„Fizessétek . . . vissza a császárnak, ami a császáré, az Istennek pedig, ami az Istené” (Máté 22:21).

„Nagyobb boldogság adni, mint kapni” (Cselekedetek 20:35).

De Jézusra nem csak a híres mondásai miatt érdemes emlékezni. Az üzenetnek, melyet prédikált, ereje volt, hiszen feltárta az igazságot Istenről, megtanította az embereknek, hogyan találhatják meg az élet valódi értelmét, és egyértelműen rávilágított arra, hogy Isten Királysága az emberi szenvedés ellenszere.

2014. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!